Artykuł

lip 25 2011
0

Aplikacja tygodnia: Ceneo

Ceneo w Androidowym markecie, pojawiło się stosunkowo szybko. Początkowo był to jednak tylko i wyłącznie prosty widget. Aplikacji z prawdziwego zdarzenia, doczekaliśmy się dopiero na początku lipca bieżącego roku. Trzeba przyznać, że efekty są co najmniej dobre.

Funkcjonalnie sama aplikacja jest skromna, lecz spełnia swoją główną rolę, czyli po prostu pozwala na bezproblemowe wyszukiwanie interesujących nas produktów i porównywanie ich cen. Do tego aplikacja ma jeszcze jedną poważną zaletę w stosunku do swojego pierwowzoru obecnego w przeglądarce. O tym dowiecie się jednak z dalszej części wpisu.

Opis

Ceneo prawdopodobnie nikomu z Was przedstawiać nie muszę, jednak jeśli ktoś by nie wiedział, to jest to największa polska porównywarka cenowa i wywodzi się z grupy Allegro.

Główną i zasadniczo jedyną funkcjonalnością aplikacji jest wyszukiwanie interesujących nas produktów. Zasadniczo można to robić na dwa sposoby.

Po pierwsze, możemy przeglądać kategorie, tak jak widoczne jest to na screenie 1.

Po wybraniu interesującego nas produktu z kategorii, zostanie wyświetlona jego karta, na której będzie można przejrzeć podstawowe informacje związane z produktem, w tym oczywiście zakres cen oraz opinie. Przeglądanie zakresu cen, działa bardzo podobnie jak w wersji przeglądarkowej.

Po wybraniu tej opcji, pojawi się lista sklepów, gdzie będziemy mogli odnaleźć dane teleadresowe każdego z nich oraz przenieść się bezpośrednio do strony, na której znaleźć można oglądany przez nas aktualnie produkt w tym sklepie.

Jeśli produkt nas zainteresował, możemy wyświetlić również jego szerszy opis.

Przeglądanie produktów w kategoriach, może być przydatne w sytuacji, kiedy nie jesteśmy pewni, co chcemy konkretnie zakupić, lub chcemy się rozejrzeć w asortymencie z wybranej kategorii. Prawdopodobnie znacznie częściej korzystać będziemy z funkcjonalności wyszukiwania, z której korzystać możemy na trzy różne sposoby:

  • Wyszukiwać poprzez nazwy produktu
  • Wyszukiwać poprzez wypowiedzenie nazwy produktu
  • Wyszukiwać poprzez skanowanie kodów kreskowych produktów

Jak dla mnie, zdecydowanie najfajniejsza wydaje się opcja ostatnia. Nie ma nic lepszego, niż pójść do sklepu, zeskanować kod kreskowy i móc porównywać ceny z ofertami sklepów internetowych.

Takiej właśnie funkcjonalności na polskim rynku, poszukiwałem od początku pojawienia się aplikacji do skanowania barkodów w Markecie (Aplikację Barcode Scanner, opisywałem już w pierwszej części Ciekawych i użytecznych aplikacji na Androida).

Po zeskanowaniu produktu (pamiętajcie o tym, aby w czasie skanowania mieć aktywne połączenie internetowe), po krótkiej chwili powinny pojawić się informacje na jego temat, w przedstawiony już wcześniej wygodny sposób (dodatkowo okraszone kodem produktu, który właśnie zeskanowaliśmy).

Ostatnią funkcjonalnością, o której warto wspomnieć, jest zapisywanie produktów do schowka - wystarczy oznaczyć wybrany produkt gwiazdką widoczną na jego karcie i zostanie on zapisany w schowku naszej aplikacji. Dzięki temu, szybko będziemy mogli dotrzeć do produktu, który np. wcześniej zeskanowaliśmy w sklepie.

Informacje zbiorcze

  • Cena: darmowa
  • Język polski: Tak
  • Wymagania systemowe: Android 1.6 lub nowszy
  • Market URL: Ceneo

Jeśli podobał Ci się ten wpis, być może zainteresują Cię inny wpisy z serii aplikacja tygodnia oraz wpisy z cyklu Ciekawe i użyteczne aplikacje na Androida oznaczone tagiem CiU.

Data ostatniej modyfikacji: 15.01.2014, 13:22.

Komentarze

blog comments powered by Disqus