Artykuł

paź 31 2010
0

Ciekawe i użyteczne aplikacje na Androida część 4

Android ma się świetnie! Pod koniec października Google ogłosił, że jego market przekroczył liczbę 100 tys. egzemplarzy. Czyż nie jest to lepszy pretekst by przygotować kolejne zestawienie ciekawych i użytecznych aplikacji? W dzisiejszym zestawieniu, znaleźć można kilka ważnych i dużych aplikacji, które pozycje na rynku Androida mają już raczej ugruntowaną, o której pisałem również czasem przy okazji innych wpisów. Oprócz nich, będziecie mogli przeczytać także o kilku polskich, godnych uwagi projektach:) W ramach wyjątku, w zestawieniu znajdzie się jedna gra - ostatni hit na Androida, czyli Angry Birds. I to od niej zacznę właśnie dzisiejsze zestawienie:)

Angry Birds

Opis: Angry Birds jest ostatnim hitem na Androida. Gra, która dotychczas była znana z iPhona w końcu zawitała na zielonego ludzika. Celem zabawy jest ubicie wszelkiej maści świnek, za pomocą wszelakich gatunków ptaków. Wbrew pozorom nie jest to łatwe zadanie:)

Darmowa: Tak

Język polski: Nie

Market: Angry Birds

ColorDict

Opis: ColorDict jest wyspecjalizowaną aplikacją słownikową. Możemy tutaj korzystać np. ze słownika Angielsko-Polskiego, słownika wyrazów obcych, czy też np. słownika dla gry Scrabble. Niestety aplikacja domyślnie nie posiada żadnego słownika i trzeba je pobrać samodzielnie np. z marketu. Dobrym źródłem polskich słowników może być też wątek na forum.android.com.pl.

Darmowa: Tak

Język polski: Nie

Market: ColorDict

ColorNote Notepad Notes

Opis: Aplikacja, która pozwala na tworzenie słynnych żółtych karteczek, które są używane często aby przypominać nam o ważnych dla nas wydarzeniach, lub rzeczach, które mamy zrobić. Niewątpliwą atrakcją jest możliwość przypięcia wirtualnej karteczki do pulpitu naszego Androida:)

Darmowa: Tak

Język polski: Nie

Market: ColorNote Notepad Notes

Dialer One

Opis: Dialer One, był już raz opisywany przy okazji artykułu na temat customizacji Androida. Dialer One jest alternatywnym dialerem, który może zastąpić standardowy dialer wbudowany w Androida. Jedną z ważniejszych jego atrakcji, jest niewątpliwie funkcja FastDial, czyli możliwość wybierania numeru, po nazwie kontaktu. Użytkownicy telefonów HTC wyposażonych w nakładkę Sense mogą sobie odpuścić tą aplikację.

Darmowa: Tak

Język polski: Nie

Market: Dialer One

Documents To Go

Opis: Documents To Go, jest aplikacją, która ma nam dostarczyć funkcjonalności znane z popularnych pakietów biurowych wprost na telefon. W wersji darmowej możemy otwierać dokumenty pakietu Microsoft Office. Wersja płatna, umożliwia nam edycję tych dokumentów, a także odczyt dokumentów PDF i pracę z dokumentami Google (nowość wprowadzona w wersji 3).

Darmowa: Tak, dostępna rozszerzona wersja płatna

Język polski:

Market: Documents To Go

Handcent Sms

Opis: Aplikacja, do obsługi SMS. W stosunku do standardowej aplikacji dostępnej w Androidzie przynosi wiele zmian. Jedną z ciekawszych funkcjonalności jest między innymi podział na wątki. Dzięki czemu, SMSy z danym kontaktem możemy oglądać w postaci czatu. Aplikacja posiada duże możliwości konfiguracyjne.

Darmowa: Tak

Język polski: Tak - częściowo

Market: Handcent SMS

KaeMDe

Opis: Aplikacja, która pozwala na przeglądanie trzech popularnych serwisów prowadzonych przez JoeMonster, czyli: Komixxy, Demotywatory oraz Mistrzowie. Ciekawą opcją jest możliwość pobierania danych, do późniejszego odtworzenia offline.

Darmowa: Tak

Język polski: Tak

Market: KaeMDe

KeePassDroid

Opis: KeePass, jest popularnym menadżerem haseł. Od jakiegoś czasu, dostępny jest również na Androida. Ciekawą rzeczą jaką można powiedzieć o tej aplikacji jest to, że niezależnie od docelowego systemu operacyjnego, program korzysta z tego samego formatu bazy danych. Dzięki temu, bazę haseł stworzoną pod Windowsem możemy bez problemu używać na naszej komórce:) KeePassDroid, dostarcza funkcję kopiowania haseł oraz loginów do schowka systemowego, dzięki czemu możemy szybko z nich skorzystać w dowolnej chwili.

Darmowa: Tak

Język polski: Nie

Market: KeePassDroid

Mobile GA for Android

Opis: Jeśli pragniesz być na bieżąco ze swoimi statystykami Google Analytics, to musisz koniecznie zainstalować tę aplikację. Mobile GA for Android, jest aplikacją napisaną na bazie API dostarczonego przez Google i pozwala w szybki i wygodny sposób na sprawdzenie statystyk witryny, w sytuacji kiedy nie możemy zrobić tego na naszym komputerze.

Darmowa: Tak

Język polski: Nie

Market: Mobile GA for Android

PayPal

Opis: PayPal, który w Polsce jest stosunkowo popularny, to jednak bardzo przydaje się w przypadku płatności w wielu serwisach zagranicznych. Od teraz, możesz zalogować się do swojego konta i zarządzać nim w wygodny sposób za pomocą specjalnej aplikacji na Androida:)

Darmowa: Tak

Język polski: Tak

Market: PayPal

PDF Viewer

Opis: PDF Viewer jest wygodną, do tego dodajmy polską aplikacją do przeglądania PDFów. Na domiar wszystkiego, udostępniany jest za darmo:)

Darmowa: Tak

Język polski: Tak

Market: PDF Viewer

Programoid

Opis: Może zabrzmi to stronniczo, ale to jest chyba moja ulubiona aplikacja w tym zestawieniu. W poprzedniej części opisywałem aplikację Program TV. Teraz powstał solidny konkurent, który można powiedzieć, że zostawił tamtą aplikacje daleko w tyle. Programoid oferuje bogaty zestaw polskich stacji TV, podświetla aktualnie trwający program, posiada możliwość wyświetlenia opisu programu, a także funkcję przypomnienia o ulubionej naszej audycji. Dodatkowym plusem, może być niewątpliwie bardzo przyjemny interfejs i częste aktualizacje wypuszczane przez producentów.

Darmowa: Tak

Język polski: Tak

Market: Programoid

Skype

Opis: Skype jest długo oczekiwanym klientem tej aplikacji na Androida. Skype w wersji mobilnej przynosi bardzo dużą integrację z systemem. Kontakty ze Skype, można łączyć z kontaktami już obecnymi w telefonie, Skype dodaje również funkcję dialera, czyli możemy wykonywać połączenia na dowolny numer używając funkcji Skype - ta usługa wykonywana jest jednak odpłatnie.

Darmowa: Tak

Język polski: Tak

Market: Skype

Jeśli podobał Ci się ten wpis, być może zainteresują Cię inny wpisy z cyklu Ciekawe i użyteczne aplikacje na Androida (cykl oznaczony tagiem CiU oraz nowa seria wpisów aplikacja tygodnia.

Data ostatniej modyfikacji: 06.09.2011, 08:22.

Komentarze

blog comments powered by Disqus