Artykuł

sty 07 2013
0

Aplikacja tygodnia: Program TV Telemagazyn

Program TV to obok czytnika RSS i pogody niewątpliwie jeden z wdzięczniejszych tematów na mobilną aplikacje. Wiele już recenzji pojawiło się na łamach tego bloga, a jeszcze więcej programów nie zostało opisanych. Mimo tego całego bogactwa, to oprócz aplikacji od WP, ciężko było znaleźć dotychczas sensowną pozycję w tym temacie. Sam program od Wirtualnej Polski również mi do końca nie odpowiadał, ponieważ bardziej akcentowano tam podział na określone kategorie, aniżeli na stacje telewizyjne.

Dlatego też bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie informacja o nowej aplikacji Program TV Telemagazyn wydanej przez grupę Polskapresse, którą powinniście kojarzyć z wydawania wielu dzienników regionalnych. Nazwa aplikacji nie wzięła się z powietrza. Telemagazyn to popularny tygodnik telewizyjny, dołączany już naprawdę od wielu lat do wspomnianych wyżej dzienników. Wersja na Androida to kolejne już wcielenie tego programu, ponieważ ostatnio widziałem już specjalną edycję na Windows 8. Zapraszam do recenzji:)

Opis

Program TV Telemagazyn jest gotowy do pracy już po pierwszym uruchomieniu. W aplikacji domyślnie wybrano kilka popularnych stacji telewizyjnych, które widoczne są na głównym ekranie. Szata graficzna jest prosta i przejrzysta, kolorystycznie zbliżona do papierowej wersji tygodnika.

Listę wyświetlanych stacji możemy dowolnie zmodyfikować - wystarczy skorzystać z przycisku funkcyjnego Stacje TV w lewym górnym rogu ekranu. Do wyboru mamy ponad 150 stacji krajowych i zagranicznych.

Listę wybranych kanałów możemy również dowolnie sortować, dostosowując miejsca poszczególnych stacji do naszych osobistych preferencji.

Po wybraniu dowolnej stacji możemy wyświetlić jej program na najbliższy tydzień - trochę szkoda że zabrakło w tym miejscu funkcji kalendarza, który pozwoliłby nam na swobodniejszy wybór daty (w tym minionych). Aktualnie trwająca pozycja jest zawsze podświetlona na liście. Możemy się do również szybko udać korzystając z przycisku trwa umieszczonego w prawym górnym rogu ekranu.

Po wybraniu dowolnej pozycji, na ekranie zostanie wyświetlony bardziej szczegółowy opis. W przypadku seriali znajdziemy informacje dotyczące konkretnego odcinka, w pozostałych przypadkach opis uzależniony jest od rodzaju programu.

Dla każdej audycji, która jeszcze się nie rozpoczęła, możemy dodać przypomnienie. Te realizowane są za pomocą silnika programu i domyślnie pokazują się 5 minut przed określonym programem. Wartość te możemy jednak zmienić w konfiguracji aplikacji. Listę wszystkich przypomnień znajdziecie na dedykowanej im zakładce.

Oprócz tego w aplikacji można znaleźć moduł wyszukiwania programów oraz ekran informacyjny, na którym znaleźć można bardzo przydatny schemat użytkowania Telemagazynu.

Podsumowanie

Program TV Telemagazyn to bardzo przyjemna i przyzwoicie wykonana aplikacja. Program użytkuje się naprawdę prosto i intuicyjnie, jednak brakuje mu kilku drobnostek - np. wspomnianego swobodnego wyboru daty, czy też szybkiego podejrzenia programu stacji nie dodanej do listy ulubionych. Oprócz tego aplikacja nie posiada dedykowanej tabletom wersji, co samo w sobie jest niestety złym standardem w świecie Androida.

Kilka powyższych drobnych wad nie dyskredytuje jednak w żaden sposób tej aplikacji. Jak na mój gust jest to solidny konkurent do produktu Wirtualnej Polski, który w kilku aspektach nawet go przewyższa. Domowym kino-maniakom polecam ten program:)

Informacje zbiorcze

  • Cena: darmowa
  • Język polski: Tak
  • Wymagania systemowe: Android 2.2 lub nowszy
  • Google Play: Program TV Telemagazyn
  • Konfiguracja testowa: HTC One S - Android 4.1.1

Jeśli podobał Ci się ten wpis, być może zainteresują Cię inne wpisy z serii aplikacja tygodnia oraz wpisy z cyklu Ciekawe i użyteczne aplikacje na Androida oznaczone tagiem CiU.

Komentarze

blog comments powered by Disqus