Artykuł

freeimages.com freeimages.com
paź 05 2015
0

Angielski z kryminałem - Cold Little Hand

Trudno odnaleźć się w dzisiejszym świecie, bez znajomości języków obcych, które wymiernie pomagają nie tylko w międzynarodowych podróżach, ale często pozwalają również na znalezienie odpowiednich informacji - choćby w sieci. W branży IT znajomość języka angielskiego jest szczególnie ważna - większość nowych publikacji oraz materiałów pojawia się najpierw właśnie w tym języku. Dobry specjalista IT nie może sobie więc pozwolić na nie znajomość tego języka. Co jednak zrobić w sytuacji jeśli jesteśmy odporni na naukę innych języków? Można spróbować bardziej niekonwencjonalnych metod;-)

Pewnym rozwiązaniem może być właśnie tytułowa aplikacja tygodnia, która stawia na naukę języka, w oparciu o lekturę załączonego w aplikacji kryminału. Jak to wszystko prezentuje się w praktyce? Postaram Wam o tym powiedzieć więcej, w dalszej części tekstu;-)

Opis

Cold Little Hand to jedna z kilku obecnie dostępnych książek w serii Angielski z kryminałem wydawnictwa Edgard. W pewnym sensie jest to inne podejście do języka, ponieważ każda aplikacja tworzy jedną, spójną historię. Przerobienie programu w pełni, pozwoli nam na przeczytanie książki w obcym języku od deski do deski.

Cała aplikacja składa się z 4 modułów:

  • Czytaj i słuchaj
  • Audiosłowniczek
  • Słownictwo
  • Rozumienie tekstu

W każdym module za darmo mamy dostęp do dwóch rozdziałów. Dostęp do pozostałych jest płatny. Dostęp do określonego modułu kosztuje 9,90 zł, natomiast całkowite odblokowanie aplikacji kosztuje 19,90 zł. Nie jest to dużo, aczkolwiek szkoda, że w bazowej wersji dostępne za darmo są tylko dwa rozdziały.

Interfejs oraz szata graficzna aplikacji są w porządku. Oba elementy są przystępne i nie rozpraszają w nauce.

Podsumowanie

Angielski z kryminałem to ciekawa seria i zarazem ciekawe podejście do nauki języka angielskiego. Mamy tutaj bowiem do czynienia z pełną historią, która potrafi zaciekawić i jednocześnie uczyć. Oczywiście nie jesteśmy w stanie w pełni poznać język w oparciu o tego typu programu (brakuje choćby gramatyki), ale aplikacja może dać niezłego kopa w nauce słownictwa. Warto dać szansę tej serii i przynajmniej przetestować darmowe rozdziały w tej, lub innej aplikacjo-książce;-)

Informacje zbiorcze

  • Wymagania: 2.3.3 lub nowszy
  • Testowano na: Samsung Galaxy Note 3, Android 5.0
  • Język polski: Tak - interfejs
  • Cena: darmowy - pierwsze 2 rozdziały, pozostałe płatne
  • Google Play: Angielski z kryminałem - Cold Little Hand
  • Rekomendacja:

**/***

Szukasz ciekawych i przydatnych aplikacji na Androida/WP? Sprawdź inne posty z kategorii aplikacja tygodnia.

Znasz dobrą aplikację mobilną? Daj mi o niej znać!

Komentarze

blog comments powered by Disqus