Artykuł

gumtree.pl gumtree.pl
maj 06 2013
0

Aplikacja tygodnia: Gumtree Polska

Gumtree to serwis który znam już dość długo, choć trafiłem na niego zupełnie przypadkowo, podczas najzwyklejszego Googlowania. W istocie jest to potężna baza ogłoszeń, w której znaleźć można wszystko - począwszy od klocków LEGO, poprzez pracę, aż po dom. Nie chciałbym tu robić serwisowi darmowej reklamy, ale według mnie ma on dwie olbrzymie zalety:

 • Świetną regionalizację
 • Darmową publikację ogłoszeń

Oczywiście kluczowym czynnikiem dla wielu osób będzie właśnie ten drugi punkt. Jest to z pewnością element, na bazie którego serwis zbudował swoją dotychczasową potęgę.

Być może do powyższego grona, czynników sukcesu dołączy wkrótce nowy element - tytułowa aplikacja tygodnia na Androida, którą niniejszym chciałbym Wam dzisiaj opisać:-)

Opis

Już przy pierwszym uruchomieniu aplikacji można poczuć się bardzo swojsko, za sprawą charakterystycznego zielonego nagłówka i logo. Już na wstępie mogę przyznać, że interfejs aplikacji bardzo mi się podoba (z drugiej strony mógłbym się przyczepić, że brakuje tutaj charakterystycznych dla interfejsu HOLO zakładek/kart).

Całą funkcjonalność programu zawarto w 5 zakładkach. Na pierwszej z nich widzimy wszystkie dostępne w aplikacji kategorie ogłoszeń. Domyślnie filtr wskazuje na całą Polskę, można to jednak bez problemu zmienić, wybierając odpowiednią opcję u góry ekranu.

Jeśli wiemy czego konkretnie szukamy, to zdecydowanie lepsza opcją będzie druga zakładka, gdzie znajdziemy dość rozbudowaną wyszukiwarkę.

Również w tym przypadku musimy wskazać rejon poszukiwań, ale oprócz tego dochodzi jeszcze większa liczba opcji. Są to m.in.:

 • Słowa kluczowe
 • Kategoria
 • Zakres cen
 • Sortowanie
 • Stan

Konkretne ogłoszenia prezentowane są w postaci listy wyników, a każda z pozycji na niej zawartych okraszona jest tytułem, zdjęciem oraz ceną.

Szczegółowy opis, wraz z lokalizacją i danymi kontaktowymi znajdziemy już na podstronie konkretnego ogłoszenia.

Z poziomu programu możemy również dodać własne ogłoszenie. Tak jak wspominałem wcześniej, tego typu operacja jest w Gumtree darmowa. Niestety tej opcji nie przetestowałem, więc po prostu wierzę twórcom, że działa;-)

Podsumowanie

Zasadniczo ciężko mi się do czegoś przyczepić w tej aplikacji. Moje dotychczasowe obycie z Gumtree było raczej nieduże, więc nie miałem jakiś dużych oczekiwań po tej produkcji. W moim odczuciu program sprawuje się bardzo dobrze, do tego ładnie wygląda, jest funkcjonalny i dostępny za darmo. Polecam wszystkim szukającym ciekawych ofert i przypominam, że w razie co aplikację można bardzo szybko z telefonu po prostu wyrzucić;-)

Informacje zbiorcze

 • Cena: darmowy
 • Język polski: Nie
 • Wymagania systemowe: Android 2.2 lub nowszy
 • Google Play: Gumtree Polska
 • Konfiguracja testowa: HTC One S - Android 4.1.1

Jeśli podobał Ci się ten wpis, być może zainteresują Cię inne wpisy z serii aplikacja tygodnia oraz wpisy z cyklu Ciekawe i użyteczne aplikacje na Androida oznaczone tagiem CiU.

Data ostatniej modyfikacji: 06.06.2013, 08:13.

Komentarze

blog comments powered by Disqus