Artykuł

google google
kwi 22 2010
0

Ciekawe i użyteczne aplikacje na Androida część 1

Rynek komórkowych (a właściwie smarthphonowych) systemów operacyjnych rozwija się bardzo dynamicznie w ostatnim czasie. Spora w tym zasługa Androida, systemu operacyjnego od Google, który jako jeden z najmłodszych na rynku systematycznie zdobywa kolejnych fanów. Sam system, oparty na Linuksie, umożliwia tworzenie aplikacji z wykorzystaniem języków JAVA oraz C++. Dostęp do wszystkich aplikacji uzyskujemy za pomocą aplikacji Market instalowanej z każdą wersją systemu, a także za pomocą strony Cyrket. W dzisiejszym wpisie chciałbym przedstawić kilka użytecznych aplikacji dla Androida. Będzie to pierwszy z dwóch tekstów poświęconych aplikacjom dla tego systemu.

aTrackDog

Opis: Aplikacja aTrackDog buduje listę wszystkich zainstalowanych i umożliwia śledzenie dostępności nowszych wersji aplikacji. Dostajemy informacje na temat aktualnie zainstalowanej wersji, wersji dostępnej w markecie oraz możliwość bezpośredniego przejścia do marketu i aktualizacji aplikacji.

Darmowa: Tak

Język polski: Tak

Market: aTrackDog

AudioManager Pro

Opis: Ciekawa aplikacja pozwalająca na regulację głośności siedmiu różnych elementów:

 • Alarmów
 • Muzyki
 • Alertów
 • Dzwonka
 • Systemu
 • Rozmów głosowych

Aktualny poziom głośności możemy również obserwować na dołączonym do aplikacji widgecie, który jest dostępny w dwóch wielkościach oraz czterech różnych skórkach.

Darmowa: Nie

Język polski: Nie

Market: AudioManager Pro

Autostarts

Opis: Aplikacja umożliwiająca modyfikację listy aplikacji uruchamianych wraz z określonym zdarzeniem systemu, np. wraz ze startem systemu. Używając tej aplikacji, możemy przyspieszyć ładowanie systemu i wyłączyć niechciane przez nas aplikacje. Należy to jednak robić z uwagą, szczególnie kiedy mieszać będziemy w aplikacjach systemowych.

UWAGA. Program Austostarts wymaga uprawnień administracyjnych (Roota).

Darmowa: Nie

Język polski: Nie

Market: Autostarts

Bankomaty

Opis: Aplikacja pozwala na wyszukiwanie bankomatów dowolnej sieci znajdujących się w najbliższej okolicy na podstawie danych GPS lub po wprowadzeniu miejscowości z poziomu aplikacji. Bazę danych można aktualizować z poziomu aplikacji. W tej chwili znajduję się tutaj ponad 15tys. bankomatów.

Darmowa: Tak

Język polski: Tak

Market: Bankomaty

Barcode Scanner

Opis: Aplikacja wykorzystuje aparat fotograficzny zainstalowany w telefonie do skanowania różnorakich kodów kreskowych. W ten sposób można instalować np. aplikacje ze strony Cyrket, odczytywać kody kreskowe produktów w sklepie, a następnie wyszukiwać informacje na ich temat w Internecie itp.

Darmowa: Tak

Język polski: Nie

Market: Barcode Scanner

ConnectBot

Opis: Systemowy terminal, a także klient SSH oraz Telnetu. Jeśli nasz telefon posiada dostęp do Roota umożliwia przeprowadzanie wielu różnorakich operacji za pomocą terminalu.

Darmowa: Tak

Język polski: Nie

Market: ConnectBot

EStrongs File Explorer

Opis: Bardzo użyteczny menadżer plików posiadający wiele funkcjonalności. EStrongs File Explorer umożliwia m.in.:

 • Przeglądanie zasobów telefonu/kartu pamięci
 • Instalację/deinstalację aplikacji
 • Przegląd sieci lokalnej gdy telefon podłączony do Wifi
 • Obsługa serwerów FTP
 • Obsługa Bluetooth

Darmowa: Tak

Język polski: Tak

Market: EStrongs File Explorer

FeedR News Reader

Opis: Aplikacja umożliwiająca czytanie kanałów RSS (dowiedz się więcej o tym jak można utworzyć swój własny kanał RSS). FeedR umożliwia również pobieranie kanałów RSS zapisanych w czytniku RSS Google. Niestety w tym przypadku, występują problemy z synchronizacją przeczytanych w aplikacji artykułów ze stanem w koncie Google.

Aplikacja udostępnia widget pozwalający śledzić informacje z wybranych kanałów zdefiniowanych w programie.

Darmowa: Nie

Język polski: Nie

Market: FeedR News Reader

Gadu-Gadu

Opis: Mobilna wersja komunikatora Gadu-Gadu. Niestety aplikacja posiada kilka niedoróbek. Ciekawszą alternatywną może być wersja Gadu-Gadu zmodyfikowana przez Laszlo.

Darmowa: Tak

Język polski: Tak

Jeśli podobał Ci się ten wpis, być może zainteresują Cię inny wpisy z cyklu Ciekawe i użyteczne aplikacje na Androida (cykl oznaczony tagiem CiU oraz nowa seria wpisów aplikacja tygodnia.

Data ostatniej modyfikacji: 10.02.2014, 20:23.

Komentarze

blog comments powered by Disqus