Artykuł

stitcher.com stitcher.com
lis 25 2013
0

Aplikacja tygodnia: Stitcher

O tworze zwanym podcast pierwszy raz usłyszałem już dość dawno temu, jednak nigdy zbytnio nie interesowałem się tym tematem. Zawsze wolałem słowo pisane, dzięki któremu łatwiej jest mi się skupić. Z biegiem lat ubywa jednak dostępnego czasu i muszę starać się maksymalnie wykorzystywać każdą dostępną chwilę, stąd też znów trafiłem nad podcasty.

Dzięki podcastom mogę zapoznać się z pewnymi nowymi treściami również w podróży, niezależnie czy korzystam z komunikacji publicznej, czy też auta. W tym celu wystarczy smartfon z Androidem i odpowiednia aplikacja. Tych oczywiście na systemie spod znaku zielonego robota nie brakuje, dziś chciałbym opisać jednak tą, na którą trafiłem ostatnio bardzo przypadkowo przy okazji lektury pewnego blogu finansowego, którego to autor często udostępnia właśnie podcasty.

Opis

Tytułowy Stitcher to prosta aplikacja do obsługi podcastów. Prosta pod względem listy dostępnych funkcjonalności, jednak nie do końca prosta jeśli popatrzymy na stopień skomplikowania. Obsługa Stitcher nie jest intuicyjna i mimo wielu prób zaznajomienia nie do końca nadajemy jeszcze na tych samych falach.

Trochę sobie ponarzekałem, najwyższa jednak pora przejść do meritum. Pracę z aplikacją rozpoczynamy od wyboru trzech ulubionych kategorii, bądź też wyszukania konkretnej audycji. Jeśli zdecydujecie się na pierwszy wariant, to podcasty zasugerowane przez aplikacje znajdziecie na jednej z playlist. Warto zawczasu zrobić porządek z główną playlistą, ponieważ opcje typu pobieraj do offline wykonywane są na całej playliście, a nie np. na konkretnym podcaście.

Dla każdego podcastu możliwe jest wyświetlenie wszystkich jego odcinków, a także opisu tego obecnie wybranego. Odtwarzacz używany przez Stitcher jest prosty i ogranicza się zasadniczo do opcji graj/pauza. Na plus należy zaliczyć aplikacji opcję integracji z paskiem notyfikacji, dzięki czemu w szybki sposób możemy przeskoczyć do kolejnego odcinka podcastu, czy też najzwyczajniej w świecie włączyć pauzę.

Polskich pozycji nie ma zbyt wiele w katalogu aplikacji, ale wydaje mi się że przyczyną tego stanu rzeczy jest fakt, że ten stopień dystrybucji treści nie jest zbytnio popularny w naszym kraju. Daleko mu np. do zyskujących w siłę vlogów.

Podsumowanie

Stitcher to aplikacja, która ma spory potencjał ale przy tym bardzo kiepski interfejs. Szata graficzna jest całkiem przyjemna, ale sposób w jaki w tym programie zostały zaszyte niektóre funkcje woła o pomstę do nieba. Największy problem jest z funkcją offline, która w moim odczuciu powinna być dostępna dla każdego podcastu z osobna. Czy jest to zatem zła aplikacja? Co to to nie, ale wymaga ona od użytkownika anielskiej cierpliwości przy pierwszym poznaniu. Czy warto zatem zaczynać? Oczywiście że tak, w końcu program jest za darmo;-)

Informacje zbiorcze

  • Wymagania: Android 2.2 lub nowszy
  • Testowano na: HTC One S - Android 4.1.1
  • Język polski: Nie
  • Cena: darmowy
  • Google Play: Stitcher
  • Rekomendacja:

*/***

Szukasz ciekawych i przydatnych aplikacji na Androida? Sprawdź inne posty z kategorii aplikacja tygodnia.

Znasz dobrą aplikację mobilną? Daj mi o niej znać!

Komentarze

blog comments powered by Disqus