Artykuł

freeimages.com freeimages.com
mar 07 2017
0

Binary Grid - dawno już się tak nie wciągnąłem w grę logiczną

W dzisiejszych czasach stworzenie gry na dowolną platformę nie jest trudne. Problemem jest stworzenie takiego tytułu, który zrobi różnice. Zachwyci nowatorskim pomysłem i rozwiązaniami, lub po prostu weźmie wszystkie najlepsze elementy z innych tytułów i doda coś unikalnego od siebie.

Dzisiejszy tytuł po części wpisuje się w obie te koncepcje. Już spieszę z wyjaśnieniem co i jak:)

Opis

Binary Grid to polska gra logiczna (jakkolwiek nie sugeruje tego interfejs, który przemawia do nas w języku angielskim), w której naszym głównym zadaniem jest rozwiązanie siatki binarnej. W grze występują siatki o rozmiarach od 3x3 do 8x8. Dostęp do kolejnych plansz otrzymujemy po odpowiednio szybkim rozwiązaniu tablicy o rozmiar mniejszej.

Poprzez rozwiązanie mam na myśli odpowiednie umieszczenie jedynek w taki sposób, by utworzone w ten sposób liczby binarne w wierszach i kolumnach dawały podane na końcu tychże wierszy i kolumn wymagane przez poziom liczby. Koniec końców jest to naprawdę świetna rozgrywka i wydaje mi się, że taka gra dobrze się nadaje do ćwiczeń naszego mózgu. Kiedyś opisywałem kilka tytułowych zajmujących się tym tematem - m.in. Lumosity i Peak.

Mamy więc w tym tytule ciekawy pomysł, ale to nie jedyna zaleta tej produkcji. Autor postarał się o to, by gra nam się szybko nie znudziła. Za szybkie rozwiązanie dostajemy punkty. Tym więcej im szybciej rozwiążemy określony poziom i im bardziej jest on złożony. Punkty dostajemy również w ramach codziennego bonusu, czy też za odblokowanie kolejnego poziomu. Za zgromadzone punkty możemy rozbudowywać towarzyszącego nam w menu gry robota.

Miłym dodatkiem jest również tryb dla dwóch graczy, w którym to możemy rozwiązywać układanki na zasadzie kto szybszy z żywym graczem. W takim przypadku ekran dzielony jest po połowie i każdy gracz dostaje swój kraniec telefonu.

W grze pojawiają się również okresowo reklamy, ale są praktycznie niezauważalne i nie denerwują użytkownika.

Podsumowanie

Binary Grid to zaskakująco przyjemny tytuł, który wciąga, zapewnia naturalny wzrost poziomu trudności i po prostu cieszy rozgrywką. Szata graficzna jest przyjemna i cieszy oko. Autor zastosował również chyba wszystkie możliwe tricki, by wydłużyć maksymalnie żywotność gry logicznej. Polecam ten tytuł:)

Informacje zbiorcze

  • Wymagania: Android 4.0 lub nowszy
  • Testowano na: Huawei P9, Android 7.0
  • Cena: darmowy
  • Google Play: Binary Grid
  • Rekomendacja:

***/***

Szukasz ciekawych i przydatnych aplikacji na Androida/WP? Sprawdź inne posty z kategorii aplikacje mobilne.

Znasz dobrą aplikację mobilną? Daj mi o niej znać!

Komentarze

blog comments powered by Disqus