Artykuł

sxc.hu sxc.hu
mar 03 2014
0

Agent do zadań specjalnych na Androida

W temacie produktywności na Androida wiele już mówiono i zrobiono, czego najlepszym przykładem będzie omawiany już kiedyś przeze mnie Tasker. Tasker to świetne narzędzie, która posiada ogrom możliwości, ale kuleje w nim interfejs, który zamiast pomagać, jeszcze bardziej gmatwa ogrom dostępnych tutaj opcji. W związku z tym wielu użytkowników szuka rozwiązań alternatywnych, które są w stanie ogarnąć najbardziej pospolite scenariusze. Do grona tego typu aplikacji, z pewnością można zaliczyć omawiany przeze mnie wcześniej AutomateIT oraz dzisiejszego bohatera - Agenta.

Tytułowy Agent to tak naprawdę zestaw 5 różnych mikro-aplikacji, których głównych zadaniem jest ułatwienie nam życia. O tym jak to wszystko działa w praktyce, dowiecie się z dalszej części tekstu;-)

Opis

Tak jak wspomniałem we wstępie, Agent to zestaw 5 mikro aplikacji, których głównym zadaniem jest wyręczenie nas w często powtarzanych czynnościach. Z pewnością macie kilka codziennych scenariuszy, które wielokrotnie się powtarzają. Dla przykładu, wyłączacie dźwięk telefonu na noc/w czasie spotkania, by nikt Wam nie przeszkadzał, czy też uruchamiacie tryb oszczędzania energii w momencie gdy poziom baterii spadnie do określonego poziomu. Nad tymi i podobnymi zagadnieniami siedziało już wiele tęgich głów, ale to właśnie twórcom Agenta udało się to wszystko zapakować w jeden ładny i intuicyjny produkt.

Po zainstalowaniu aplikacji, otrzymujecie zestaw 5 agentów, którzy będą monitorować kolejne czynności. Są to kolejno:

 • Battery - monitoruje poziom baterii, po przekroczeniu ustalanego poziomu umożliwia włączenie trybu oszczędzania energii (możliwe jest ustalenie co konkretnie ma zostać włączone/wyłączone)
 • Sleep - wycisza nasz telefon w momencie gdy śpimy, ale jednocześnie pozwala na budzenie nas przez połączenia/SMS od wybranych numerów telefonów
 • Parking - zapamiętuje miejsce parkowania - w połączeniu z urządzeniem Bluetooth, aplikacja jest w stanie zapamiętać moment/miejsce odłączenia (na tej podstawie wyznaczana jest lokalizacja)
 • Meeting - na podstawie wpisów z kalendarza (status zajęty), wycisza telefon by nikt nie przeszkodził nam w spotkaniu
 • Drive - czyta wiadomości w czasie gdy my prowadzimy auto

Jak widać powyżej, otrzymujemy całkiem sporą liczbę opcji, a całość w praktyce działa naprawdę bardzo dobrze. Na plus z pewnością zasługuje bardzo intuicyjny interfejs, który nie sprawia żadnych problemów, nawet mimo braku polskiej lokalizacji, a także opcja widgetu, która umożliwia włączenie/wyłączenie wybranego agenta w dogodnym dla nas momencie (niezależnie od zdefiniowanych w programie ustawień).

Podsumowanie

Agent to prosta aplikacja, która bardzo przyjemnie mnie zaskoczyła. Pod jednym dachem zebrano bowiem kilka ciekawych funkcjonalności, które łączą się w jedną, spójną, logiczną całość. Wszystko to działa naprawdę sprawnie i zostało opakowane w ładny i przejrzysty interfejs.

Oczywiście mamy tutaj znacznie mniej funkcjonalności niż we wspominanym wcześniej Taskerze, czy nawet AutomateIT, ale wydaje mi się, że są one na tyle dobrze dobrane, że program powinien znaleźć sporo grono odbiorców. Ja osobiście polecam program wszystkim, dla których Tasker wydaje się być zbyt skomplikowany.

Informacje zbiorcze

 • Wymagania: Android 4.0 lub nowszy
 • Testowano na: Samsung Galaxy S4 - Android 4.3
 • Język polski: Nie
 • Cena: darmowa
 • Google Play: Agent - do not disturb & more
 • Rekomendacja:

***/***

Szukasz ciekawych i przydatnych aplikacji na Androida? Sprawdź inne posty z kategorii aplikacja tygodnia.

Znasz dobrą aplikację mobilną? Daj mi o niej znać!

Komentarze

blog comments powered by Disqus