Artykuł

Alegratka.pl Alegratka.pl
gru 30 2013
0

Aplikacja tygodnia: Alegratka - ogłoszenia drobne

Okres poświąteczny kusi głośnymi wyprzedażami, ale czasem warto zastanowić się dwa razy, czy dana rzecz jest nam naprawdę potrzebna, albo czy wskazana oferta rzeczywiście zasługuje na miano życiowej okazji. Bardzo często tak właśnie nie jest, dlatego warto rozglądać się za innymi sposobami nabycia określonego przedmiotu. Dla przykładu weźmy taki smartfon. Często taniej wychodzi kupić nową słuchawkę z drugiej ręki na Allegro, aniżeli korzystać z oferty przedstawionej przez rodzimych operatorów komórkowych.

Podobnie sprawa ma się w przypadku wielu innych towarów. Ostatnio można odnieść wrażenie, że znów do łask powracają ogłoszenia drobne. Swego czasu opisywałem aplikację bardzo popularnego portalu Gumtree. Dziś na tapecie mam konkurencyjne rozwiązanie, czyli aplikację Alegratka z grupy Polskapresse. W kilku kolejnych akapitach opowiem Wam, czy warto dać szansę również i temu rozwiązaniu.

Opis

Alegratka już od samego początku stawia na ogłoszenia, które widoczne są od razu na głównej stronie, po pierwszym uruchomieniu aplikacji. Nie wiem na jakiej zasadzie wybierane są Oferty dla Ciebie, ale wierzę że autorzy mają na to jakiś zmyślny algorytm... Całą funkcjonalność programu skupiono na trzech zakładkach. Oprócz tej głównej, na której widoczne są oferty dla Ciebie (bądź też ogłoszenia wyfiltrowane za pomocą wysuwanego menu), mamy również zakładkę sprzedaj oraz moja alegratka. Aby móc skorzystać z tych opcji, należy się jednak zalogować.

Jeśli nie macie konta na Alegratce, to również nic straconego, ponieważ można je założyć z poziomu telefonu. Do rejestracji można wykorzystać również konto z Facebooka. W kontekście samych ogłoszeń, warto wspomnieć, że domyślnie są one wyszukiwane na podstawie naszej lokalizacji. Możliwy jest również wybór konkretnego regionu, czy miasta. Niektórzy z użytkowników krytykują takie podejście do tematu, ponieważ są zdania że powinna istnieć opcja, która umożliwia wyszukiwanie ogłoszeń w całym kraju. Autorzy programu bronią swojego podejścia, twierdząc że tego typu ogłoszenia często mają charakter lokalny. Nie będę tutaj bronił niczyjej racji, ale warto zdawać sobie sprawę z tego rodzaju ograniczenia.

Podsumowanie

Alegratka to prosta i przyjemna aplikacja do wyszukiwania oraz dodawania bezpłatnych ogłoszeń drobnych, która z jednej strony ma wszystko na swoim miejscu, a z drugiej strony nie wyróżnia się niczym wyjątkowym na tle konkurencji. Jest to po prostu solidnie wykonany program, który użytkownikom tego serwisu powinien ułatwić życie. Jeśli macie zamiar coś kupować, bądź sprzedawać w najbliższym czasie, to polecam spróbować. Rozwiązanie w pełni bezpłatne, więc nic nie stracicie próbując;-)

Informacje zbiorcze

  • Wymagania: Android 2.3 lub nowszy
  • Testowano na: Samsung Galaxy S4 - Android 4.3
  • Język polski: Tak
  • Cena: darmowy
  • Google Play: Alegratka - ogłoszenia drobne
  • Rekomendacja:

**/***

Szukasz ciekawych i przydatnych aplikacji na Androida? Sprawdź inne posty z kategorii aplikacja tygodnia.

Znasz dobrą aplikację mobilną? Daj mi o niej znać!

Data ostatniej modyfikacji: 15.01.2014, 13:22.

Podoba Ci się ten wpis? Powiedz o tym innym!

Send to Kindle

Komentarze

blog comments powered by Disqus