Artykuł

cze 25 2012
0

Aplikacja tygodnia: AppSales

Jedną z naszych narodowych cech, która nie do końca wypada zawsze pozytywnie jest swego rodzaju kombinowanie. Polacy lubią robić wszystko łatwiej i szybciej, a rzeczy kupować tańszym kosztem, czy w przypadku oprogramowania często niestety pozyskiwać nielegalnie. Niestety problem dotyka również Androida, który swoją otwartością umożliwia szybkie instalowanie oprogramowania z tzw. niezaufanych źródeł.

Warto jednak wiedzieć, że jeśli interesuje nas jakaś aplikacja, bądź też gra, nie trzeba się uciekać do tych dość prymitywnych metod, a wystarczy zaopatrzyć się w aplikację AppSales, która ustrzeli dla nas najlepsze promocje w sklepie Google Play, których w ostatnim czasie wyraźnie jest więcej.

AppSales zaspokoi również tym samym naszą narodową potrzebę kombinacji;)

Opis

AppSales to program dla każdego miłośnika promocji, a tych z pewnością pośród nas jest wielu, jeśli nie większość. Już po pierwszym uruchomieniu aplikacji, na ekranie pojawi się lista aktualnych promocji z kilku ostatnich dni. Wszystkie pozycje posortowane są chronologicznie, począwszy od najświeższych. Na głównej liście znajdziemy podstawowe dane powiązane z aplikacjami takie jak:

 • Nazwa
 • Ikona
 • Liczba pobrań
 • Ocena
 • Cena w promocji
 • Cena bez promocji

W przypadku gdy dana promocja na przestrzeni ostatnich dni została zakończona, to nie jest ona usuwana, lecz zostaje oznaczana flagą Expired. Domyślnie na liście widoczne są aplikacje z 4 minionych dni, jednak bez problemu można wczytać i starsze okazje.

Po wybraniu dowolnego programu, zostaną wyświetlone podstawowe informacje o nim. Właściwie będą to informacje dobrze znane ze sklepu Google Play. Oprócz danych widocznych na głównej stronie, będzie można tu m.in. podejrzeć opis, zdjęcie aplikacji, a także udać się na stronę producenta, czy też obejrzeć trailer jeśli jest dostępny.

Miłym akcentem jest możliwość sprawdzenia aplikacji powiązanych. Często twórcy przygotowują kilka wersji tego samego programu np. na telefony i tablety.

Korzystając z gestów możemy się przełączać pomiędzy kolejnymi aplikacjami. Możemy również skorzystać z Androidowej funkcji Udostępnij.

Na zakończenie ekran ustawień. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na dwie istotne opcje. Po pierwsze możemy zdefiniować filtry, używane do tworzenia listy aplikacji. Domyślnie mają one wartości:

 • Minimalna obniżka - 25%
 • Minimalna liczba pobrań - 1000
 • Minimalna ocena - 3,5

Co ciekawe, pierwszej i trzeciej opcji nie możemy ustalić poniżej wskazanych wartości.

Druga z opcji determinuje częstotliwość sprawdzania aktualnych promocji za pomocą systemu notyfikacji. Maksymalnie możemy uzyskiwać informacje co 24h, minimalnie co 1h. Notyfikacje można również wyłączyć.

Podsumowanie

AppSales to bardzo przyjemna aplikacja, o której istnieniu dowiedziałem się całkiem przypadkowo w ubiegłym tygodniu. Testuję ją od kilku dni i codziennie otrzymuje informacje o nowych promocjach. Na plus zasługuje niewątpliwie bardzo ładna oprawa graficzna i przejrzystość aplikacji. W programie brakuje polskiego języka, ale jego nieobecność nie jest w żaden znaczący sposób odczuwalna. Program jest zbyt prosty, by brak naszego języka mógł jakoś znacząco razić, a opisy aplikacji i tak pochodzą ze sklepu Google Play.

Generalnie rzec biorąc polecam - tym bardziej że za darmo:)

Informacje zbiorcze

 • Cena: darmowa
 • Język polski: Nie
 • Wymagania systemowe: Android 2.1 lub nowszy
 • Google Play: AppSales
 • Konfiguracja testowa: HTC Desire HD, Rom: Primo-S 3.4 - Android 4.0.3

Jeśli podobał Ci się ten wpis, być może zainteresują Cię inne wpisy z serii aplikacja tygodnia oraz wpisy z cyklu Ciekawe i użyteczne aplikacje na Androida oznaczone tagiem CiU.

Data ostatniej modyfikacji: 15.01.2014, 13:22.

Komentarze

blog comments powered by Disqus