Artykuł

freeimages.com freeimages.com
kwi 18 2016
0

Bądź bardziej sumienny z aplikacją Śledzenie Nawyków Loop

Jak pewnie zdążyliście zauważyć, spory nacisk stawiam na organizację zadań. Stąd też często można znaleźć tutaj recenzje aplikacji typu TODO, czy też opisy metodyki GTD. Nie wszystko jednak dobrze da się opisać za pomocą tego rodzaju rozwiązań. Co np. zrobić z naszymi nawykami, które z jednej strony moglibyśmy zapisać jako zadanie, z drugiej zaś musiało by to być rozwiązanie powtarzalne? Dlatego też trudno zapisać kurs angielskiego, czy wypad na siłownie jako klasyczny punkt typu zrób i odznacz.

Lepszym rozwiązaniem tego problemu, będzie wykorzystanie aplikacji przeznaczonej stricte do monitorowania naszych nawyków, która będzie też analizować siłę z jaką dbamy o nasze przyzwyczajenie. Jednym z takich programów jest tytuł Śledzenie nawyków Loop, który mam przyjemność Wam dzisiaj zrecenzować.

Opis

Często mówi się o złych nawykach, ale przecież mogą być również te dobre.. nawyk biegania, ćwiczenia, nauki języka itd.. Można by tak wymieniać w nieskończoność. Dlatego też wszystkie te pozytywne, warto jest dodać do tytułowej aplikacji.

W programie możemy definiować ważne dla nas nawyki. Każdemu z nich, przypisujemy nazwę, kolor, sugerowaną częstotliwość wykonania (np. 3 razy w tygodniu), a także opcjonalnie możemy ustawić przypomnienia. Wszystkie nasze nawyki wyświetlają się na liście głównej aplikacji, którą możemy dowolnie sortować. Jeśli zrealizowaliśmy określony punkt, wystarczy przytrzymać chwilę palcem określony dzień, by odznaczyć wykonanie zadania.

Aplikacja nie tylko jest swego rodzaju dzienniczkiem naszej aktywności, ale również dba o to byśmy nie zapominali o naszych nawykach (wspomniane wcześniej przypomnienia), a także dostarcza szereg wykresów i danych, które pokazują m.in. siłą z jaką dbamy o określony nawyk, a także garść danych statystycznych.

Podsumownie

Jeśli potrzebujesz motywatora do realizacji ćwiczeń noworocznych, bądź też po prostu zdarza Ci się zapominać o tym, że powinieneś/aś popracować nad jakimś tematem, warto dać sobie pomóc wykorzystując choćby pamięć zewnętrzną w postaci tej aplikacji. Na początku założenia programu mogą się wydawać na pozór dziwne, ale z czasem zaczynamy dostrzegać zalety sumienności, którą wymusza ten program. Dla wielu osób może to być niezły motywator do regularnych ćwiczeń, czy pracy nad sobą, dlatego warto dać szansę projektowi, tym bardziej, że jest on rozwijany jako open source.

Informacje zbiorcze

  • Wymagania: Android 4.0 lub nowszy
  • Testowano na: Samsung Galaxy Note 3, Android 5.0
  • Cena: darmowy
  • Google Play: Śledzenie Nawyków Loop
  • Rekomendacja:

**/***

Szukasz ciekawych i przydatnych aplikacji na Androida/WP? Sprawdź inne posty z kategorii aplikacja tygodnia.

Znasz dobrą aplikację mobilną? Daj mi o niej znać!

Data ostatniej modyfikacji: 18.04.2016, 08:38.

Komentarze

blog comments powered by Disqus