Artykuł

sty 02 2013
0

Podsumowanie 2012 roku na Alt Control Delete

Rok 2012 już za nami i przyszła pora na nowy 2013 rok, który przynajmniej dla mnie w kilku aspektach będzie przełomowy. Zanim jednak na dobre się on rozkręci, wypadałoby zaprezentować krótkie podsumowanie minionego roku z perspektywy bloga oraz projektów mu towarzyszących.

Na wstępie mogę z dumą powiedzieć, że udało się utrzymać całkiem dobre tempo publikacji wpisów. Moim zasadniczym celem było pisanie około 2 wpisów na tydzień, co można powiedzieć że z grubsza udało mi się zrealizować, bowiem rok 2012 zamknąłem z liczbą 97 wpisów:)

Ponad połowę z nich stanowiły cotygodniowe aplikacje tygodnia, czyli cykl wpisów który rozpocząłem jeszcze w 2011 roku i sumiennie przez cały miniony rok utrzymywałem.

Sumarycznie wszystkie ubiegłoroczne wpisy, wygenerowały ponad 260 tys. odsłon (użyłem tutaj wartości naliczanych przez skrypt bloga - nie GA), jeśli doliczyć odsłony wpisów napisanych przed 2012 to otrzymujemy całościowo około 1,7 mln odsłon.

5 najlepszych wpisów ubiegłego roku

DLNA - odtwarzanie multimediów w sieci lokalnej

Zdecydowanym ubiegłorocznym rekordzistą w kategorii nowych wpisów był tekst na temat DLNA, któremu udało się zgromadzić ponad 44 tys. odsłon. Post musiał być na tyle interesujący, że zdołał nawet otrzeć się o Wykop, co mnie tylko cieszy:)

Pierwsze kroki z Androidem

Na drugim miejscu kolejny wpis z kategorii Android. Tym razem chciałem stworzyć coś na kształt kompendium dla początkujących i średnio-zaawansowanych użytkowników tego systemu. Wynik już nie taki oszałamiający, bo tylko niecałe 10 tys. odsłon, ale miejsce w pełni zasłużone.

28 funkcji Excela które odmienią Twoje życie

Trzecie miejsce z liczbą niespełna 8 tys. wyświetleń zajął tekst na temat funkcji Excela. Po raz kolejny sprawdza się teoria, że to właśnie poradnikowe wpisy mają duże szanse na długie i stałe odsłony.

C#, WPF oraz SQLite razem w jednym projekcie

Czwarte miejsce przypadło pierwszemu wpisowi z kategorii programowanie. W tym przypadku tekst zyskał prawie 6,5 tys. co przy niszowości tematu wydaje się być całkiem niezłym rezultatem.

Przy okazji tego stricte technicznego wpisu można zauważyć pewien trend. Wpisy przeznaczone bardziej dla programistów, zyskują więcej plusów Google, aniżeli lajków Facebooka.

Aplikacja tygodnia: Android Assistant

Piąte miejsce z liczbą odsłon około 5,5 tys. zajęła jedna z aplikacji tygodnia prezentująca program, który jest odpowiedzialny za optymalizację Androida. Nie wiem czy tak wysoki rezultat tej aplikacji to dobra wróżba dla twórców tego systemu...

Dalsze statystyki

W podsumowaniu roku nie powinno oczywiście zabraknąć statystyk z GA co też teraz sumiennie nadrabiam.

Z perspektywy roku 250 tys. odwiedzin plasuje mnie w stawce raczej mniej popularnych blogów technologicznych. Z drugiej strony jest to na tyle duży ruch, że da się go odczuć. Statystyki ukazują jednak również dwa smutne zjawiska. Po pierwsze - Alt Control Delete ucierpiał w okolicy maja poprzez aktualizację algorytmu Google. Z nieznanych mi przyczyn bardzo oberwały na tym teksty o Androidzie. Po drugie, wciąż wysoki jest współczynnik odrzuceń, co świadczy że wielu użytkowników wchodzi tylko w jeden interesujący ich link i następnie opuszcza blog.

Recenzje książek i aplikacje Windows Phone

W 2012 udało mi się poszerzyć dotychczasową współpracę z Helionem, dzięki czemu na stronie znajdziecie m.in. moje autorskie recenzje książek (w tym tygodniu spodziewajcie się kolejnej:)

Ponadto w 2012 roku, zaangażowałem się odrobinę w tworzenie aplikacji na Windows Phone wskutek czego powstały trzy programy na tą właśnie platformę. Szczegóły znajdziecie w kategorii projekty.

Podziękowania

Na koniec chciałbym podziękować wszystkim czytelnikom Alt Control Delete za Waszą obecność tutaj, komentarze, słowa pochwały oraz krytyki. W nowym roku życzę Wam samych sukcesów i spełnienia marzeń - dla mnie osobiście to rok dużych zmian związanych szczególnie z życiem prywatnym.

Mam nadzieję, że spotkamy się tutaj w jeszcze większym gronie za rok (lub chociaż podobnym jak teraz), czego Wam i sobie życzę;)

Podoba Ci się ten wpis? Powiedz o tym innym!

Send to Kindle

Komentarze

blog comments powered by Disqus