Artykuł

Very Little Monsters Very Little Monsters
sie 12 2013
0

Aplikacja tygodnia: Very Little Monsters

Co prawda mamy już połowę sierpnia, ale wakacje wciąż trwają w najlepsze, więc jest to swego rodzaju pewien okres rozluźnienia. W związku z tym dziś zamiast aplikacji będzie gra, która jest tym bardziej wyjątkowa ponieważ jest ona naszą rodzimą produkcją. Tytułowy Very Little Monsters to pierwszy projekt dobrze rokującego Gdańskiego studia deweloperskiego CODE Software.

Produkcja pozytywnie zaskoczyła mnie swoją grywalnością, o czym postaram się Wam napisać więcej w dalszej części niniejszej recenzji;-)

Opis

Very Little Monsters to gra, która umiejscowiona jest w sklepie Googla w kategorii Łamigłówki i układanki. Ciężko mi dokładnie objaśnić samą mechanikę produkcji, ale generalnie chodzi o to by osiągnąć dominację. W Very Little Monsters sprawujemy kontrolę nad grupą kolorowych potworków, które w wyniku naszych kolejnych posunięć, zajmują nowe obszary wybranego poziomu. W samej rozgrywce panuje kilka reguł np.

  • Wykonując krok na najbliższe pole, zajmujemy je nowym potworkiem
  • Wykonując skok na pole umieszczone o 2 lokalizacje dalej, wykonujemy tylko ruch
  • Skacząc w pobliże wroga, przejmujemy wszystkie jego jednostki znajdujące się w okół tej lokalizacji

Wszystko to zostało pokazane w tutorialu i wystarczy dosłownie kilka minut, by na serio wkręcić się w rozgrywkę. Grywalność jest tutaj bardzo wysoka.

Pewien negatywny cień na produkcję rzuca szata graficzna oraz interfejs. Ta pierwsza jest co prawda w 3D, ale często jest bardzo nieostra oraz niedokładna. Kolejnym jej problemem są również mało czytelne napisy, które np. zlewają się z tłem, czy aktualnie wyświetlanym obrazem. Nad tymi elementami ewidentnie warto byłoby popracować.

W kwestii interfejsu, warto byłoby spojrzeć na problem poruszania się po planszy. Czasem nie do końca udało mi się oddalić poziom po przybliżeniu, czy dotrzeć w konkretny jej obszar. Teraz nauczyłem się uważać na przybliżanie, ale mimo wszystko wydaje mi się, że nie do końca oto chodzi.

Podsumowanie

Very Little Monsters to naprawdę ciekawa produkcja, która w pewnym sensie zaskakuje sporą grywalnością. Jest to też gra, po którą można sięgnąć w dowolnym momencie i odprężyć się choćby na chwilę. Złym cieniem na całość rzuca się oczywiście wspomniana wcześniej oprawa, ale z drugiej strony nie ujmuje ona klimatowi całej produkcji. Odejmuje jedną gwiazdkę z rekomendacji i wiąże nadzieję z poprawą tego elementu.

Informacje zbiorcze

**/***

Szukasz ciekawych i przydatnych aplikacji na Androida? Sprawdź inne posty z kategorii aplikacja tygodnia.

Znasz dobrą aplikację mobilną? Daj mi o niej znać!

Komentarze

blog comments powered by Disqus