Artykuł

awesome steampunk machine awesome steampunk machine
mar 28 2016
0

Awesome Steampunk Machine - gra która łatwo Cię zdenerwuje

Lubię grać i nie ukrywam, że jest to jedna z tych aktywności do których chętnie wracam w ramach mojego wolnego czasu. Oczywiście jako, że nie mam go już teraz zbyt wiele, fajnie jest gdy znajdzie się choćby godzinka w ciągu dnia na tego typu rozrywkę. W związku z zaistniałą sytuacją, szukam raczej gier, które zapewnią mi dużą grywalność i są na maksa satysfakcjonujące. Przy takich założeniach, trudno mi było ocenić tytułową grę, która z jednej strony daje sporo satysfakcji, z drugiej zaś potrafi nieźle sfrustrować-;) Zapraszam do recenzji.

Opis

Awesome Steampunk Machine, to gra zręcznościowa umieszczona w klimacie steampunk - nie bardzo wiem co to jest, dlatego osobiście nie rozwijałem jakoś szerzej tej kwestii. Naszym głównym zadaniem w tym tytule jest pomóc profesorowi Richardowi skończyć jego największy wynalazek. W tym celu, musimy wprawić w ruch podświetloną na fioletowo zębatkę. W naszym orężu są dwie inne połączone ze sobą zębatki. Dotykając ekranu, przestawiamy nasze zębatki w kierunku, w którym obecnie znajduje się ich ruchoma część. Grając musimy uważać na krawędzie oraz umieszczone na planszy przeszkody, ponieważ zębatki nie mogą ich dotykać w czasie swoich obrotów.

Z założenia zasady są banalnie proste, aczkolwiek poziom trudności jest w moim odczuciu bardzo wysoki i rośnie w zastraszającym tempie. Wszystko to powoduje, że do przejścia kolejnych poziomów potrzebujemy coraz większej ilości prób, a nie ma w tym przypadku żadnych pomagajek. Ważny jest refleks i zręczność. Czasem trzeba również dobrze pomyśleć i oszacować na oko, czy dany ruch się uda, czy też nie.

W moim odczuciu przydałaby się jakaś opcja, która pozwalała by na zmianę poziomu trudności. W grze jest też parę drobnych bugów, które jednak sukcesywnie są poprawiane.

Podsumowanie

Cieżko mi jest jednoznacznie ocenić ten tytuł. Z jednej strony gra się przyjemnie, z drugiej zaś łatwo osiągnąć wspomnianą we wstępie frustrację, która może wynikać z 30-stej próby przejścia kolejnego poziomu. Nie wiem też, czy gra poza wzrastającym poziomem trudności/wzrastającą ilością przeszkód, oferuje coś więcej później.. Nie mniej jednak przez pewien czas jest ona w stanie zapewnić pewną dozę rozrywki i przykuć do ekranu. Czekam na dalszy rozwój.

Informacje zbiorcze

  • Wymagania: Android 2.3 lub nowszy
  • Testowano na: Samsung Galaxy Note 3, Android 5.0
  • Cena: darmowy
  • Google Play: Awesome Steampunk Machine
  • Rekomendacja:

*/***

Szukasz ciekawych i przydatnych aplikacji na Androida/WP? Sprawdź inne posty z kategorii aplikacja tygodnia.

Znasz dobrą aplikację mobilną? Daj mi o niej znać!

Data ostatniej modyfikacji: 28.03.2016, 23:06.

Komentarze

blog comments powered by Disqus