Artykuł

lut 25 2013
0

Aplikacja tygodnia: Plants vs. Zombies

Aplikacja tygodnia gości już na łamach Alt Control Delete blisko już od 1,5 roku, ale dawno nie miałem aż tak dużego problemu z obsadzeniem kolejnego odcinka, jak miało to miejsce dziś. Zawsze staram się, by opisywany program był w miarę świeży i przede wszystkim dobry. Recenzji nie ma na stronie wiele, dlatego chciałbym raz na tydzień prezentować konkretny i rzetelny produkt. Niestety nie zawsze jest to takie łatwe.

Mimo różnych premier w ostatnim czasie, nie udało mi się znaleźć ciekawego produktu godnego opisu w tym tygodniu, dlatego postanowiłem sięgnąć po grę, którą mam już na swoim telefonie od pewnego czasu. Tytułowy Plants vs. Zombies to świetna gra logiczno-zręcznościowa, która z pewnością pozwoli na małą dozę rozrywki w wolnych chwilach. Plants vs. Zombies to niezależna produkcja, która znać powinni również posiadacze konsol oraz komputerów, gdzie gra miała swą premierę wcześniej.

Opis

Już po pierwszym uruchomieniu gry, przekonamy się że posiada ona naprawdę przyzwoitą jak na możliwości smartfonów grafikę, która posiada swój specyficzny - odrobinę cukierkowy klimat.

Domyślnie w grze znajdują się dwa tryby:

  • Adventure - wielopoziomowa kampania
  • Quick play - szybka rozgrywka

Tryb szybkiej rozgrywki dostępny jest jednak dopiero po zakończeniu głównej przygody z zombie. Skoro już o zombie mówią, to warto wspomnieć na czym polega sama rozgrywka.

Głównym naszym zadaniem jest zapobiegnięcie inwazji zombie na dom właściciela. Pomóc nam mogą w tym wszelkiej maści rośliny oraz... kosiarki, które należy raczej traktować jako koło ratunkowe ostatniej szansy. Trzeba oddać autorom, że mieli naprawdę dużą wyobraźnię, wymyślając szeroką gamę morderczych dla zombie roślinek. Nowe krzaczki możemy usadowić jeśli zbierzemy odpowiednią ilość punktów, a te w grze wyrażone są w słoneczkach. Słoneczka spadają z nieba, powstają ze słoneczników oraz z grzybków. Jakkolwiek dziwnie to nie brzmi, rozgrywka jest naprawdę przyjemna;)

W miarę postępu zabawy rośnie liczba dostępnych roślin, dlatego też miłym dodatkiem jest swojego rodzaju encyklopedia, nazwana przez twórców almanachem prezentująca właściwości poszczególnych krzaczków.

Podsumowanie

Plants vs. Zombies to solidna produkcja, która gwarantuje długie godziny rozgrywki za kwotę niecałych 12 złotych. Poszczególne poziomy przechodzi się w miarę szybko, a do tego gra zapisuje stan aktualnej rozgrywki, dzięki czemu możemy wrócić do wybranego poziomu w dogodnej dla nas chwili. Po zakończeniu kampanii, pozostaje nam jeszcze moduł szybkiej rozgrywki, który jeszcze bardziej wydłuża zabawę;)

Generalnie rzec biorąc - polecam!

Informacje zbiorcze

  • Cena: 11,44 zł na dzień pisania wpisu
  • Język polski: Nie
  • Wymagania systemowe: Zależy od urządzenia
  • Google Play: Plants vs. Zombies
  • Konfiguracja testowa: HTC One S - Android 4.1.1

Jeśli podobał Ci się ten wpis, być może zainteresują Cię inne wpisy z serii aplikacja tygodnia oraz wpisy z cyklu Ciekawe i użyteczne aplikacje na Androida oznaczone tagiem CiU.

Komentarze

blog comments powered by Disqus