Artykuł

freeimages.com freeimages.com
sty 15 2015
0

Podsumowanie 2014 roku na blogu

Rok 2014 już za nami i choć mamy już nawet połowę stycznia, to wciąż jest to dobry czas na podsumowanie - tym bardziej, że odpuściłem je sobie w zeszłym roku;-).

W tym roku działo się całkiem sporo na blogu. Przez większość tygodni udało mi się utrzymać średnią dwóch wpisów na tydzień (było kilka wyjątków) co sumarycznie dało okrągłą liczbę 100 tekstów, której bynajmniej nie zaplanowałem;-)

W ubiegłym roku udało się również przekroczyć liczbę 500 wpisów na blogu, co niechcący przeoczyłem i dopiero później zdałem sobie z tego sprawę. Oczywiście pół tysiąc wpisów na przestrzeni kilku lat, nie jest jakimś wielkim wyczynem, z drugiej jednak strony staram się by nie było to proste kopiuj-wklej z portali zagranicznych. Poza tym większość tekstów ma charakter techniczny, więc napisanie jednego takiego tekstu wymaga kilku - kilkunastu godzin pracy.

W dalszej części wpisu przedstawię pozostałe statystyki, a także podzielę się z Wami planami na bieżący rok.

Statystyki

Pod względem statystyk, miniony rok był całkiem niezły. Na blogu było łącznie ponad 650 tys. odsłon. Niestety na wysokim poziomie wciąż utrzymuje się współczynnik odrzuceń. Zjawisko to jest spowodowane sporą liczbą wejść na stronę za pomocą wyszukiwarki - użytkownik wchodzi, znajduje to czego potrzebuje (lub nie) i wychodzi, a niekiedy zostanie na dłużej.

Na Facebooku pojawiło się 166 nowych fanów (łącznie jest ich 597 na dzień pisania wpisu). Kilkanaście nowych obserwujących objawiło się również na Twitterze (w sumie jest to bardziej profil prywatny, aczkolwiek pojawiają się informacje o tekstach ze strony) oraz Google+. Swoją drogą, trudno nie odnieść wrażenia, że ten ostatni serwis radzi sobie coraz gorzej...

Trudno mi jest za to odnotować liczbę czytelników kanału RSS, ponieważ jest ona bardzo płynna od czasu upadku czytnika. Jeśli ktoś tak jak ja wciąż lubi te formę śledzenia wpisów, to szczerze polecam Feedly, który w moim odczuciu jest dużo lepszy od byłego produktu giganta z Mountain View.

Najchętniej czytane teksty w 2014 roku

Jak już wspomniałem wcześniej, w 2014 roku napisałem dokładnie 100 wpisów. W moich realiach jest to całkiem spora liczba, zwłaszcza że teksty piszę w tzw. czasie wolnym od pracy. Z uwagi na ich praktyczny charakter, mają one trochę dłuższy czas życia i czasem potrzeba czasu by zebrały większą liczbę odsłon. Dlatego też w TOP 10 najchętniej czytanych tekstów w 2014 roku zostało w całości zdominowane przez teksty... które ukazały się w latach poprzednich:

Poniżej krótkie omówienie:

Plany na 2015 rok

W 2015 roku w dalszym ciągu chce kontynuować wpisy z kategorii aplikacja tygodnia (zawsze co poniedziałek). Oprócz tego będę starał się również publikować więcej tekstów technicznych, a czasem także jakieś przemyślenia;-)

Postaram się wciąż dodawać dwa teksty tygodniowo, choć z biegiem lat jest to coraz trudniejsze. Czas pokaże jak długo wytrzymam z tym postanowieniem;-)

Podoba Ci się ten wpis? Powiedz o tym innym!

Send to Kindle

Komentarze

blog comments powered by Disqus