Artykuł

freeimages.com freeimages.com
paź 06 2014
0

Blue Skies - bo ładnych pogodynek nigdy dość

Smartfony przynoszą wiele korzyści swoim użytkownikom. Oprócz domyślnych funkcji związanych z dzwonieniem i pisaniem, dostarczają one pewną wartość dodana. Można by rzecz, że jest to ten magiczny czynnik Smart, za który odpowiedzialne są wszelkiej maści aplikacje rozbudowujące standardową funkcjonalność telefonu. W dzisiejszych czasach możliwości na tym polu są praktycznie nieograniczone i tak naprawdę wszystko zależy od wyobraźni developerów.

Dla mnie najważniejsze są narzędzia zapewniające kontrolę zadań, a także te dostarczające mi najnowsze wiadomości z kraju i świata. Codziennym porannym rytuałem, jest dla mnie również weryfikacja prognozy pogody - już dawno przestałem ufać prognozom kilkudniowym. W tym obszarze już od jakiegoś czasu korzystam z oficjalnej aplikacji Accuweather. Nie przeszkadza mi to jednak w testowaniu innych produktów z tej działki. Czy Blue Skies będzie w stanie zastąpić mojego dotychczasowego faworyta?

Opis

Blue Skies to kolejna mobilna pogodynka. Tych na Windows Phone jest już całkiem sporo, aczkolwiek na konkurencyjnych OSach, rywalizacja jest dużo bardziej zawzięta. Tytułowa aplikacja tygodnia wzoruje się na popularnym na iOS programie Dark Sky.

Design to prawdopodobnie jeden z najmocniejszych punktów tej aplikacji - jest ładnie, czytelnie i przejrzyście. Program naprawdę cieszy oko.

Blue Skies umożliwia dodanie dowolnej miejscowości, a także wspiera geolokalizację. Można więc powiedzieć - pełen standard.

Program wyświetla wszystkie podstawowe informacje o pogodzie na najbliższe godziny oraz 5 kolejnych dni. W program wbudowano również mapę radarową, która wyświetla m.in. zachmurzenie, czy temperaturę. Program wspiera również aktywne kafelki, nie integruje się za to (przynajmniej póki co) z ekranem blokady. Sama prognoza zbliżona jest do tego co oferuje Accuweather, na którego osobiście nigdy nie narzekałem - jest więc całkiem nieźle;-)

Podsumowanie

Aplikacja Blue Skies bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Największym plusem aplikacji jest prosty, ładny i czytelny design, który bardzo uprzyjemnia korzystanie z aplikacji. Wewnątrz programu zawarto wszystkie kluczowe informacje pogodowe (z tych podstawowych brakuje chyba tylko informacji o ciśnieniu). Jest również aktywny kafelek, a jedyną istotną wadą, jest brak wsparcia dla ekranu blokady. Nie mniej jednak jest to naprawdę dobra pozycja i polecam wszystkim, którzy jeszcze nie znaleźli pogodynki dla siebie;-)

Informacje zbiorcze

  • Wymagania: Windows Phone 8 lub nowszy
  • Testowano na: Nokia Lumia 625
  • Język polski: Nie
  • Cena: darmowy
  • WP Store: Blue Skies
  • Rekomendacja:

**/***

Szukasz ciekawych i przydatnych aplikacji na Androida/WP? Sprawdź inne posty z kategorii aplikacja tygodnia.

Znasz dobrą aplikację mobilną? Daj mi o niej znać!

Data ostatniej modyfikacji: 06.10.2014, 20:42.

Komentarze

blog comments powered by Disqus