Artykuł

sty 28 2013
0

Aplikacja tygodnia: Snapseed

Fotografia to coraz bardziej wdzięczny temat w smartfonach, a jeśli ją zestawić z odpowiednimi aplikacjami pokroju Instagram, to mamy gwarantowany hit. Niniejszym tematem jest zainteresowane coraz szersze grono osób. Począwszy od producentów sprzętu, którzy tworzą wynalazki typu Samsung Galaxy Camera, aż po developerów, którzy coraz śmielej wkraczają na mobilne wody.

Snapseed to kolejny przykład połączenia fotografii z mobilną technologią. Ten z pozoru banalny program, umożliwia nałożenie szeregu zaawansowanych efektów na wcześniej wybrane zdjęcie. Rezultaty pracy z aplikacją są naprawdę interesujące, o czym postaram się Wam powiedzieć więcej, w dalszej części niniejszej recenzji:)

Opis

Już po uruchomieniu przywita nas całkiem ładny design. Sam interfejs aplikacji jest prosty i dosyć intuicyjny. Całość funkcjonalności programu znajdziemy właściwie na jednej karcie. Za pomocą przycisku z aparatem, możemy wykonać nową fotografię, lub wybrać istniejącą z galerii.

W dowolnym momencie możemy wyświetlić również podpowiedzi. Wystarczy w tym celu skorzystać z opcji Show overlay. Dzięki temu dowiemy się w jaki sposób postępować w przypadku używania określonej funkcji.

Wspomniane podpowiedzi są ważne szczególnie przy początkowym nakładaniu efektów, ponieważ wiele rzeczy możemy tutaj zrobić za pomocą gestów. Dotykając zdjęcie możemy zobaczyć jak wyglądało przed zastosowaniem określonej operacji. Przesuwając palcem góra/dół, możemy zmienić tryb efektu, a kierując się w prawo/lewo ustalić jego siłę.

Aplikacja została dobrze zintegrowana z Google+. Za pomocą jednego przycisku możemy utworzyć konspekt nowego wpisu w tej sieci społecznościowej i szybko udostępnić stworzony obraz. Oprócz tego możemy skorzystać również z funkcji Udostępnij oraz zapisać obrazek w pamięci telefonu.

Podsumowanie

Snapseed to prosta i przyjemna aplikacji dla amatorów domowej fotografii. Z pomocą programu w szybki sposób dodamy intrygujące efekty do pozornie kiepskich jakościowo fotografii z komórek. Sama aplikacja ma naprawdę solidne oceny w sklepie Google Play, zdobyła kilka interesujących nagród i dostępna jest za darmo. Dlatego też zachęcam do pobrania i przetestowania - to nic nie kosztuje;)

Informacje zbiorcze

  • Cena: darmowa
  • Język polski: Nie
  • Wymagania systemowe: Android 4.0 lub nowszy
  • Google Play: Snapseed
  • Konfiguracja testowa: HTC One S - Android 4.1.1

Jeśli podobał Ci się ten wpis, być może zainteresują Cię inne wpisy z serii aplikacja tygodnia oraz wpisy z cyklu Ciekawe i użyteczne aplikacje na Androida oznaczone tagiem CiU.

Komentarze

blog comments powered by Disqus