Artykuł

sxc.hu sxc.hu
sie 19 2013
0

Aplikacja tygodnia: Moja Gazetka

Dwa tygodnie temu opisywałem oficjalną aplikację sklepu Lidl i pod samym tekstem pojawiło się kilka komentarzy. Jeden z czytelników pytał o inne sieci supermarketów. Po szybkim przejrzeniu sklepu Googla, okazało się że w pewnym sensie Lidl wyszedł przed szereg i nie jest wcale dobrze w tym temacie. Na szczęście okazało się, że istnieją alternatywy.

Jedną z nich jest tytułowa Moja Gazetka, która jest swego rodzaju kompilacją ofert z popularnych marketów i to nie tylko tych stricte spożywczych.

Opis

Tak jak wspomniałem wcześniej, Moja Gazetka podchodzi do tematu ofert promocyjnych kompleksowo, ponieważ w jednym miejscu znajdziemy kilkadziesiąt różnych sieci sklepów i to nie tylko tych, które klasyfikujemy do grupy ogólnego przeznaczenia.

Centralnym elementem aplikacji są 4 funkcjonalne zakładki, na których znajdziemy:

  • podgląd aktualnych promocji
  • listę wszystkich sklepów
  • gazetki z ulubionych sklepów
  • podział na kategorie sklepów

Możliwości filtrowania jest całkiem sporo, ale dla mnie pewną bolączką jest brak opcji umożliwiających wybór promocji po konkretnej dacie.

Interfejs aplikacji jest dość ładny i prosty, ale w moim odczuciu warto byłoby tutaj dodać obsługę motywu HOLO oraz gestów przełączających zakładki. Kluczowym elementem programu jest oczywiście opcja wyświetlania gazetek. W tym właśnie przypadku otrzymujemy możliwość sterowania gestami oraz przybliżania/oddalania widoku za pomocą multitoucha. Działa to naprawdę fajnie i nie ma z tym większego problemu.

Będąc przy temacie gazetek, należy nadmienić o poważnej wadzie aplikacji, a jest nią brak trybu offline, czy jakiejkolwiek opcji cache'owania wcześniej otwartych reklam. W sytuacji gdy jesteśmy w danej chwili na zakupach i chcielibyśmy sprawdzić jakiś produkt, to będziemy musieli niestety pobierać gazetkę od nowa na połączeniu GSM, co może być dla niektórych ograniczeniem nie do przełknięcia.

Będąc już w temacie zakupów, warto nadmienić że nie można tutaj również stworzyć żadnej listy zakupów, czyli czegoś co jest swego rodzaju standardem w tego typu produkcjach. Oczywiście nie oczekuję, że będzie to w jakikolwiek sposób zautomatyzowane, ale mógłby pojawić się taki moduł, choćby w postaci prostej listy.

Na szczęście w tym obszarze można znaleźć całe morze aplikacji, w tym świetny, rodzimy Listonic.

Podsumowanie

Moja Gazetka jest aplikacją, w której niewątpliwie największy nacisk położono na sporą liczbę ofert z wszelkiej maści sieci sklepów. Analizowałem komentarze oraz historię tej aplikacji w Google Play i widziałem, że autorzy często dodają nowe markety, o które proszą użytkownicy. Trochę szkoda, że ilość w pewnym sensie wpływa tutaj na jakość, czy może bardziej funkcjonalność samej aplikacji.

W moim odczuciu tryb offline, powinien być priorytetem w rozwoju tej produkcji.

Za pomysł oraz sporą liczbę gazetek wydaje rekomendację, ale tylko jedno gwiazdkową, ze względu na ograniczoną funkcjonalność.

Informacje zbiorcze

  • Wymagania: Android 1.6 lub nowszy
  • Testowano na: HTC One S - Android 4.1.1
  • Język polski: Tak
  • Cena: darmowy
  • Google Play: Moja gazetka
  • Rekomendacja:

*/***

Szukasz ciekawych i przydatnych aplikacji na Androida? Sprawdź inne posty z kategorii aplikacja tygodnia.

Znasz dobrą aplikację mobilną? Daj mi o niej znać!

Data ostatniej modyfikacji: 15.01.2014, 13:22.

Komentarze

blog comments powered by Disqus