Artykuł

freeimages.com freeimages.com
paź 19 2015
0

Synonimy na pomoc, gdy brakuje słów

Tworzenie bloga nie jest łatwe, a kryje się za tym wiele powodów. Po pierwsze - musimy być dobrzy w określonej tematyce - przy założeniu, że tworzymy blog specjalistyczny, a nie taki, które opisuje historie z codziennego życia. Jeśli już zdecydujemy jaki ma być motyw przewodni na blogu, to musimy umieć wymyślić również teksty pasujące do niego. Z tym bywa różnie, choć dla mnie pewną inspiracją często jest moja praca - w końcu lubię to co robię;-)

Mając już pomysł na bloga i tematy, możemy wystartować z pisaniem, ale dalej również nie jest łatwo, bo czekają tutaj na nas kolejne problemy. Osobiście przekroczyłem już dawno ten etap, ale wciąż mam problemy z napisaniem odpowiedniego wstępu do tekstu oraz z powtarzaniem się - jest to naprawdę trudne, szczególnie w wymyślnych tematach, choć czasem problem sprawiają również słowa, która wydawałoby się można uznać za powszechne. Z tym problemem jestem jednak w stanie powalczyć, a pomóc mi w tym może nowa aplikacja - Synonimy, która dostępna jest na wszystkie Androida, iOS oraz Windows Phone. Zapraszam do recenzji:-)

Opis

Synonimy to mobilna wersja portalu o tej samej nazwie. Twórca słownika poszedł na całość i oprócz wspomnianej strony przygotował aplikację na Androida, iOS oraz Windows Phone o czym wspominałem już we wstępie. Każda z wersji stara się korzystać ze stylistyki macierzystego systemu. Widać wyraźne różnice choćby między Androidem, czy Windows Phonem. Co ciekawe, spora różnica jest też w rozmiarze obu aplikacji. Wersja na zielonego robota waży 40 mega, natomiast na Windows Phone około 16. Nie wiem skąd taka duża różnica i co poza samą bazą może tyle ważyć.

Jeśli już jesteśmy przy bazie to warto wspomnieć, że jest ona olbrzymia. Do każdego wyszukanego przez nas słowa, możemy znaleźć średnio po kilkadziesiąt synonimów. Czasem ta liczba przekracza nawet setkę, a słownik uwzględnia również odmianę przez przypadki i różne formy.

Poza tym w aplikacji nie znajdziemy żadnych dodatkowych atrakcji, może poza reklamami, które można jednak odpłatnie wyłączyć;-)

Podsumowanie

Synonimy to aplikacja, która pozytywnie zaskakuje ogromem słownika, który na dodatek dostępny jest offline. Do każdego słowa umieszczonego w aplikacji, możemy znaleźć ogromną ilość synonimów i to bogactwo naprawdę cieszy. Poza tym nie powinniśmy oczekiwać po aplikacji żadnych dodatkowych atrakcji. Program dostępna jest za darmo.

Informacje zbiorcze

  • Wymagania: 4.0 lub nowszy
  • Testowano na: Samsung Galaxy Note 3, Android 5.0
  • Język polski: Tak
  • Cena: darmowy, dostępne mikropłatności
  • Google Play: Synonimy
  • Windows Phone: Synonimy.pl
  • Rekomendacja:

**/***

Szukasz ciekawych i przydatnych aplikacji na Androida/WP? Sprawdź inne posty z kategorii aplikacja tygodnia.

Znasz dobrą aplikację mobilną? Daj mi o niej znać!

Podoba Ci się ten wpis? Powiedz o tym innym!

Send to Kindle

Komentarze

blog comments powered by Disqus