Artykuł

play.google.com play.google.com
maj 20 2013
0

Aplikacja tygodnia: VLC for Android Beta

VLC to od zawsze była jedna z tych aplikacji, którą można potraktować jako ostatnią deskę ratunku. Ten świetny odtwarzacz multimediów dawał radę tam, gdzie inne aplikacje zawiodły i był świetnym remedium na wszelakie problemy z kodekami. Warto również dodać, że jest to rozwiązanie wieloplatformowe.

Do grona wspieranych platform od pewnego czasu dołączył również Android. Program na tą platformę wspiera wszystkie kluczowe funkcje znane z innych systemów i jak na betę działa naprawdę solidnie, o czym postaram się Was przekonać w dalszej części tekstu;-)

Opis

Przy pierwszym uruchomieniu autorzy ostrzegają nas, że praca z wersją beta może być dość niebezpieczna (patrz poniższy screen). Z góry jednak zaznaczam, że podczas moich testów obyło się bez żadnej katastrofy i nie zginął żaden kot (mimo, że mam ich aż 3;-)

Tak jak wspominałem wcześniej, VLC na Androida to tak na dobrą sprawę stary dobry i sprawdzony VLC z zestawem dobrze znanych funkcji. Korzystając z aplikacji możemy m.in:

  • Odtwarzać video
  • Odtwarzać muzykę
  • Odtwarzać strumienie sieciowe

Warto również zaznaczyć, że aplikacja wspiera napisy (co widać na jednym z poniższych screenów - testowałem srt) oraz wiele ścieżek audio.

Samo odtwarzanie multimediów przebiegało bez żadnych problemów. Program radzi sobie z wszystkimi kluczowymi formatami, bez instalacji żadnych dodatkowych kodeków. Czasem warto jedynie zmienić ustawienia wydajności, w przypadku gdy pojawiają się jakiekolwiek przycięcia.

Na ekranie ustawień, można zmienić między innymi wspomniane wcześniej ustawienia wydajności i co ważne szczególnie dla polaków, ustawienia kodowania tekstu dla napisów. Dla przypomnienia, dla naszego języka w większości przypadków będzie to Windows-1250.

Podsumowanie

Trzeba przyznać, że VLC w wersji na Androida bardzo przypomina starego dobrego VLC znanego choćby z Windowsa, czy Linuxa. Aplikacja jest naprawdę przyzwoita i oferuje szereg sprawdzonych funkcji za darmo i bez reklam. Z drugiej strony konkurencja jest na tym polu spora i trzeba oddać, że niektóre konkurencyjne aplikacje są bardziej funkcjonalne.

Mile widziana byłaby np. wbudowana obsługa mocno zyskującego ostatnio na popularności DLNA. Nie mniej jednak jeśli ktoś szuka po prostu dobrego odtwarzacza multimediów, to z pewnością nie będzie zawiedziony:-)

Informacje zbiorcze

  • Cena: darmowy
  • Język polski: Tak
  • Wymagania systemowe: Zależy od urządzenia
  • Google Play: VLC for Android Beta
  • Konfiguracja testowa: Nexus 7 - Android 4.2.2

Jeśli podobał Ci się ten wpis, być może zainteresują Cię inne wpisy z serii aplikacja tygodnia oraz wpisy z cyklu Ciekawe i użyteczne aplikacje na Androida oznaczone tagiem CiU.

Data ostatniej modyfikacji: 30.05.2013, 16:02.

Komentarze

blog comments powered by Disqus