Artykuł

freeimages.com freeimages.com
lis 23 2015
0

Atomas - gra nie tylko dla fanów chemii

Już nie raz na łamach tego bloga wspominałem, że jestem zwolennikiem prostych i nieskomplikowanych gier logicznych/łamigłówek/puzzle itp. itd. Z zasady nie gram na telefonie (od tego mam komputer), ale jak już mi się zdarza, to sięgam właśnie po tytuły, które nie wymagają dłuższego zaangażowania. Nie wkręciłbym się np. w RPG na telefonie, czy strategię, dlatego też ograniczam się do gatunków wspomnianych wyżej.

Tytułowa aplikacja Atomas, świetnie pasuje właśnie do tego wzorca. Jest to przedstawiciel gatunku puzzle/łamigłówka, który dodatkowo niesie ze sobą pewien aspekt edukacyjny;-) Zapraszam do recenzji.

Opis

Atomas jest grą typu puzzle (zdążyłem już o tym wspomnieć we wstępie), w której naszym głównym zadaniem, jest wykonywanie fuzji atomów tego samego typu. Nie ma tutaj jakiś zasadniczych misji, czy celów, tylko otwarta rozgrywka. Co ciekawe, przy wyjściu z gry możemy wrócić do miejsca w którym poprzednio skończyliśmy, bądź też rozpocząć rozrywkę od nowa.

Sama mechanika rozgrywki na pierwszy rzut oka może wydawać się skomplikowana, ale tak naprawdę wystarczy przejść 7 odcinkowy tutorial, by zrozumieć wszystkie technikalia. Gra w Atomas kończy się w momencie, gdy zapełnimy całą tarczę różnymi pierwiastkami i nie będzie możliwe wywołanie żadnej reakcji - aczkolwiek nawet w tej sytuacji możemy uratować rozrywkę, jeśli mamy przypadkiem dostępną antymaterię.

Atomas jest zintegrowany z grami Google Play, dlatego też możemy nasze rezultaty porównywać ze znajomymi - oprócz tego, gra ma swoją wewnętrzną tablicę wyników.

Wizualnie jest bardzo przyjemnie. Gra jest ładnie wykonana i po prostu cieszy oko - wszystko jest tutaj na swoim miejscu.

Podsumowanie

Atomas nie jest dużym i rozbudowanym tytułem, ale z pewnością jest produkcją ciekawą, która potrafi wciągnąć. Osobiście jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tytułem i z pewnością jeszcze nie raz wrócę do rozgrywki:-) Gra dostępna jest za darmo na Androida. Polecam wszystkim szukającym szybkiej rozgrywki, w której trzeba również pomyśleć;-)

Informacje zbiorcze

  • Wymagania: Android 2.3.3 lub nowszy
  • Testowano na: Samsung Galaxy Note 3, Android 5.0
  • Język polski: Nie
  • Cena: darmowy
  • Google Play: Atomas
  • Rekomendacja:

***/***

Szukasz ciekawych i przydatnych aplikacji na Androida/WP? Sprawdź inne posty z kategorii aplikacja tygodnia.

Znasz dobrą aplikację mobilną? Daj mi o niej znać!

Komentarze

blog comments powered by Disqus