Artykuł

freeimages.com freeimages.com
wrz 15 2014
0

Angielski na WP. Bo na naukę języków nigdy nie jest za późno

Dożyliśmy takich czasów, w których to język obcy w wymaganiach o pracę, staję się czymś powszechnym. Abstrahując od zasadności tego punktu w ogłoszeniach, warto choćby dla samego siebie znać przynajmniej jeden język w stopniu komunikatywnym - przydać się on może choćby na wakacjach;-)

Osobiście jestem zwolennikiem nauki języka angielskiego, który jest po prostu nierozerwalnie związany z IT, czyli dziedziną z którą mam styczność na co dzień. Wydaje mi się, że także w Europie jest to język, który zadziała w największej liczbie miejsc. Niestety kursy i podręczniki do nauki jakiegokolwiek języka, są z reguły bardzo drogie. Ale od czego mamy smartfony? W dzisiejszej aplikacji tygodnia, chciałbym Wam zaprezentować bardzo popularną aplikację do nauki języków obcych, która nazywa się po prostu Angielski;-)

Opis

Angielski to aplikacja na Windows Phone, która jest na tej platformie od bardzo dawna. Na dzień dzisiejszy zdążyła ona zebrać ponad 16 tys. ocen i większości są to bardzo dobre opinie. Sama aplikacja zasadniczo składa się z dwóch modułów:

 • Nauka
 • Powtórki

Oprócz tego dostępna jest również funkcjonalność statystyk.

Naukę w aplikacji zaczynamy od wyboru poziomu zaawansowania. Tych w programie mamy 6 i są to kolejno A1, A2, B1, B2, C1 oraz C2. Każdy poziom podzielony jest na tematyczne zagadnienia. Aplikacja Angielski skupia się tylko i wyłącznie na nauce słownictwa. Do naszej dyspozycji zostają oddane następujące funkcje:

 • Nauka - nauka słownictwa za pomocą fiszek
 • Pisanie - warianty angielsko-polski, polsko-angielski - tłumaczymy słowo na drugi język
 • Wybieranie - warianty angielsko-polski, polsko-angielski - wybór odpowiedzi na podstawie obrazka oraz 4 tłumaczeń
 • Odwracanie - na planszy 30 kafelków musimy odszukać 15 par słów

Jak widać opcji jest sporo, a dzięki funkcjonalności powtórek można skutecznie zawalczyć z nauką angielskiego słownictwa. Warto również wspomnieć, że w module nauki możemy odtwarzać słówka, a w większości miejsc w aplikacji działają gesty w prawo/lewo, które w wymierny sposób usprawniają nawigację.

Przyczepić można się zasadniczo do dwóch rzeczy. Pierwszą z nich są dość nachalne reklamy (nie znalazłem nigdzie opcji, która nawet za opłatą pozwalałaby na ich wyłączenie), druga jest fakt, że w programie znaleźć można tylko słownictwo. Nie ma żadnej opcji, która w jakikolwiek sposób wspomogła by nas w nauce gramatyki.

Podsumowanie

Angielski na Windows Phone to bardzo dobra aplikacja, która skutecznie może Was wspomóc w nauce angielskiego słownictwa. Program mamy zawsze przy sobie, dzięki temu możemy wykorzystać każdą wolną chwilę na naukę języka, bądź też na powtórzenie wcześniej poznanych słówek - w tym aspekcie aplikacja sprawdza się naprawdę znakomicie.

Jedyną wadą programu, czy tez może niedociągnięciem jest brak gramatyki. Gdyby znalazła się ona w programie, to z pewnością przydzieliłbym 3 gwiazdki. Tak mamy solidną dwójkę;-)

Informacje zbiorcze

 • Wymagania: Windows Phone 7.5 lub nowszy
 • Testowano na: Nokia Lumia 625
 • Język polski: Tak
 • Cena: darmowy
 • WP Store: Angielski
 • Rekomendacja:

**/***

Szukasz ciekawych i przydatnych aplikacji na Androida/WP? Sprawdź inne posty z kategorii aplikacja tygodnia.

Znasz dobrą aplikację mobilną? Daj mi o niej znać!

Data ostatniej modyfikacji: 21.09.2014, 22:32.

Komentarze

blog comments powered by Disqus