Artykuł

sxc.hu sxc.hu
paź 01 2013
0

Aplikacja tygodnia: Skąpiec.pl

Sektor porównywarek cen cały czas rośnie w siłę, ponieważ jest to w pewnym sensie synonim tanich zakupów w sieci. Nie powinno więc dziwić, że próbują one zdobyć kolejne obszary rynku w tym platformy mobilne.

Jakiś czas temu opisywałem konkurencyjną w stosunku do tytułowej aplikację Ceneo, dziś przyszła pora na Skąpca, którego to mobilna wersja na platformę spod znaku zielonego robota pojawiła się ostatnio w sklepie Google Play.

Opis

Skąpiec.pl w wersji mobilnej to przede wszystkim aplikacja z bardzo dobrą szatą graficzną. Już na starcie widać charakterystyczne elementy znane z dużej wersji portalu. Główne okno programu składa się z kafelków reprezentujących kategorie główne. Te z kolei rozkładają się na dziesiątki kolejnych podkategorii budując sumarycznie całkiem sporą siatkę działów.

Patrząc po screenach, widać również że oferta produktowa jest naprawdę bogata. Skąpiec ma w końcu bogatą historię na polskim rynku. Każdy z towarów ma oczywiście różną liczbę ofert. Przeważnie jest to kilkanaście-kilkadziesiąt sklepów, ale zdarzają się oczywiście pozycje bardziej bogate w oferty.

Dla każdego z produktów możliwe jest wyświetlenie wszystkich dostępnych dla niego ofert posortowanych cenowo oraz względem najbliższej lokalizacji. Nie zabrakło również bogatych danych technicznych, komentarzy internautów (opinie zaczerpnięte również z serwisu Opineo), a także listy podobnych produktów.

Po zalogowaniu się do naszego konta, możliwe jest również zarządzanie listą ulubionych pozycji. Nie można również zapomnieć o opcji skanowania kodów kreskowych produktów i przeprowadzenia wyszukań na ich podstawie. Jeśli czegoś by miało zabraknąć to np. opcji ustawienia alertu cenowego znanego z klasycznej wersji.

Podsumowanie

Skąpiec.pl to naprawdę solidnie przygotowana aplikacja. W gruncie rzeczy można znaleźć tutaj wszystkie kluczowe rzeczy jakich oczekiwalibyśmy od tego rodzaju programów, które zostały do tego zapakowane w przyjemną dla oka szatę graficzną. Samo dopracowanie cieszy tym bardziej, że jest to zasadniczo nowa aplikacja, co sumarycznie dobrze rokuje na przyszłość. W tym tygodniu pełna trzy-gwiazdkowa rekomendacja.

Informacje zbiorcze

  • Wymagania: Android 2.2 lub nowszy
  • Testowano na: HTC One S - Android 4.1.1
  • Język polski: Tak
  • Cena: darmowy
  • Google Play: Skąpiec.pl
  • Rekomendacja:

**/***

Szukasz ciekawych i przydatnych aplikacji na Androida? Sprawdź inne posty z kategorii aplikacja tygodnia.

Znasz dobrą aplikację mobilną? Daj mi o niej znać!

Komentarze

blog comments powered by Disqus