Artykuł

sxc.hu sxc.hu
paź 28 2013
0

Aplikacja tygodnia: MOBIT GS1 - czytnik kodów EAN

Dużo miejsca w ostatnim czasie poświęcam wszelkiej maści aplikacjom związanym zakupom. Były porównywarki cenowe, programy poszczególnych sprzedawców, a także produkcje grupujące w jednym miejscu gazetki różnych sklepów. W dzisiejszej aplikacji tygodnia chciałbym Wam przedstawić również coś z tego kanonu.

Tytułowy MOBIT GS1 to uniwersalny czytnik kodów EAN, który dostarcza nam bogatą bazę produktów, dostęp do gazetek różnych sieci handlowych oraz prostą porównywarkę cen. Jak widać więc w jednym produkcie zawarto kompilację tego co opisywałem na przestrzeni kilku różnych tygodni.

Czy takie połączenie działa? Jak sprawuje się w praktyce? Na te i inne pytania postaram się Wam odpowiedzieć w dzisiejszej aplikacji tygodnia. Zapraszam:-)

Opis

Tak jak napisałem już we wstępie, tytułowa aplikacja posiada dość rozbudowaną funkcjonalność, którą zasadniczo można podzielić na trzy nieformalne moduły:

  • Skaner kodów EAN
  • Katalog gazetek promocyjnych
  • Listy zakupów

Poszczególne moduły są mniej lub bardziej rozbudowane, ale zasadniczo wymieniłem je w kolejności od tego najbardziej do najmniej rozbudowanego/ciekawego. Skaner kodów EAN dobrze znamy z innych tego typu aplikacji. Wystarczy skierować aparat nad kod i raz, dwa uzyskujemy informacje o produkcie. W tym przypadku jest ich całkiem sporo. Mamy tu bowiem informacje o kodzie, producencie towaru, wartości odżywcze itd. Najważniejsze jest jednak to, że po zeskanowaniu wybranego towaru możemy porównać jego ceny w sklepach internetowych - to rzadka rzecz w przypadku aplikacji skupiających się wokół FMCG. Szkoda tylko, że nie można porównywać cen w sieciach sklepów stacjonarnych;-)

Drugi moduł prezentujący gazetki działa również całkiem przyzwoicie. Wybraną ofertę wybieramy z listy dostępnych, by następnie przejrzeć jej zawartość we wbudowanej w aplikację przeglądarce. Działa Multitouch, więc możemy sobie wszystko ładnie przybliżać i oddalać. Żadnych większych filozofii w tym obszarze nie potrzeba. Oczywiście można by dodać również jakiś tryb offline, cache'owanie gazetek itp., ale bez takich funkcji też można przeżyć, o ile odpowiednio przygotujecie się prędzej;-)

Najgorzej w całym tym zestawieniu wypada moduł listy zakupów. Ta co prawda została podzielona na trzy pod-listy, ale ogółem brakuje tutaj jakichkolwiek możliwości tworzenia własnych list (np. różne listy do różnych sklepów, na różne okazje itp.), czy choćby prostej opcji szybkiego czyszczenia istniejącej listy. Wygląda to trochę tak, jakby ten moduł tworzyła zupełnie inna osoba.

Podsumowanie

Tytułowy MOBIT GS1 - czytnik kodów EAN to produkt o naprawdę sporych możliwościach, który jednak posiada kilka cieni na swojej interesującej funkcjonalności. Oczywiście można powiedzieć, że się czepiam, ale niektóre elementy aplikacji naprawdę mogły zostać wykonane lepiej. Wierzę jednak że zostaną one wyeliminowane, w kolejnych wersjach.

Wszystko to nie zmienia jednak faktu, że w tej stosunkowo niedużej aplikacji zawarto naprawdę sporą funkcjonalność. Dlatego też wystawiam dwugwiazdkową rekomendację, zostawiając jedną gwiazdkę na wspomniane wyżej poprawki.

P.S. Nie muszę oczywiście dodawać, że program dostępny jest w całości po polsku oraz nieodpłatnie;-)

Informacje zbiorcze

  • Wymagania: Android 2.3 lub nowszy
  • Testowano na: HTC One S - Android 4.1.1
  • Język polski: Tak
  • Cena: darmowy
  • Google Play: MOBIT GS1 - czytnik kodów EAN
  • Rekomendacja:

**/***

Szukasz ciekawych i przydatnych aplikacji na Androida? Sprawdź inne posty z kategorii aplikacja tygodnia.

Znasz dobrą aplikację mobilną? Daj mi o niej znać!

Komentarze

blog comments powered by Disqus