Artykuł

play.google.com play.google.com
mar 25 2013
0

Aplikacja tygodnia: Panorama Firm

Telefony już od dawna przestały być prostymi urządzeniami, które pozwalają na dzwonienie i smsowanie. Dziś telefon to właściwie smartfon, a przez smartfon należy rozumieć mały przenośny komputer. Wbudowane aparaty i odtwarzacze mp3 już od dawna są standardem, zresztą podobnie jak moduł GPS. Obecnie sporym wzięciem cieszy się technologia NFC, która pozwoli uczynić z naszych telefonów mobilne portmonetki.

W tym świetle tytułowa Panorama Firm może wyglądać blado - w końcu jest to prosta aplikacja do wyszukiwania różnych instytucji. Trzeba jednak oddać autorom, że przygotowali bardzo solidną produkcję, która działa niebywale szybko jak na Androidową aplikację. Zasadniczo tym krótkim opisem mógłbym zakończyć recenzję, jednak aplikacja ma do zaoferowania znacznie więcej:-)

Opis

Panorama Firm jak na nowoczesną aplikację przystało, śmiało korzysta z dostępnych w naszych Androidach technologii. Podstawowym elementem w tym przypadku będzie oczywiście moduł GPS, który pozwoli aplikacji na nasze spozycjonowanie w terenie i będzie wypadkową w procesie wyszukiwania.

Layout samej aplikacji jest bardzo przyjemny i intuicyjny zarazem. Wszystkie elementy są na swoim miejscu. Całość obraca się wokół modułu wyszukiwania.

Wyniki prezentowane są na mapie oraz w formie listy. Wybierając dowolną pozycję wyświetlimy jej szczegóły, gdzie otrzymamy możliwość wyświetlenia firmy na mapie, zadzwonienia pod załączony numer oraz wygenerowania trasy.

Trasa zostanie przedstawiona w postaci kolejnych punktów. Jako miejsce źródłowe wskazana jest nasza obecna lokalizacja. Oczywiście możliwe jest zdefiniowanie własnego punktu startu.

W panoramie firm zdefiniowano kilkadziesiąt odgórnych kategorii, które można znaleźć w menu. Dzięki tym opcjom możliwe jest łatwe znalezienie najbliższego bankomatu, kina, czy galerii handlowej. Interesujące miejsca możemy dodawać do ulubionych.

W ustawieniach znajdziecie tylko jedną opcję - połączenie z Facebookiem. Jeśli skorzystamy z tej możliwości, będziemy mogli zobaczyć na mapie meldunki naszych znajomych. Nie wiem do końca po co jest ta opcja, ale być może komuś się przyda;-)

Podsumowanie

Panorama Firm to prosta i przyzwoicie wykonana aplikacja do wyszukiwania firm oraz wszelakich instytucji. W programie nie ma żadnych wodotrysków, ale nie o to w tym przypadku chodzi. Panorama Firm może być interesującą alternatywą dla map Google. Tym bardziej, że jest to produkt z naprawdę solidną polską bazą danych budowaną od lat oraz przyzwoitą mapą dostarczoną przez Navigo. Wydaje mi się, że taka aplikacja znajdzie zastosowanie praktycznie na każdym Androidzie, dlatego też polecam wszystkim:-)

Informacje zbiorcze

  • Cena: darmowy
  • Język polski: Tak
  • Wymagania systemowe: Android 2.2 lub nowszy
  • Google Play: Panorama Firm
  • Konfiguracja testowa: HTC One S - Android 4.1.1

Jeśli podobał Ci się ten wpis, być może zainteresują Cię inne wpisy z serii aplikacja tygodnia oraz wpisy z cyklu Ciekawe i użyteczne aplikacje na Androida oznaczone tagiem CiU.

Data ostatniej modyfikacji: 03.02.2014, 08:56.

Komentarze

blog comments powered by Disqus