Artykuł

sty 04 2012
0

Podsumowanie 2011 roku na blogu

2011 rok dla Alt Control Delete był rokiem wielu rekordów i ważnych wydarzeń. Dla mnie osobiście był to również okres, w którym starałem się zwiększyć swoją determinację w tworzeniu kolejnych wpisów, co można powiedzieć, w pewnym sensie mi się chyba udało.

W obrębie roku udało mi się napisać 101 wpisów, a w połowie listopada przekroczyć magiczną liczbę 200 wpisów, co sumarycznie jak na blog techniczny, prowadzony przez jedną osobę, jest chyba całkiem niezłym wynikiem:)

Przyjrzyjmy się bliżej kilku ważnym wydarzeniom roku 2011 na Alt Control Delete.

Wersja mobilna

Ważnym krokiem w rozwoju serwisu, było utworzenie jego wersji mobilnej. Wersja mobilna jest automatycznie wykrywana przy próbie wejścia z wszystkich popularnych urządzeń i przeglądarek mobilnych. Można się do niej również dostać, korzystając z adresu m.altcontroldelete.pl.

Wersja mobilna, posiada jednak kilka ograniczeń:

  • Brak dostępu do działów Download oraz Kody źródłowe
  • Brak dostępu do wyszukiwarki
  • Cenzura kodów źródłowych w treści wpisów

Z poziomu wersji mobilnej, łatwo przełączyć się możecie do wersji klasycznej, wystarczy skorzystać z odnośnika dostępnego w stopce.

Społecznościowy wzrost

W ubiegłym roku, udało się osiągnąć pewien postęp w funkcjonowaniu Alt Control Delete w serwisach społecznościowych.

Fanpage na Facebooku przekroczył liczbę 100 fanów a obecnie dobiliśmy już do liczby 161 osobników.

Ponadto, w mijającym roku, do Facebooka dołączył duży, poważny gracz, czyli Google+. Również w tym serwisie, Alt Control Delete ma swoją stronę, której do dnia dzisiejszego udało się zgromadzić 42 obserwujących.

Sporym wzrostem cechowała się również liczba subskrybentów kanału RSS, która w chwili obecnej wynosi około 170.

Garść statystyk z GA

Na koniec, zostawiłem prawdopodobnie najciekawsze, czyli statystyki z GA również w kontraście dla roku 2010. Na wstępie dodam tylko, że macie stały dostęp do aktualnych statystyk blogu w tym miejscu.

Zacznijmy od liczby odwiedzin, która w 2011 wyniosła 238 492, co jest wynikiem blisko 2,5-krotnie lepszym w stosunku do tego uzyskanego w 2010 roku. Proporcjonalnie zwiększyła się również liczba unikalnych użytkowników oraz odsłon.

Oprócz tego, pozytywnie zmieniły się wszystkie ważne wskaźniki, czyli:

  • Liczba stron wyświetlonych w trakcie odwiedzin (wzrost do 1,70)
  • Współczynnik odrzuceń (spadek do 75,68%)
  • % nowych odwiedzin (spadek do 68,41% - wzrasta liczba stałych czytelników)

Głównym źródłem wejść do blogu, jest jednak wciąż wyszukiwarka.

W kwestii liczby wyświetleń dla poszczególnych wpisów, niekwestionowanym liderem są wszelkie materiały związane z Androidem. W pierwszej dziesiątce, o Androidzie jest aż 7 z 10 wpisów. Najpopularniejszy z nich, dziennie zyskuje 200 - 300 odsłon i sumarycznie w chwili obecnej ma ich już ponad 70 tys.!

Tematyka Androida jest mi szczególnie bliska również ze względu na stały, cotygodniowy wpis z cyklu aplikacja tygodnia. Cykl ten, został właśnie zainaugurowany w minionym roku.

Podziękowania

Na koniec, chciałbym wszystkim podziękować za wszystkie odwiedziny, polubienia, plusowania oraz komentarze, których zostawiliście całkiem sporo w tym minionym roku.

Mam nadzieje, że ten rok będzie zarówno dla Was, dla mnie jak i dla blogu jeszcze lepszy, czego sobie i Wam życzę:)

Podoba Ci się ten wpis? Powiedz o tym innym!

Send to Kindle

Komentarze

blog comments powered by Disqus