Artykuł

freeimages.com freeimages.com
maj 02 2016
0

1Weather - ładna i dopracowana pogodynka

Przez kilka ostatnich lat, wiernie trwałem przy wszelakich pogodynkach z serii Accuweather. Na Androidzie jest oficjalna aplikacja od tego właśnie dostawcy, z której byłem bardzo zadowolony, aż do jednej z aktualizacji kilka miesięcy temu. Wprowadziła ona radykalne zmiany, które mi osobiście nie przypadły do gustu. Dodatkowo mocno ucierpiała stabilność i zniknęło kilka funkcji, do których przywykłem. Przez jakiś funkcjonowałem w stanie zniesmaczenia, ale w końcu postanowiłem się przemóc i dokonać dobrej zmiany.

Przewertowałem sklep Google Play w poszukiwaniu tej nowej, jedynej i tak trochę przypadkiem trafiłem na 1Weather. Słyszałem już wcześniej sporo dobrego o tym programie, ale nie przyglądałem mu się bliżej, ponieważ byłem zadowolony z tego co mam. Może to był błąd?

Opis

1Weather już na pierwszy rzut oka prezentuje się bardzo ładnie. Nie jest to oczywiście kluczowa cecha pogodynki, ale z drugiej strony, kwestia prezentacji danych jest w tym przypadku niezwykle istotna. W 1Weather wszystko jest po prostu na swoim miejscu zaprezentowane w prosty, czytelny i elegancki sposób. Bardzo prosto można dotrzeć do informacji o pogodowych na najbliższe godziny oraz dni.

Program nie ma problemów z wyświetleniem prognozy nawet dla najmniejszych miejscowości. Możemy w tym celu wykorzystywać geolokolizację, bądź ręcznie wskazywać interesującą nas miejscowość. Dla mnie bardzo bardzo pozytywnym elementem aplikacji, jest duży nacisk na wyświetlanie informacji o prognozowanych opadach. Taka informacja bardzo się przydaje choćby przy planowaniu ubioru na kolejny dzień.

Prognoza na każdy dzień prezentowana jest również w formie opisowej, co często pozwala na lepsze określenie tego co rzeczywiście w określonym dniu się może wydarzyć. Niestety nigdzie nie znalazłem funkcjonalności ostrzeżeń (w Accuweather były one pobierane z IMGW). Mamy za to mapkę radarową, która dobrze wyświetla aktualne warunki pogodowe. Ciekawym dodatkiem jest również moduł, w którym możemy sprawdzić aktualne położenia słońca, godziny wschodu i zachodu, a także fazy księżyca.

Podsumowanie

1Weather nie jest pogodynką, która przynosi jakieś rewolucje w tej kategorii aplikacji, ale jest programem, który jest po prostu bardzo dobrze opracowany. Uruchamiając tą aplikację, mamy poczucie, że wszystko jest na swoim miejscu i że właśnie tak powinna wyglądać każda pogodynka. Nie zabrakło również w tym przypadku całej serii widgetów, które możemy wrzucić na nasze Androidowe pulpity. Najbardziej brakuje mi wspomnianych wcześniej ostrzeżeń, ale da się bez nich przeżyć;) Polecam zapoznać się z 1Weather, jeśli jeszcze nie macie swojej ulubionej pogodynki.

Informacje zbiorcze

  • Wymagania: Zależy od urządzenia
  • Testowano na: Samsung Galaxy Note 3, Android 5.0
  • Cena: darmowy
  • Google Play: 1Weather
  • Rekomendacja:

**/***

Szukasz ciekawych i przydatnych aplikacji na Androida/WP? Sprawdź inne posty z kategorii aplikacja tygodnia.

Znasz dobrą aplikację mobilną? Daj mi o niej znać!

Komentarze

blog comments powered by Disqus