Artykuł

sxc.hu sxc.hu
mar 31 2014
0

Meteo PL w mrocznej odsłonie na Androida

Meteo.pl to jedno z tych miejsc, które podobno serwuje najlepszą pogodę w sieci. Nie jestem osobą biegłą w temacie, więc nie mnie to oceniać, ale jeśli taką tezę wygłasza spore grono ludzi, to chyba warto się temu tematowi bliżej przyjrzeć.

Istotą portalu Meteo.pl są bardzo dokładne, krótkoterminowe analizy matematyczne cieszące się bardzo wysoką sprawdzalnością. W krótkotrwałym okresie można bowiem całkiem precyzyjnie oszacować nadchodzącą pogodę, co w moim odczuciu jest bardzo przydatne choćby w kontekście codziennego pytania - jak się ubrać dzisiaj do pracy?

Meteo.pl nie ma oficjalnej aplikacji na Androida, ale swoich sił na tym poletku próbowało już całkiem spore grono programistów. Do tego zaszczytnego towarzystwa dołączył teraz kolejny deweloper kryjący się pod pseudonimem Ploomsoft, który przygotował swój własny program.

Opis

Wbrew zapewnieniom autora nie jest to jedyna aplikacja serwująca dane z portalu Meteo.pl. W sklepie wujka G. tak naprawdę jest ich kilka. Nie mniej jednak chyba tylko w tej produkcji, mamy meteogramy rysowane bezpośrednio przez engine aplikacji. W pozostałych przypadkach mieliśmy z reguły do czynienia z kiepsko skalowalnymi na ekranie smartfonów bitmapami pobranymi z tytułowego portalu.

Meteo PL to wyjątkowo mroczna pogodynka. Cała szata programu opiera się na czerni. Ciemne są nawet wykresy prezentowane przez program. Nie mniej jednak jest to wszystko całkiem czytelne, a to w tym przypadku jest chyba najważniejsze.

W kontekście danych znalazły się wszystkie kluczowe informacje, czyli:

 • Temperatura
 • Opady
 • Ciśnienie
 • Wiatr
 • itd.

Plusem aplikacji jest możliwość dodania praktycznie dowolnego miejsca w kraju. Nawet jeśli nie znajduje się ono w predefiniowanej bazie miejscowości, to wystarczy wskazać wybrany punkt na mapie, by aplikacja dodała naszą miejscowość. Sprawdziłem w praktyce i to naprawdę działa;-)

Pewną dość istotną wadą, z perspektywy aplikacji traktującej o pogodzie jest brak widżetu. W przypadku Androida jest to szczególnie pożądana funkcjonalność i miejmy nadzieję, że autor rozważy dodanie tego elementu w przyszłości.

Podsumowanie

Meteo PL to całkiem udane podejście do prezentacji danych pogodowych z popularnego portalu. Mroczny interfejs aplikacji ma w tym przypadku swój unikatowy styl. Ogromnym plusem programu są wykresy renderowane przez engine Meteo PL. Z drugiej strony mamy brak widżetu. Choć jeśli zestawić ze sobą oba te fakty, to mimo wszystko lepiej mieć precyzyjną prognozę, niż ładny widget - prawda?

Informacje zbiorcze

 • Wymagania: Android 2.2 lub nowszy
 • Testowano na: Samsung Galaxy S4 - Android 4.3
 • Język polski: Nie
 • Cena: darmowa
 • Google Play: Meteo PL
 • Rekomendacja:

**/***

Szukasz ciekawych i przydatnych aplikacji na Androida? Sprawdź inne posty z kategorii aplikacja tygodnia.

Znasz dobrą aplikację mobilną? Daj mi o niej znać!

Podoba Ci się ten wpis? Powiedz o tym innym!

Send to Kindle

Komentarze

blog comments powered by Disqus