Artykuł

freeimages.com freeimages.com
sie 31 2015
0

96% po polsku - ciekawa gra logiczna na jesienne wieczory

Jutro rozpocznie się wrzesień i podobno skończą się też ostatnio panujące upały. Jesień zbliża się więc nieubłaganie, a tym samym mamy coraz dłuższe wieczory, które można w różny sposób zagospodarować. Dlaczego by też ich części nie wykorzystać na rozrywkę?

Jeśli taki jest Wasz plan, to być może warto spojrzeć uważnie na to, co oferują mobilne sklepy, których wirtualne półki wręcz uginają się od tytułów. Jedną z ciekawszych nowości, jest gra 96% po polsku, która przypomina pewien dobrze znany, polski teleturniej.

Zapraszam do recenzji:-)

Opis

96% po polsku, to tytuł który wielu osobom przypomina znany z telewizji polskiej teleturniej Familiada. Cechą wspólną są oczywiście pytania, na które udzielamy różnie punktowanych odpowiedzi, czyli podobnie jak we wspominanym programie. Naszym celem jest wskazanie w każdym pytaniu takich odpowiedzi, które w sumie dadzą nam 96% pokrycia odpowiedzi ankietowanych.

Dla pierwszych 2-3 odpowiedzi, nie ma żadnego problemu. Sytuacja komplikuje się przy dalszych, na które trudno jest wpaść bez podpowiedzi.

Skoro już o podpowiedziach mowa, te dostępne są za monety, czyli wirtualną walutę występującą w tej grze. Jedna podpowiedź, to koszt 10 monet i w zamian za to, przeważnie dostajemy jedną literkę. Łatwo jest więc się zablokować przy trudniejszych hasłach. W sytuacji gdy zabraknie nam monet, na pomoc wkroczą.. mikropłatności. Na szczęście przy odrobinie wysiłku, da się przeżyć bez nich;-)

Pewnym dziwnym niuansem aplikacji, jest wirtualna klawiatura, która przynajmniej w moim przypadku jest znacznie mniejsza od tej, której używam na co dzień i ciężko jest mi w nią dobrze trafić palcami.. Być może celem miało być ułatwienie rozrywki, ale póki co ten element nie do końca dobrze działa. Brakuje mi również jakiś dodatkowych atrakcji w kolejnych poziomach. Jasne - mamy nowe pytania i zagadki (na końcu poziomu jest obrazek graficzny, dla którego musimy znaleźć najważniejsze elementy), ale mimo wszystko brakuje mi jakiejś innej zachęty, niż tylko zdobywanie kolejnych gwiazdek.

Podsumowanie

96% to gra, która z jednej strony prezentuje się bardzo pozytywnie, z drugiej zaś strony sprawia wrażenie produktu niedokończonego. Owszem mamy sporą liczbę poziomów, wcale nie łatwych pytań i zagadek, ale w gruncie rzeczy rozgrywka wygląda podobnie na dowolnym z nich. Może gdyby dodać jakieś dodatkowe mnożniki, czy zadania, produkt stałby się ciekawszy. Mimo tego i tak jest naprawdę nieźle, a rozrywka potrafi wciągnąć na dłuższą za chwilę. Zapraszam do pobrania - sama gra dostępna jest za darmo;-)

Informacje zbiorcze

  • Wymagania: Android 2.3 lub nowszy
  • Testowano na: Samsung Galaxy Note 3, Android 5.0
  • Język polski: Tak
  • Cena: darmowy, dostępne mikropłatności
  • Google Play: 96% po polsku
  • Rekomendacja:

**/***

Szukasz ciekawych i przydatnych aplikacji na Androida/WP? Sprawdź inne posty z kategorii aplikacja tygodnia.

Znasz dobrą aplikację mobilną? Daj mi o niej znać!

Komentarze

blog comments powered by Disqus