Artykuł

freeimages.com freeimages.com
wrz 28 2015
0

Build The Tallest Tower - zbuduj swoją wieżę

Dobrych gier logicznych nigdy dość, czego najlepszym przykładem są wszystkie mobilne systemy. Na każdej z tych platform, możemy znaleźć setki tysięcy gier. Podział na gatunki jest zróżnicowany, ale ze względu na specyfikę telefonów, prym wiodą gry nie wymagające skomplikowanego sterowania. W taką właśnie grupę, świetnie wpisują się gry logiczne.

Do tego rodzaju produkcji, idealnie pasuje dzisiejsza aplikacja tygodnia, która z pozoru przypomina starego poczciwego Tetrisa, ale jednak jest czymś innym;-) Zapraszam do recenzji.

Opis

Tak jak wspominałem we wstępie, dzisiejsza aplikacja tygodnia, na pierwszy rzut oka bardziej przypomina Tetrisa, jednak między tymi tytułami jest jedna, kardynalna różnica - w starym klasyku, musieliśmy trzymać się dołu, a w nowej produkcji, musimy atakować górę i to dosłownie. Głównym i zasadniczo jedynym zadaniem w tym tytule, jest zbudowanie maksymalnie wysokiej, stabilnej wieży z klocków.

Twórca gry chwali się realistycznym silnikiem fizycznym, co w pewnym sensie ma swoje odzwierciedlenie w rozrywce. Nawet najbardziej stabilna wieża może szybko runąć, jeśli nowy klocek wpadnie z nią w impetem. Zresztą wstrząsy i drgania są czymś naturalnym w tym tytule.

Konstrukcje które utworzymy, automatycznie zapisują się w galerię wbudowaną w grę. Dodatkowym bonusem jest tryb gry swobodnej, w którym możemy dosłownie nawrzucać pełen stos klocków:-)

Tyle z pozytywów, ale muszę jednak wskazać również na pewne wady. Brakuje mi w pewnym sensie czegoś, co mogłoby przyciągnąć do tytułu na dłużej. Bicie rekordów w końcu się znudzi, a pewną atrakcją mógłby być choćby system osiągnięć. Na początku może denerwować również sam fakt, spóźnionego przerywania rozgrywki, w przypadku gdy wieża zaczyna się przewracać - czasem zajmuje to chwilę, a rozgrywka toczy się dalej, a na ekranie kolejny klocek. Tytuł jest jednak świeży, więc jest szansa na jego dalszy rozwój:-)

Podsumowanie

Build The Tallest Tower z pozoru jest prostą grą logiczną, z drugiej zaś strony, wcześniej nie widziałem podobnego konceptu. Oczywiście widać tutaj pewną inspirację Tetrisem, aczkolwiek główny cel i cała mechanika jest zupełnie czymś innym. Gra wciąga na początku, ale przydałoby się coś, co przykuło by do tytułu na dłużej. Liczę na dalsze aktualizacje i daje swego rodzaju kredyt zaufania - gra się przyjemnie, a sam tytuł jest za darmo. Warto spróbować:-)

Informacje zbiorcze

  • Wymagania: 2.3 lub nowszy
  • Testowano na: Samsung Galaxy Note 3, Android 5.0
  • Język polski: Nie
  • Cena: darmowy
  • Google Play: Build The Tallest Tower
  • Rekomendacja:

**/***

Szukasz ciekawych i przydatnych aplikacji na Androida/WP? Sprawdź inne posty z kategorii aplikacja tygodnia.

Znasz dobrą aplikację mobilną? Daj mi o niej znać!

Komentarze

blog comments powered by Disqus