Artykuł

google google
sie 29 2010
0

Ciekawe i użyteczne aplikacje na Androida część 3

Rynek Androida na świecie, rozwija się bardzo dynamicznie. Ostatnie statystyki mówią, że w tej chwili sprzedaż smartfonów posiadających Androida, jest większa niż tych z zainstalowanym iOS, co musi być dla Google wielkim powodem do dumy. Zwiększający się rynek, automatycznie powoduje zwiększenie zainteresowania developerów tym systemem dlatego w ostatnim czasie powstaje ogromna ilość nowych aplikacji dla Androida. Wszystko to, zainspirowało mnie do napisania kolejnej części z cyklu wpisów Ciekawe i użyteczne aplikacja na Androida, do której wstęp właśnie czytacie.

Allegro

Opis: Oficjalna aplikacja do obsługi Allegro. Program pozwala nam m.in. na wystawianie aukcji, kupno przedmiotów, czy też obsługę komentarzy. Niezbędna aplikacja, dla każdego allegrowicza, który nie chce utracić kontaktu z serwisem:)

Darmowa: Tak

Język polski: Tak

Market: Allegro

Battery Indicator

Opis: Aplikacja wyświetlająca poziom baterii w pasku stanu u góry ekranu. Po rozwinięciu belki, widoczne dodatkowe informacje takie jak np. temperatura baterii oraz czas od odłączenia ładowania.

Darmowa: Tak

Język polski: Nie

Market: Battery Indicator

Demotywatory

Opis: Jedna z kilku dostępnych w markecie aplikacja do przeglądania demotywatorów. Podobnie jak u konkurencji, jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia. Mimo wszystko, zapewnia większy komfort niż przeglądanie Demotywatorów za pomocą WWW.

Darmowa: Tak

Język polski: Tak

Market: Demotywatory

Dropbox

Opis: Klient usługi Dropbox umożliwiający dostęp do konta dysku internetowego z poziomu telefonu wykorzystującego system Android

Darmowa: Tak

Język polski: Nie

Market: Dropbox

IMDb

Opis: Gratka dla wszystkich fanów kina oraz największego w sieci serwisu o filmach IMDb. Aplikacja jest oficjalnym klientem tego serwisu i pozwala na szybkie wyszukiwanie informacji zawartych w serwisie. Ciekawym aspektem jest wykorzystanie geolokalizacji do wyświetlania lokalnych tytułów filmów, mimo że sama aplikacja nie została zlokalizowana.

Darmowa: Tak

Język polski: Nie

Market: IMDb

Ipla

Opis: Bardzo przyjemny klient aplikacji do oglądania TV (patrz wpis Usługi oraz aplikacje dla telewizji internetowej). Ipla na Androida umożliwia płynne odtwarzania materiałów video. Dodatkową atrakcją jest możliwość zapisania do 20 (w przypadku normalnego konta) materiałów video na karcie SD, w celu późniejszego ich odtworzenia.

Darmowa: Tak

Język polski: Tak

Market: ipla

Kindle for Android

Opis: Kindle to znany czytnik e-booków oraz klient Amazona zarazem. Dzięki Kindle na Androida, możemy zmienić nasz telefon w rozbudowany czytnik książek znajdujących się w bazie Amazon.

Darmowa: Tak

Język polski: Nie

Market: Kindle for Android

Linpack for Android

Opis: Popularny wśród zaawansowanych użytkowników benchmark pozwalający na zmierzenie wydajności telefonu. Przydatny szczególnie w sytuacji, kiedy często zmieniamy ROMy i chcemy znaleźć jakiś wspólny mianownik do wzajemnego ich porównania (poza subiektywnym odczucie prędkości działania oprogramowania).

Darmowa: Tak

Język polski: Nie

Market: Linpack for Android

Pociągi

Opis: Nowa aplikacja, która pozwala śledzić ruch pociągów w Polsce (oczywiście tylko tych, które posiadają wmontowany odbiornik GPS). Dzięki tej aplikacji, będziemy mogli się dowiedzieć np. o opóźnieniu naszego pociągu, lub po prostu o jego aktualnej pozycji na mapie.

Darmowa: Tak

Język polski: Tak

Market: Trains

Program TV

Opis: Aplikacja, która umożliwia sprawdzenie programu TV najpopularniejszych stacji w Polsce. Niestety poza samą funkcją przeglądania programu, nie posiada innych, specjalnych funkcjonalności.

Darmowa: Tak

Język polski: Tak

Market: Program TV

WeatherBug

Opis: Zaawansowany klient pogody. Pogodę dostarcza w oparciu o bazę stacji meteorologicznych rozmieszczonych na całym świeci. Każda prognoza zawiera szczegółowy opis warunków jakich możemy się spodziewać danego dnia. Dodatkową atrakcją jest widget, dostępny w kilku różnych postaciach.

Darmowa: Tak, dostępna płatna, rozszerzona wersja Elite

Język polski: Tak

Market: WeatherBug

Złap Taxi

Opis: Złap Taxi to nowy sposób zamawiania taksówek. Aplikacja na podstawie naszej lokacji GPS (lub też po wybraniu miasta z listy), wyświetla listę dostępnych korporacji. Wyniki wygenerowane przez aplikacje, możemy sortować po nazwie, cenie, a także po opcji płatności kartą.

Liczba miast zawartych w aplikacji jest imponująca (na dzień dzisiejszy jest to około 60 miast, co przekłada się na liczbę 350 korporacji). Baza ta jest oczywiście stale aktualizowana i powiększana.

Darmowa: Tak

Język polski: Tak

Market: Złap Taxi

Jeśli podobał Ci się ten wpis, być może zainteresują Cię inny wpisy z cyklu Ciekawe i użyteczne aplikacje na Androida (cykl oznaczony tagiem CiU oraz nowa seria wpisów aplikacja tygodnia.

Data ostatniej modyfikacji: 10.02.2014, 20:15.

Komentarze

blog comments powered by Disqus