Artykuł

lip 18 2011
0

Aplikacja tygodnia: Repertuar kin

Wirtualna Polska, rozpoczęła ostatnimi czasy ofensywę na rynku aplikacji dla Androida. Oprócz aplikacji, która dostarcza standardowe treści portalowe oraz programu TV (o tych aplikacjach informowałem wcześniej na Facebooku), dziś chciałem Wam opisać aplikację Repertuar kin, która z pewnością sprawdzi się w mokre i brzydkie wieczory, których niestety nie brakuje tego lata.

Opis

Repertuar kin, to aplikacja która pozwala najzwyczajniej w świecie sprawdzić repertuar kin w wybranym przez nas mieście/lokalizacji (aplikacja obsługuje geolokalizację znajdującą się w naszych Androidach). Muszę przyznać, że baza miast znajdujących się w aplikacji zrobiła na mnie ogromne wrażenie i jest co by tu delikatnie mówić, ogromna. Po wyborze wspomnianego miasta, możemy rozpocząć właściwą zabawę z aplikacją.

Wyszukiwać dane, możemy na dwa sposoby. Zacznijmy od wyszukiwania na podstawie kina. Po wybraniu dowolnego z kin znajdujących się w bazie danych dla wybranego obszaru, możemy wejść w jego detale i poznać podstawowe dane tele-adresowe.

Możliwe jest również wyświetlenie lokalizacji danego kina:

A także, a może przede wszystkim repertuaru na wybrany przez nas dzień. Repertuar pogrupowany jest według filmów, a przy każdym z nich znajdziemy godziny seansów, w jakich wybrany film jest wyświetlany. Samą listę możemy posortować według tytułów filmów, bądź też po godzinie seansu.

Na temat każdego filmu z listy, możemy uzyskać szersze detale, jak również przejrzeć listę innych kin, które wyświetlają ten film. W tym momencie warto wspomnieć, że w ten sposób możemy wyszukiwać filmy już na głównym ekranie aplikacji i jest to jako taki drugi tryb, w którym pracować może ta aplikacja.

W aplikacji nie mogło zabraknąć oczywiście wyszukiwarki kin oraz filmów:

A także skromnego okna opcji konfiguracyjnych, które w tym przypadku jednak powinno być wystarczające.

Generalnie aplikacja sprawuje się bardzo dobrze. To co najważniejsze, czyli rozbudowany i aktualny repertuar, gwarantuje nam poważny podmiot, jakim niewątpliwie jest Wirtualna Polska. Również do szaty graficznej, nie można się przyczepić.

Jedynym mankamentem, jaki odczułem podczas pracy, było wolne przeładowywanie się niektórych ekranów. Po wybraniu niektórych opcji, czasem pojawiało się widoczne opóźnienie w pracy aplikacji.

Informacje zbiorcze

  • Cena: darmowa
  • Język polski: Tak
  • Wymagania systemowe: Android 1.5 lub nowszy
  • Market URL: Repertuar kin

Jeśli podobał Ci się ten wpis, być może zainteresują Cię inny wpisy z serii aplikacja tygodnia oraz wpisy z cyklu Ciekawe i użyteczne aplikacje na Androida oznaczone tagiem CiU.

Data ostatniej modyfikacji: 06.09.2011, 08:26.

Komentarze

blog comments powered by Disqus