Artykuł

sxc.hu sxc.hu
lis 11 2013
0

Aplikacja tygodnia: Clean Master (Cleaner)

Kilkukrotnie już pisałem, że dostrzegam coraz więcej podobieństw w kwestii rozwoju Windowsa i Androida, i na przestrzeni ostatnich lat, coraz bardziej się ta teza potwierdza. Gdy na rynku oprogramowania pojawiła się Vista, wszyscy zarzucali jej, że jest kiepsko zoptymalizowana i bardzo zasobożerna. Microsoft sobie nic z tego nie robił. Podobnie sprawa wyglądała z różnymi edycjami Androida, które mniej lub bardziej pochłaniały zasoby naszych telefonów.

W nowszych systemach spod znaku zielonego robota, poprawiono wiele rzeczy związanych z optymalizacją, ale mimo tego przy normalnym użytkowaniu systemu i tak pojawią się rzeczy, które warto zoptymalizować. I tu do akcji właśnie wkracza tytułowy Clean Master. Być może słyszeliście już o tym programie, ale chciałbym żebyście przeczytali moją opinię na temat tej produkcji, do czego gorąco Was zachęcam:-)

Opis

Tytułowy Clean Master to aplikacja, której mottem przewodnim jest optymalizacja. Niniejszy program zadba o pamięć naszych urządzeń z Androidem i to zarówno tą krótkotrwałą jak i tą stałą. Cała magia tej aplikacji została ukryta w 4 tematycznych modułach:

  • Historia
  • Prywatność
  • Zwiększanie pamięci
  • Menedżer aplikacji

Każda z funkcjonalności zawartych w programie, przyczynia się do odciążenia naszego systemu. Przeglądając historię możemy usunąć np. pliki zawierające reklamy, cache wybranych aplikacji, czy też pozostałości po wcześniej usuwanych programach. W kolejnym module usuniemy wszelakie pliki zahaczające o naszą prywatność. Mogą to być więc np. hasła zapisane w przeglądarce, czy historie rozmów zarchiwizowane w naszych komunikatorach.

Opcja zwiększanie pamięci, pozwoli nam ubić aplikacje tkwiące w pamięci RAM urządzenia, czyli wszelakie procesy które są aktywne w systemie. Clean Master sam wie, czy dany program Warto zabijać i nie zaleci tego np. w przypadku aplikacji SMS, czy Facebooka. Dodatkowym bonusem tej funkcjonalności jest fakt, że program dodaje na naszym pulpicie skrót, który pozwoli przeprowadzić rutynowe ubicie wcześniej skonfigurowanych w tym miejscu aplikacji.

Ostatnim modułem programu jest menadżer aplikacji, który pozwoli na odinstalowanie, przeniesienie oraz wykonanie kopii zapasowej zainstalowanych aplikacji.

Ogromnym plusem tej aplikacji jest naprawdę spora baza danych o zainstalowanych w systemie programach. Dzięki temu Clean Master wie jakie pliki, jakiego rodzaju składują wybrane aplikacje oraz czy można takie oprogramowanie bez problemu wyrzucić z pamięci urządzenia.

Podsumowanie

Clean Master to aplikacja, która potrafi pozytywnie zaskoczyć, zwłaszcza gdy nie czyściliście pamięci Waszych urządzeń przez kilka miesięcy i w systemie zdążyło nagromadzić się sporo prywatnych danych, plików tymczasowych oraz nieprzydatnych aplikacji. Program z całą pewnością polecam wszystkim, tym bardziej że jest on dostępny w naszym rodzimym języku i za darmo. W tym tygodniu, pełna 3-gwiazdkowa rekomendacja:-)

Informacje zbiorcze

  • Wymagania: Android 2.1 lub nowszy
  • Testowano na: HTC One S - Android 4.1.1
  • Język polski: Tak
  • Cena: darmowy
  • Google Play: Clean Master (Cleaner)
  • Rekomendacja:

***/***

Szukasz ciekawych i przydatnych aplikacji na Androida? Sprawdź inne posty z kategorii aplikacja tygodnia.

Znasz dobrą aplikację mobilną? Daj mi o niej znać!

Komentarze

blog comments powered by Disqus