Artykuł

gru 23 2010
0

Ciekawe i użyteczne aplikacje na Androida część 5

Android ma się dobrze. Choć dobrze to mało powiedziane. Właśnie pojawił się nowy Nexus S a w raz z nim Android 2.3 zwany również Gingerbeard. Co kilka dni, słyszymy również o nowych rekordach w sprzedaży Androida, kolejnych planach wydawniczych i oczywiście o nowych aplikacjach, którym to właśnie jest poświęcony ten cieszący się dość sporą popularnością cykl (ku mojej radości:)). Dziś kolejnych kilkanaście aplikacji - w większości bezpłatnych. Jest też kilka pozycji, przeznaczonych stricte dla polskiego użytkownika. Gorąco zachęcam do lektury:)

aPajacyk

Opis: Wszyscy na pewno znają słynną stronę Polskiej Akcji Humanitarnej - Pajacyk.pl, gdzie po kliknięciu Pajacyka w brzuszek możemy nakarmić głodne dzieci. Jeśli lubicie tę stronę i codziennie wykonujecie tam swojego klika, to mogę ułatwić Wam zadanie. Wystarczy zainstalować widget aPajacyk, dodać go do pulpitu i codziennie klikać z poziomu swojego Androida:) Satysfakcja gwarantowana.

Darmowa: Tak

Język polski: Tak

Market: aPajacyk

Adobe Reader

Opis: Aplikacji Adobe Reader, myślę że również nie trzeba nikomu przestawiać. Doskonały czytnik PDFów na Windowsa, doczekał się również swojej wersji na Androida, która trzeba przyznać, że jest w miarę funkcjonalna, ale niestety też i trochę powolna, podobnie jak jej desktopowy odpowiednik.

Darmowa: Tak

Język polski: Tak

Market: Adobe Reader

Blip

Opis: Polski Twitter killer, posiada również swojego klienta na Androida. I choć rozwój samego serwisu, w ostatnim czasie jakby przystopował, to jednak wciąż ma swoich fanów. Jeśli zaliczasz się do nich - zainstaluj tą aplikację, a otrzymasz fajny soft oraz ładny widget. Niestety wadą aplikacji, mogą być rzadkie aktualizacje.

Darmowa: Tak

Język polski: Tak

Market: Blip

Evernote

Opis: Evernote jest świetnym internetowym notatnikiem, a Android kolejnym miejscem, w którym możemy tworzyć, przeglądać oraz edytować nasze notatki. Ważną cechą aplikacji jest możliwość tworzenia różnego rodzaju notatek (tekstowe, graficzne) oraz możliwość pracy offline (synchronizacja następuje po podłączeniu do sieci). Na temate Evernote, pisałem przy okazji rozszerzeń dla przeglądarki Chrome.

Darmowa: Tak

Język polski: Tak

Market: Evernote

Google Translate

Opis: Aplikacja, która pozwala na szybkie tłumaczenie prosto w naszym Androidzie, bez konieczności wchodzenia na jakąkolwiek stronę. W aplikacji można znaleźć wiele z opcji dostępnych na stronie produktu. Oczywiście aplikacja do tłumaczenia wymaga połączenia internetowego, które pozwoli nam się skomunikować z serwerami Google.

Darmowa: Tak

Język polski: Tak

Market: Google Translate

iMoney

Opis: iMoney, jest tworem największego w Polsce serwisu finansowego czyli oczywiście Money.pl. Znależć tutaj możecie najnowsze kursy walut, notowania giełdowe, a także zakładkę wiadomości, prezentującą najnowsze doniesienia ze świata finansjery.

Darmowa: Tak

Język polski: Tak

Market: iMoney

Opera Mobile

Opis: W końcu i na Androida zawitała Opera Mobile, ta bardziej zaawansowana mobilna Opera posiada między innymi funkcję Turbo, która pozwala zaoszczedzić na kosztach połączenia oraz system zakładek, dzięki któremu możemy zsynchronizować naszą desktopową Operę z jej mobilną wersją. Niestety podczas moich osobistych testów, zauważyłem swego rodzaju przycinanie się podczas ładowania stron. Nie miałem takiego problemu z wersją Mini.

Darmowa: Tak

Język polski: Tak

Market: Opera Mobile

PowerAMP

Opis: PowerAMP jest prawdopodobnie jednym z najlepszych odtwarzaczy muzycznych jakie powstały na Androida. Odtwarza: mp3/mp4/m4a/flac/ogg/wav/tta/wma/ape/wv; posiada rozbudowany equalizer; funkcjonalność okładek i wiele, wiele innych:) Dodatkowo, warto dodać, że PowerAMP ma aż 4 różne widgety. Polecam każdemu, choćby wypróbować tą aplikację.

Darmowa: Dostępna ograniczona czasowo wersja testowa, konieczność wykupienia wersji płatnej

Język polski: Nie

Market: PowerAMP Trial, PowerAMP Full Version Unlocker

Program TV & Repertuar Kin

Opis: Z aplikacji Program TV, którą opisywałem w części 3 cyklu (link na końcu wpisu), powstał bardzo fajny software, który dziś nazywa się Program TV & Repertuar kin. Ostatnio sporo wyszło aplikacji tego typu (między innymi Programoid opisywany w części 4), to jednak ta aplikacja ma coś innego, czego nie mieli dotychczas jej konkurenci, a mianowocie, pokaźny repertuar kin, w dużej liczbie polskich miast. Do każdego filmu możemy obejrzeć jego opis. Dotyczy to zarówno TV jak i kina. Wracając na moment do modułu TV, to posiada on wszystkie standardowe funkcje. Czyli np. wspominane opisy, przypomnienia, ulubione stacje itp.

Darmowa: Tak

Język polski: Tak

Market: Program TV & Repertuar Kin

Google Reader

Opis: Reader, to oficjalny klient Google Reader, który pozwala na przeglądanie newsów w czasie rzeczywistym. Niestety nie ma możliwości przeglądania wiadomości offline. Porównując tą aplikacje, do NewsRoba, którego opisywałem w drugiej części, trzeba przyznać że cechuje się ona niezwykłą prostą, ale co za tym idzie, także i ubogą funkcjonalnością. Choć niewątpliwie do samego czytania RSSów bez wodotrysków się nadaje:)

Darmowa: Tak

Język polski: Nie

Market: Google Reader

SMS Backup+restore

Opis: Aplikacja, która pozwoli na archizowanie naszych SMS/MMS oraz logów połączeń do katalogów w Gmailu. Dodatkową atrakcją, jest możliwość wyeksportowania rejestru połączeń do kalendarza Google. Dzięki czemu, w szybki i wygodny sposób możemy przejrzeć kiedy/gdzie/jak długo oraz kto/do kogo dzwonił. Oczywiście oprócz eksportu, można również te informacje zaimportować z serwera.

Darmowa: Tak

Język polski: Częściowo tak

Market: SMS Backup+restore

SoundHound

Opis: SoundHound jest aplikacją, którą zawsze powinniśmy mieć w pobliżu, kiedy słuchamy muzyki i nie wiemy konkretnie czego słuchamy. SoundHound, umożliwia nagrywanie próbek utworu np. z radia, czy nawet zanuconych przez człowieka. Fragment takiej piosenki wysyłany jest na serwer, gdzie znajdowane jest dopasowanie. W informacji zwrotnej otrzymujemy tytuł/wykonawcę/tytuł płyty, a także często słowa oraz link do YouTube. W wersji płatnej, dostępny również dodatkowy widget.

Darmowa: Tak, dostępna wersja płatna

Język polski: Nie

Market: SoundHound

Winamp

Opis: Na koniec pozostał nam Winamp, czyli odtwarzacz audio, bardzo znany z desktopowego Windowsa. Winamp na razie dostępny jest w wersji Beta, ale już oferuje całkiem dużą funkcjonalność. Posiada dodatkowy widget oraz integruje się z ekranem blokady ekranu. Jeśli nie podoba Ci się PowerAMP, to Winamp może być dla Ciebie dobrą alternatywą.

Darmowa: Tak

Język polski: Nie

Market: Winamp

Jeśli podobał Ci się ten wpis, być może zainteresują Cię inny wpisy z cyklu Ciekawe i użyteczne aplikacje na Androida (cykl oznaczony tagiem CiU oraz nowa seria wpisów aplikacja tygodnia.

Data ostatniej modyfikacji: 06.09.2011, 08:22.

Komentarze

blog comments powered by Disqus