Artykuł

sxc.hu sxc.hu
lut 03 2014
0

Aplikacja tygodnia: Dom Gratka - nieruchomości

Zakup nieruchomości/domu/mieszkania (niepotrzebne skreślić) to dla wielu osób życiowa decyzja, dlatego warto na chwilę przystanąć i pomyśleć, by nie zrobić pochopnego kroku, lub by nie podjąć się zobowiązania, którego nie będziemy później w stanie uregulować.

Decydując się na zakupy w tej kategorii, można również pokusić się o pomoc wszelkiej maści agentów nieruchomości, ale jak pokazuje życie, warto również samemu się dokształcić, by uniknąć niemiłych niespodzianek. W tym przypadku pomocny może być również sam Android oraz dedykowane mu aplikacje związane z handlem nieruchomościami.

Oczywiście program nie podpowie nam, czy dana inwestycja jest warta naszej uwagi, czy też nie, ale z pewnością jest w stanie dostarczyć wymierne źródło ofert, dopasowanych do naszych własnych kryteriów wyszukiwania. Tak właśnie wygląda sytuacja w przypadku tytułowej aplikacji Dom Gratka - nieruchomości, którą w tym tygodniu mam przyjemność Wam zrecenzować.

Opis

Dzisiejsza tytułowa aplikacja, z założenia prezentuje się podobnie, do wcześniej recenzowanej przeze mnie produkcji domy.pl - nieruchomości, ale mimo wszystko wydaje się być programem bardziej kompletnym - dojrzalszym. Za aplikacją stoi grupa Polskapresse, co samo w sobie jest pewną gwarancją jakości oraz daje nadzieje na dalszy rozwój i wsparcie produktu.

Z założenia program jest wyszukiwarką ofert, a te zostały z kolei podzielone przede wszystkim na oferty sprzedaży oraz wynajmu. W dalszej kolejności możemy rozróżnić nieruchomości ze względu na typ oraz rodzaj rynku (wtórny, pierwotny). Autorzy pomyśleli nawet o opcji wyszukania nieruchomości, które można nabyć w ramach programu Mieszkanie dla młodych. Oczywiście możliwości filtrowania jest znacznie więcej i w praktyce uzależnione są one od aktualnie wybranej kategorii.

Opis każdej oferty jest dość szczegółowy. Nie zabrakło oczywiście podstawowych danych, czyli np.:

 • Adresu
 • Opisu
 • Zdjęć

Ale oprócz tego mamy również sporo informacji szczegółowych mówiących np. o:

 • Okolicy wybranej nieruchomości (bardzo przydatne dane mówiące o odległościach do podstawowych punktów użyteczności publicznej)
 • Konkretnych parametrach samego mieszkania (liczba pokoi, piętro, liczba pięter w budynku, powierzchnia itd.)

Oczywiście pod każdą ofertą znajdziecie również przyciski kontaktu mailowego i telefonicznego. Z mojego punktu widzenia warto byłoby do tego wszystkiego dołożyć jeszcze kilka detali:

 • Jak wygląda kwestia ogrzewania?
 • Czy w mieszkaniu znajduje się instalacja trójfazowa (pozwala np. na przyłączenie płyty indukcyjnej)
 • Czy w mieszkaniu/budynku znajduje się przyłącze internetowe/okablowanie jakiegoś określonego dostawcy

Oczywiście są to kwestie, na które odpowiedzi z pewnością uzyskamy w przypadku kontaktu telefonicznego/mailowego, ale mimo wszystko wydaje mi się, że byłyby to tematy godne uwagi.

Podsumowanie

Nie jestem ekspertem w dziedzinie nieruchomości, ale wydaje mi się że tytułowa aplikacja, może zapewnić całkiem udany start, osobom poszukującym swojego własnego M. Oczywiście nie jest w stanie ona zastąpić konkretnych oględzin na żywo, ale z pewnością będzie to dobra opcja, do szybkiego przefiltrowania dostępnych nieruchomości.

W moim odczuciu można by dodać kilka opcji filtrowania/informacji, ale już w tej chwili jest to niewątpliwie produkt klasowy i kompletny, który w wymierny sposób może uprościć poszukiwania upragnionego przez nas wielu własnego kąta do życia.

Reasumując - w tym tygodniu mamy do czynienia z bardzo dobrą aplikacją, co potwierdzają również liczne, pozytywne recenzje użytkowników w sklepie Google Play.

Informacje zbiorcze

 • Wymagania: Android 2.1 lub nowszy
 • Testowano na: Samsung Galaxy S4 - Android 4.3
 • Język polski: Tak
 • Cena: darmowy
 • Google Play: Dom Gratka - nieruchomości
 • Rekomendacja:

***/***

Szukasz ciekawych i przydatnych aplikacji na Androida? Sprawdź inne posty z kategorii aplikacja tygodnia.

Znasz dobrą aplikację mobilną? Daj mi o niej znać!

Komentarze

blog comments powered by Disqus