Artykuł

wikipedia wikipedia
lut 24 2014
0

Aplikacja tygodnia: TVP Stream

Na polskim rynku VOD oraz streamingu sporo się dzieje. Praktycznie co kilka tygodni pojawia się jakaś nowa aplikacja z tego gatunku. Niestety już dawno nie mieliśmy premiery programu, o którym można by powiedzieć, że jest on naprawdę godny uwagi. W większości przypadków tego rodzaju aplikacje prezentują podobny interfejs oraz zasób multimediów. Tytułowy TVP Stream to wreszcie coś nowego, wydaje się że krok w dobrym kierunku, aczkolwiek pojawia się też sporo wątpliwości...

Opis

TVP Stream miało swoją premierą przy okazji zakończonych wczoraj igrzysk olimpijskich w rosyjskim Soczi. Moment ten wybrano nie przypadkowo, ponieważ jednym z głównych zadań aplikacji w obecnym czasie, miało być umożliwienie łatwego dostępu do wszystkich transmisji z tej wyjątkowej imprezy.

Muszę przyznać, że w praktyce zadziałało to całkiem sprawnie. Transmisje wczytywały się praktycznie natychmiastowo, a i jakość była całkiem przyzwoita. Igrzyska w Soczi są już jednak za nami, więc warto przyjrzeć się temu, co program będzie serwować nam na co dzień.

Obecnie w aplikacji znajdziemy 16 stacji regionalnych, TVP Info oraz TVP Parlament. Nie jest to jakaś super wybitnie interesująca oferta i ewidentnie brakuje choćby dwóch podstawowych anten, ale trzeba się cieszyć z tego co jest. Warto w tym miejscu również nadmienić, że oprócz strumieni na żywo, mamy również dostęp do archiwalnych materiałów, czyli w pewnym sensie jest to również swego rodzaju VOD.

Warto również szepnąć kilka słów na temat sportowych audycji. Igrzyska co prawda się już skończyły, ale materiały z całych dwóch tygodni wciąż dostępne są w postaci VOD. Warto skorzystać z tej opcji jeśli przegapiliście np. jakieś polskie medale, a tych mieliśmy w tym roku rekordowo dużo;-)

Oprócz strumieni oraz VOD, aplikacja serwuje nam również aktualny program wybranych stacji za pomocą funkcjonalności EPG. TVP Stream dostarcza nam również opcję dodawania alarmów dla wybranych przez nas audycji.

Podsumowanie

TVP Stream dostało tytuł aplikacji tygodnia nie jako na zachętę. Cieszy mnie fakt, że z poziomu praktycznie dowolnego urządzenia (aplikacja pojawiła się na wielu różnych platformach) możemy strumieniować na żywo kilka różnych kanałów, jednak wciąż jest tu sporo niedociągnięć.

Interfejs jest dziwny i dalece odbiega od tego z czym mamy normalnie do czynienia, aczkolwiek idzie się do niego przyzwyczaić. Nie bardzo jednak mogę zrozumieć przełączania się pomiędzy normalną ofertą a tą sportową. Obecnie trzeba udać się do ekranu ustawień, tam wybrać interesującą nas opcję, a następnie zrestartować program. Wygląda to trochę tak, jakby w jednym miejscu umieszczono dwie różne aplikacje...

Bardzo brakuje mi również opcji pobrania do pamięci urządzenia materiałów dostępnych w sekcji VOD. Sumarycznie w podróży na nie wiele się ona nam zda.

Reasumując - jedna gwiazdka za dobrą realizację Soczi oraz generalnie za jakiś start na tym poletku. Niestety twórców czeka jeszcze trochę pracy i to zarówno z interfejsem jak i ofertą programową.

Informacje zbiorcze

  • Wymagania: Android 2.3 lub nowszy
  • Testowano na: Samsung Galaxy S4 - Android 4.3
  • Język polski: Tak
  • Cena: darmowa
  • Google Play: TVP Stream
  • Rekomendacja:

*/***

Szukasz ciekawych i przydatnych aplikacji na Androida? Sprawdź inne posty z kategorii aplikacja tygodnia.

Znasz dobrą aplikację mobilną? Daj mi o niej znać!

Komentarze

blog comments powered by Disqus