Artykuł

aplikacja aplikacja
sty 06 2014
0

Aplikacja tygodnia: Allegro Kreator wystaw aukcję

Jeśli spytałbym losowo wybraną grupę Internautów z czym najbardziej kojarzy im się polska sieć, to daje głowę że spory odsetek stanowiłoby Allegro, które jest swego rodzaju rodzynkiem polskiego rynku e-commerce. Rodzimej platformie aukcyjnej udało się wygrać z wszelką konkurencją i już od dobrych kilkunastu lat jest liderem w naszym kraju. Allegro szybko dostrzegło również benefity rozwoju rynku mobilnego i dziś dostarcza zarówno przeglądarkową wersję swojej strony skrojoną pod ekrany komórek oraz cały szereg aplikacji na wszystkie najpopularniejsze platformy.

W całym tym ekosystemie jest jednak pewna dość istotna luka - kiepskie wsparcie dla mobilnego procesu wystawiania aukcji. I tu właśnie pojawia się nasz tytułowy bohater, czyli aplikacja Allegro Kreator wystaw aukcję na platformę Android.

Opis

Trzeba przyznać, że autor aplikacji włożył sporo wysiłku w jej napisanie, czego może się domyślać każdy, kto kiedykolwiek wystawiał jakąś aukcję na Allegro. Cały proces dodawania aukcji składa się z trzech zasadniczych kroków:

  • Stworzenie opisu przedmiotu - tutaj wykorzystano 4 etapowy wizard
  • Wybór kategorii
  • Ustalenie szczegółów aukcji

W całym tym procesie zastosowano kilka ciekawych patentów - np. zdjęcia możemy wybierać za pomocą systemowych narzędzi, a później są one zapisywane i hostowane na dysku Google wybranego przez nas konta. Szablon aukcji również tworzony jest automatycznie i wszystkie dane trafiają w przeznaczone na nich miejsca. Jest on prosty, czytelny i do tego całkiem estetyczny, więc w gruncie rzeczy nie ma się do czego przyczepić.

Cechą specyficzną tej aplikacji jest interfejs, który z jednej strony jest naprawdę ładny, ale z drugiej strony daleko mu do standardów znanych w Androidzie. Oczywiście nikt nie zmusza tutaj nikogo do stosowania interfejsu opartego o styl HOLO. Tu jest jednak po prostu inaczej, a przez to trochę mniej intuicyjnie.

Niestety interfejs wymaga pewnego dopracowania, albo choćby dodania jakiś wskazówek w wybranych miejscach. Czasem trzeba się chwilę zastanowić co konkretne rozwiązanie oznacza. Dla przykładu, przy ustawianiu opisu na pierwszej karcie mamy przycisk Zapisz, który musimy nacisnąć, by zapisać podstawowe dane kontaktowe.

Na koniec, warto również wspomnieć o kwestii bezpieczeństwa. Jak zapewnia autor, aplikacja wykorzystuje najnowsze, oficjalne API Allegro. Niestety nie miałem nic, co obecnie mógłbym wystawić na aukcję, ale pierwsze opinie w sklepie Google Play zdają się wskazywać, że wszystko tam działa jak najbardziej w porządku.

Podsumowanie

Allegro Kreator wystaw aukcję jest potężną aplikacją, która w wymierny sposób może przyspieszyć proces wystawiania aukcji. Dzięki wykorzystaniu tego programu, nie ma już potrzeby przenoszenia zdjęć na komputer. Wszystko możemy zrobić z poziomu naszego urządzenia mobilnego - wystarczy tylko aplikacja oraz oczywiście dostęp do Internetu. Mniej problemów nastręcza również tworzenie samego opisu. Dzięki wykorzystaniu wszelkiej maści zaawansowanych klawiatur na Androida, pisanie tekstów pod tym systemem już od dawna nie jest żadnym problemem.

Jedyne do czego bym się przyczepił, to wspomniany już wcześniej interfejs, który dla mnie osobiście nie zawsze był do końca intuicyjny.

Informacje zbiorcze

  • Wymagania: Android 2.1 lub nowszy
  • Testowano na: Samsung Galaxy S4 - Android 4.3
  • Język polski: Tak
  • Cena: darmowy
  • Google Play: Allegro Kreator wystaw aukcję
  • Rekomendacja:

**/***

Szukasz ciekawych i przydatnych aplikacji na Androida? Sprawdź inne posty z kategorii aplikacja tygodnia.

Znasz dobrą aplikację mobilną? Daj mi o niej znać!

Data ostatniej modyfikacji: 15.01.2014, 13:22.

Podoba Ci się ten wpis? Powiedz o tym innym!

Send to Kindle

Komentarze

blog comments powered by Disqus