Artykuł

freeimages.com freeimages.com
maj 25 2015
0

otoDom - aplikacja dla wszystkich szukających własnego kąta

W polskich realiach zakup domu czy mieszkania jest tematem trudnym. I choć dostępność nieruchomości oraz działek jest naprawdę spora, to problematycznym aspektem całego tego przedsięwzięcia oczywiście są pieniądze. Większość obywateli nie wyobraża sobie zakupu nieruchomości za gotówkę, ponieważ przy polskich zarobkach jest to najzwyczajniej w świecie nie osiągalne dla wielu z nas. Dlatego też wybór odpowiedniego mieszkania, jest tak naprawdę bardzo często jedną z najważniejszych decyzji jakie podejmujemy w naszym życiu.

W serwisach skupiających ogłoszenia z rynku nieruchomości, możemy znaleźć tysiące ofert, dlatego też ważne jest by dobrze wiedzieć czego się chce. Znając swoje kryteria, możemy sami wyszukać oferty korzystając z wyspecjalizowanych serwisów w sieci.. bądź też zainstalować jedną z aplikacji mobilnych, która pozwoli nam na wyszukiwanie interesujących nas ofert w dowolnym miejscu i czasie.

Dziś chciałbym przetestować właśnie jedną z tego typu aplikacji. Przed Wami otoDom, czyli kolega opisywanego kilka tygodni temu programu OTOMOTO. Czy również w tym przypadku twórcy stanęli na wysokości zadania? Przekonajmy się;-)

Opis

otoDom to kolejny przedstawiciel z rodziny serwisów oto trudniący się ogłoszeniami związanymi z szeroko pojętymi nieruchomościami. Za pomocą programu możemy znaleźć wszelkiej maści mieszkania, domy, działki, pokoje, garaże, hale, czy też lokale użytkowe. Jak widać wszystkich opcji jest naprawdę sporo, a sama baza ogłoszeń imponuje swoją wielkością.

Dla każdego rodzaju nieruchomości zostały przygotowane specjalne filtry. W przypadku domu możemy określić jego powierzchnię, cenę za metr, rodzaj zabudowy itd. Z innymi parametrami będziemy mieli do czynienia w przypadku hali, gdzie można określić jej przeznaczenie, rodzaj ogrzewania, czy konstrukcji. Od koloru do wyboru;-)

Niezależnie od wybranego rodzaju nieruchomości, możemy jeszcze wybrać szczegóły ogłoszenia, gdzie jednym z ważniejszych parametrów, jest filtr rynku.

Oczywiście do pełni szczęścia należy wskazać również lokalizację. Tutaj mamy sporą dowolność - możemy wskazać miasto, powiat, województwo, bądź też po prostu przypiąć pinezkę na mapie.

Po ustaleniu kryteriów, możemy przystąpić do przeglądania listy ogłoszeń. Ta doczytuje się automatycznie. Możemy też oglądać szczegóły każdego ogłoszenia i przełączać się za pomocą gestów pomiędzy kolejnymi ofertami.

Każda z ofert okraszona jest sporą ilością informacji, których specyfika uzależniona jest od rodzaju oferty. Oczywiście w programie możemy wyświetlać również zdjęcia nieruchomości, mapę, czy też podstawowe dane kontaktowe oferenta. Ogłoszenia możemy oczywiście dodawać do ulubionych, a same wyszukiwania zapisywać na liście, co zdecydowanie ułatwi śledzenie ofert pasujących do interesujących nas kryteriów.

Jeśli miałbym się do czegoś przyczepić, to może do filtrów. Potencjalnie mamy tutaj bowiem sporo opcji, ale niektóre z nich są odrobinę ograniczone. Np. szukając domu możemy zaznaczyć jeden rodzaj zabudowy, bądź też wszystkie. Nie możemy wyszukać domu w zabudowie bliźniaczej, lub szeregowca. Czasem brakuje również innych przydatnych filtrów. Szukając domu chciałbym określić minimalną ilość pokoi oraz dostępność garażu. Tutaj takich filtrów zabrakło. Oczywiście z perspektywy całości mówię o detalach, ale pamiętajmy - zakup nieruchomości jest często życiową decyzją i nie warto tutaj podejmować pochopnych decyzji.

Podsumowanie

otoDom zdaje się być solidną aplikacją, która powinna zadowolić wszystkie osoby szukające nieruchomości. Ogromna baza danych, interesująca oprawa oraz spora informacji na temat każdego ogłoszenia, niewątpliwie stanowią o sile tej pozycji. Oczywiście - filtry mogły by być bardziej rozbudowane, ale w chwili obecnej i tak jesteśmy w stanie z ich pomocą mocno zawęzić obszar poszukiwań, a wszelkie niezbędne informacje znajdziemy w szczegółach ogłoszenia.

Sumarycznie otoDom jest naprawdę niezłą aplikacją i dobrym uzupełnieniem opisywanego już wcześniej przeze mnie programu domy.pl.

Informacje zbiorcze

  • Wymagania: Android 2.3.3 lub nowszy
  • Testowano na: Samsung Galaxy Note 3, Android 5.0
  • Język polski: Tak
  • Cena: darmowy
  • Google Play: otoDom
  • Rekomendacja:

**/***

Szukasz ciekawych i przydatnych aplikacji na Androida/WP? Sprawdź inne posty z kategorii aplikacja tygodnia.

Znasz dobrą aplikację mobilną? Daj mi o niej znać!

Data ostatniej modyfikacji: 25.05.2015, 21:30.

Podoba Ci się ten wpis? Powiedz o tym innym!

Send to Kindle

Komentarze

blog comments powered by Disqus