Artykuł

mar 18 2013
0

Aplikacja tygodnia: Cliffhanger

Mimo dynamicznego rozwoju Internetu, telewizja wciąż trzyma się mocno. Sztandarowym tego przykładem są oczywiście seriale, których oglądalność wciąż liczona jest w milionach odsłon. I choć z naszych rodzimych produkcji nie wszyscy są do końca zadowoleni, to właśnie wspominany Internet (oraz oczywiście niektóre stacje komercyjne) pozwala nam na oglądanie tego, co mogą zobaczyć widzowie po drugiej stronie Atlantyku.

Być może obecnie obserwujemy ostatnie podrygi standardowej TV, a znakiem nowych czasów będą produkcje pokroju House of Cards w całości udostępniane w Internecie na specjalnie stworzonych w tym celu platformach.

Czas pokaże co przyniesie dalszy rozwój sieci, która obecnie jest przede wszystkim świetnym źródłem informacji - w tym również tych mówiących o kolejnych zdarzeniach w Waszych ulubionych serialach, co świetnie czyni dzisiejsza tytułowa aplikacja Cliffhanger.

Opis

Cliffhanger to termin bardzo dobrze znany fanom wszelkiej maści seriali, a oznacza on scenę umieszczoną na końcu wybranego odcinka. Dobra scena tego typu musi być szokująca, intrygująca i jednocześnie przerwana w najbardziej dramatycznym momencie. W ten sposób autorzy seriali starają się zapewnić sobie oglądalność kolejnego odcinka za tydzień. Internetowe produkcje pokroju House of Cards mogą znacząco zmarginalizować ten element - w końcu dostęp do wszystkich epizodów serialu otrzymujemy w jednej chwili. Przejdźmy jednak do opisu tytułowej aplikacji.

Głównej zadaniem programu Cliffhanger jest prezentacja opisów nadchodzących odcinków oglądanych przez nas pozycji. Kiedyś prezentowałem już aplikację SeriesGuide Show Manager, która prezentowała podobne funkcjonalności. Pracę z programem rozpoczynamy od przejrzenia krótkiego wizarda prezentującego funkcjonalności aplikacji.

Na głównym ekranie znajdziecie kafelki z najpopularniejszymi serialami do odkrycia. Po zaznaczeniu odpowiedniej opcji w ustawieniach, lista zostanie ocenzurowana z pozycji już wcześniej dodanych. Po dotknięciu dowolnej pozycji otrzymacie możliwość subskrypcji kolejnych odcinków wskazanego serialu.

Zaznaczone seriale znajdą swoje odbicie na drugiej z zakładek. Znajdziecie tutaj opisy poszczególnych odcinków z wybranych seriali uporządkowane chronologicznie. Niestety czasy wyświetlane na tej zakładce odnoszą się do amerykańskiej strefy czasowej. Opcję te można jednak zastąpić poprzez licznik odliczający czas do wskazanego odcinka.

Poszczególne odcinki można dodać do kalendarza Google - szkoda, że autorzy nie pomyśleli o opcji automatycznej subskrypcji. W takim przypadku lepiej sprawdzi się kalendarz TV, który opisywałem wcześniej na blogu.

Jeśli posiadacie konto na Facebooku i polubiliście tam swoje ulubione seriale, to nie musicie tej operacji powtarzać ponownie w tej aplikacji. W Cliffhangerze wystarczy z menu wybrać opcję sugestii, a następnie zalogować się na Facebooku i autoryzować niniejszą aplikację. Program automatycznie pobierze wszystkie polubione przez Was seriale i doda je do listy nachodzących.

Na ekranie ustawień znajdziecie opcje, o których wspominałem wcześniej w tekście.

Podsumowanie

Cliffhanger to prosta, ale solidna aplikacja, której głównym celem jest wyświetlanie opisów nadchodzących seriali. Całość jest niestety po angielsku, co odrobinę zmniejsza dostępność aplikacji na naszym rodzimym rynku, choć z założenia jest to produkcja bardziej przeznaczona na rynek amerykański.

Do gustu bardzo przypadła mi szata graficzna programu, która jest prosta, czytelna i bardzo przyjemna dla oka. Program nie serwuje reklam, dostępny jest za darmo i z pewnością powinien przypaść do gustu nie tylko serialowym maniakom. Prosi się jednak o odrobinę więcej funkcji - konkurencja na tym poletku jest całkiem spora. Nie mniej jednak polecam program osobom zainteresowanym tym tematem:-)

Informacje zbiorcze

  • Cena: darmowy
  • Język polski: Nie
  • Wymagania systemowe: Android 2.3.3 lub nowszy
  • Google Play: Cliffhanger
  • Konfiguracja testowa: HTC One S - Android 4.1.1

Jeśli podobał Ci się ten wpis, być może zainteresują Cię inne wpisy z serii aplikacja tygodnia oraz wpisy z cyklu Ciekawe i użyteczne aplikacje na Androida oznaczone tagiem CiU.

Komentarze

blog comments powered by Disqus