Artykuł

sxc.hu sxc.hu
lis 04 2013
0

Aplikacja tygodnia: Mniamo

Patrząc na ostatnie moje recenzje aplikacji na niniejszym blogu oraz na nowości pojawiające się w sklepie Google Play, trudno nie oprzeć się wrażeniu, że rynek mobilnych programów zalewany jest ostatnio przez wszelkiej maści produkcje zahaczające o dział zakupów. Dlaczego tak się dzieje? Najwyraźniej w świeci autorzy tego typu aplikacji zwietrzyli, że rynek mobilny staje się całkiem sensownym obszarem rynku i warto tu być, choćby po to by zareklamować swoje dobra.

Oczywiście oprócz samych producentów towarów, sieci sklepów i innych tego typu instytucji jest to również spore do popisu dla innych, niezależnych podmiotów. Mieliśmy więcej tutaj m.in. wszelkiej maści porównywarki cen, skanery kodów, czy też programy grupujące gazetki popularnych sieci sklepów. Dziś chciałbym Wam zaprezentować coś również z tego kanonu, ale zarazem odrobinę odmiennego. Fanów tanich zakupów, zapraszam do dalszej części tekstu. Pozostałych oczywiście również, może to jednak będzie aplikacja także dla Was?

Opis

Tytułowa aplikacja o wdzięcznej nazwie Mniamo jest swego rodzaju agregatorem promocji, które znaleźć możemy we wszelkiej maści galeriach, tudzież centrach handlowych. Zbliżają się święta, a więc czas prezentów, więc może to być nie lada gratka dla wielu osób, które szukają czegoś fajnego dla bliskich sobie osób. Przejdźmy jednak do meritum.

Mniamo, jest tak jak napisałem wyżej, agregatorem wszelkiej maści promocji. Dostęp do nich otrzymujemy jednak dwutorowo. Możemy bowiem po pierwsze wybrać nasze miasto, ulubione centra oraz kategorie sklepów. Po tak wyrafinowanym zakrojeniu filtrów, wyświetlone zostaną tylko te pozycje, które rzeczywiście nas interesują i w których rzeczywiście coś tam można taniej upolować.

Drugim sposobem jest wybór konkretnej marki i na jej podstawie wyszukanie sklepów w dogodnej dla nas lokalizacji. Efekt docelowy powinien być podobny, czyli my - użytkownicy zadowoleni z listy wyszukanych promocji, a tych w bazie programu jest naprawdę sporo. Oczywiście Mniamo wymaga od nas aktywnego połączenia internetowego, no ale w pewnym sensie to logiczne. Dane z sufitu się nie pojawią...

Oprawa graficzna Mniamu jest jak najbardziej w porządku, choć mnie osobiście jakoś nie porwała. Nie mniej jednak wpisuje się w ramy tego, czego się wymaga od androidowych produkcji. Całą funkcjonalność aplikacji zasadniczo opisałem powyżej, generalnie jest ona w porządku, choć jak dla mnie zabrakło opcji nawigowania do wybranego sklepu - z pewnością byłaby to bardzo przydatna opcja.

Podsumowanie

Mniamo to solidnie wykonana aplikacja, która pozytywnie zaskakuje całkiem sporą bazą galerii oraz marek. Zasadniczo w przypadku Poznania brakuje tylko jednego-nowo otwartego centrum (galerii?), lecz podejrzewam że ten brak zostanie z pewnością nadrobiony w najbliższych tygodniach. Generalnie jest więc całkiem pozytywnie, dlatego zachęcam wszystkich łowców promocji do zapoznania się z tą aplikacją;-)

Informacje zbiorcze

  • Wymagania: Android 2.1 lub nowszy
  • Testowano na: HTC One S - Android 4.1.1
  • Język polski: Tak
  • Cena: darmowy
  • Google Play: Mniamo
  • Rekomendacja:

**/***

Szukasz ciekawych i przydatnych aplikacji na Androida? Sprawdź inne posty z kategorii aplikacja tygodnia.

Znasz dobrą aplikację mobilną? Daj mi o niej znać!

Komentarze

blog comments powered by Disqus