Artykuł

paź 15 2012
0

Aplikacja tygodnia: m.LOTTO

Gry losowe cieszą się w naszym kraju niesłabnącą popularnością, mimo tego że większość z nas zdaje sobie sprawę, jak niskie prawdopodobieństwo wygranej niesie ze sobą wysłanie jednego kuponu. Co jakiś czas słyszymy również w mediach o kolejnych kumulacjach Lotto sięgających często już nawet kilkudziesięciu milionów złotych. Każda taka okazja jeszcze bardziej nakręca hazardową spiralę i wyciąga do kolektur ludzi, którzy raczej normalnie stronią od tego typu gier i zabaw.

Jeśli należysz do tej sporej grupy osób w naszym kraju, która grywa w Lotto częściej lub rzadziej, to z pewnością powinieneś/powinnaś zainteresować się dzisiejszą aplikacją na Androida, która najogólniej rzec biorąc umożliwia szybkie sprawdzenie wyników interesujących nas gier liczbowych prowadzonych przez Totalizator sportowy.

Opis

Ponieważ wciąż oczekuję na przesyłkę z telefonem, zmuszony byłem po raz kolejny wykonać testy na tablecie. Pierwsze co oczywiście rzuca się w oczy, to brak przystosowania aplikacji do tego typu urządzeń. Nie ma jednak w tym przypadku aż tak strasznej tragedii jak to często się zdarza, ponieważ stworzony przez twórców interfejs jest w miarę elastyczny (mimo wszystko ogromne przyciski funkcyjne trochę straszą). Nie zabrakło oczywiście w tym przypadku elementów wizualnych znanych ze strony Lotto, bądź też powiązanych z poszczególnymi grami.

Po wybraniu interesującej nas gry, będziemy mogli:

  • Obejrzeć aktualne wyniki
  • Przejrzeć statystyki wygranych z ostatnich gier
  • Przejrzeć archiwum wyników

Przydatnym rozszerzeniem jest również możliwość podejrzenia mapy kolektur. Nie do końca jednak jestem w tym miejscu zadowolony z funkcji Znajdź moją pozycję, która w moim przypadku działała raczej bardzo topornie.

Powyższe funkcje można również wykonać na pozostałych grach oferowanych przez Totalizator sportowy. Tym sposobem poznaliśmy całą, skromną zawartość niniejszej aplikacji.

Podsumowanie

Po krótkiej zabawie z aplikacją (naprawdę nie potrzeba wiele by odkryć całą funkcjonalność) mogę powiedzieć krótko, że program jest jak najbardziej poprawny i większości przypadków spełni swoje zadanie. Na tym mógłbym właściwie zakończyć recenzję, jednak pozostaje mały niesmak.

Tak duży podmiot jakim niewątpliwie jest Totalizator Sportowy, mógł się jednak mimo wszystko postarać trochę bardziej. Abstrahując już od faktu braku wersji na tablety (na dolnym pasku widać przycisk rozciągania), smuci również uboga funkcjonalność. Tego typu aplikacja aż się prosi o jakiś prosty generator liczb losowych, który działał by na podobnej zasadzie co chybił trafił w samej kolekturze. Poprawić można również samo sprawdzenie wyników - dlaczego nie można było pozwolić użytkownikowi na wprowadzenie wytypowanych przez niego liczb oraz daty zakładu, a sprawdzenie wyników zostawić aplikacji (nie mówię już tutaj o jakiś magicznych funkcjach, które wczytywały by liczby z samego kuponu, którego zdjęcie wykonałby aparat w urządzeniu).

Oczywiście powyższe funkcje to tylko takie małe gdybanie, a aplikacja sama w sobie spełnia postawione przed nią zadanie.

Informacje zbiorcze

  • Cena: darmowa
  • Język polski: Tak
  • Wymagania systemowe: Android 1.6 lub nowszy
  • Google Play: m.LOTTO
  • Konfiguracja testowa: Samsung Galaxy Tab 10.1 - Android 4.0.4

Jeśli podobał Ci się ten wpis, być może zainteresują Cię inne wpisy z serii aplikacja tygodnia oraz wpisy z cyklu Ciekawe i użyteczne aplikacje na Androida oznaczone tagiem CiU.

Komentarze

blog comments powered by Disqus