Artykuł

lis 12 2012
0

Aplikacja tygodnia: Virtua Tennis

Polski tenis w ostatnich kilku latach, głównie kojarzony jest z siostrami Radwańskimi, które całkiem nieźle sobie radzą (szczególnie Agnieszka) na arenie międzynarodowej. Sytuacja być może zmieni się w najbliższym czasie, o ile tylko Jerzemu Janowiczowi uda się odnieść kolejne sukcesy. Mój imiennik pojawił się znikąd i wyraźnie zabłysnął w jednym z ostatnich turniejów, pokonując wielu wyżej notowanych od niego rywali. Czy będzie to zaczyn do tenisowego boomu w Polsce?

Osobiście mam nadzieję, że tak. Nie lubię co prawda kibiców sukcesu, którzy zaczynają się interesować określoną dyscypliną, gdy pojawia się w niej jakiś godny reprezentant (gdzie są teraz wszyscy fani skoków narciarskich, albo formuły 1?), ale popularyzacja tego sportu, najzwyczajniej w świecie mogłaby doprowadzić choćby do obniżenia kosztów wynajęcia kortu, który w chwili obecnej są zbyt horrendalne dla przeciętnego zjadacza chleba. Nie o tym jednak do końca jest ten blog...

Pozostając jednak w temacie tenisa, chciałbym Wam zaprezentować recenzję gry Virtua Tennis w wersji na Androida. Seria ta w wydaniu Segi funkcjonuje już dobrych kilka lat, a wersja na Androida to jedna z jej najnowszych odsłon. O tym jak wygląda tenis w świecie dotyku, przekonacie się z dalszej części wpisu:)

Opis

Na wstępie warto zaznaczyć, że gra nie jest tania. W dniu pisania wpisu kosztowała ona ~19,72 zł. W realiach Androidowych zakupów jest to całkiem sporo, jednak za te cenę otrzymujemy naprawdę wiele.

Gra została wyposażona w cztery tryby rozgrywki. Mniej doświadczonym graczom polecam trening, w którym w kilku etapach poznacie najważniejsze aspekty rozgrywki. Przed każdym z zadań pojawi się krótkie wprowadzenie oraz zostaną określone warunki przejścia do następnego etapu.

Oprócz tego, w grze znalazły się jeszcze trzy inne tryby. Jeśli chcecie zagrać pojedynczy mecz, wystarczy udać się do trybu Exibition Match, gdzie będziecie mogli wybrać gracza (każdy z nich cechuje się pewną indywidualną cechą/zagrywką), przeciwnika oraz rodzaj kortu.

Sega pomyślała również o fanach gry zespołowej. Możliwe są rozgrywki z innymi graczami przy wykorzystaniu technologii Bluetooth (szkoda trochę, że nie udostępniono rozgrywki sieciowej. Multiplayer wciąż jest rzadkością w Androidowych produkcjach).

Na koniec został mi ostatni tryb, czyli SPT World Tour. Jest on zarazem najbardziej rozbudowanym trybem w całej grze.

World Tour jest czymś na kształt trybu kariery. W ramach rozgrywki tworzymy własnego zawodnika, którym przemierzamy kolejne korty na świecie. Ważne w tym przypadku są odpowiednie wysokie lokaty, ponieważ dzięki nim zyskujemy fundusze, które pozwalają nam na udział w kolejnych, bardziej prestiżowych rozgrywkach. Wyjściowo zaczynamy z kwotą 500 tys. złotych monet (nie wiem czy w grze jest jakaś waluta..).

Tryb kariery jest z jedną z tych rzeczy, która mnie osobiście bardzo przyciąga do określonych gier, dlatego też bardzo się cieszę, że on się tu znalazł i został przygotowany naprawdę solidnie.

Nie wspominałem wcześniej o oprawie graficznej, ale myślę że wystarczy spojrzeć na screeny by przekonać się, że jak na Androidowe produkcje stoi ona na naprawdę wysokim poziomie.

Podsumowanie

Virtua Tennis to w moim odczuciu naprawdę solidna pozycja, którą osobiście zakupiłem jeszcze przed sukcesami mojego imiennika. Na ogromny plus tej gry z pewnością należy zaliczyć jej szatę graficzną, grywalność oraz liczbę dostępnych trybów rozgrywki. Przyczepić można się oczywiście do ceny (choć ta jest raczej standardowa jak na topowe produkcje na Androida) oraz braku licencji na nazwiska znanych tenisistów (oczywiście jest to detal, ale czasem nadaje on dodatkowego smaczku rozgrywce).

Mi osobiście niniejsza gra bardzo przypadła do gustu dlatego szczerze ją Wam polecam. Jeśli pozycja Cię zainteresowała, lecz jesteś nie do końca zdecydowany/a to możesz sprawdzić darmową wersję.

Informacje zbiorcze

  • Cena: 19,72 zł (w dniu pisania wpisu)
  • Język polski: Nie
  • Wymagania systemowe: Android 2.3 lub nowszy
  • Google Play: Virtua Tennis
  • Konfiguracja testowa: Samsung Galaxy Tab 10.1 - Android 4.0.4

Jeśli podobał Ci się ten wpis, być może zainteresują Cię inne wpisy z serii aplikacja tygodnia oraz wpisy z cyklu Ciekawe i użyteczne aplikacje na Androida oznaczone tagiem CiU.

Komentarze

blog comments powered by Disqus