Artykuł

freeimages.com freeimages.com
maj 16 2016
0

Brain It On! - czas wysilić szare komórki

Często pisze się i mówi negatywnie o grach komputerowych, kojarząc je z wszelakim złem całego świata. Tymczasem prawda często bywa inna. Jest trochę tytułów, które niosą ze sobą różne wartości - ot choćby historyczne, czy też edukacyjne. Na urządzeniach mobilnych znajdziemy za to sporo gier, które pobudzają nasze logiczne myślenie i tym samym zmuszają do wysiłku intelektualnego. Czy takie pozycje również należałoby zaliczać do tych złych?

Tytułowa gra - Brain It On! jest właśnie przykładem czegoś pozytywnego. Tytuł bawi, uczy, zmusza do myślenia, a także do swoistego kombinowania, w sytuacji gdy już nic bardziej sensownego wymyślić się nie da. Zapraszam do recenzji.

Opis

Gra przez producenta została zaliczona do grupy łamigłówek i tak zasadniczo można do niej podejść, ponieważ naszym celem jest w tym przypadku rozwiązanie 200 fizycznych zagadek, które wymyślili dla nas twórcy. Jeśli komuś byłoby mało, to po przejściu wspomnianych wyżej poziomów, czeka nas 60 kolejnych przygotowanych przez społeczność (edytor dostępny jest w samej grze po dokonaniu zakupu pełnej wersji).

Aby grać w Brain It On! nie jest jako tako potrzebna wiedza z zakresu fizyki, aczkolwiek na pewno okaże się ona przydatna w szybszym przechodzeniu tytułu - szczególnie na kolejnych poziomach. Zagadki są bardzo urozmaicone i swego rodzaju trudności możemy napotkać już po kilku pierwszych poziomach. Tak więc zanosi się na to, że tytułowa produkcja jest w stanie przykuć użytkownika na długie godziny, co samo w sobie jest niezłym rezultatem jak na grę mobilną.

Część użytkowników narzeka na reklamy. W moim odczuciu nie są one bardziej inwazyjne niż w innych tytułach i osobiście mi nie przeszkadzały. Bardziej wrażliwi użytkownicy mogą się ich pozbyć, korzystając z opcji wykupu pełnej wersji. Taka operacja usuwa reklamy, odblokowuje wszystkie poziomy, a także daje nam dostęp do wspomnianego wcześniej edytora.

Podsumowanie

Schemat rozgrywki przedstawiony w Brain It On! nie jest niczym nowym i podobne tytuły już wcześniej można było znaleźć w sklepie Google Play. Mi to jednak nie przeszkadza, ponieważ gra zaserwowana przez Orbital Nine jest bardzo grywalna, cieszy oko i daje sporo frajdy przy rozwiązywaniu każdej kolejne zagadki. Osobiście polecam ten tytuł i kończę tę recenzję, by przeskoczyć do kolejnej zagadki w puli:-)

Informacje zbiorcze

  • Wymagania: Android 4.1 lub nowszy
  • Testowano na: Samsung Galaxy Note 3, Android 5.0
  • Cena: darmowy, dostępne mikropłatności
  • Google Play: Brain It On!
  • Rekomendacja:

***/***

Szukasz ciekawych i przydatnych aplikacji na Androida/WP? Sprawdź inne posty z kategorii aplikacja tygodnia.

Znasz dobrą aplikację mobilną? Daj mi o niej znać!

Komentarze

blog comments powered by Disqus