Artykuł

kwi 03 2011
0

Ciekawe i użyteczne aplikacje na Androida część 6

Ostatnia część wpisu z aplikacjami, pojawiła się w grudniu, co oznacza, że najwyższy czas na nowe zestawienie. Od tamtego czasu, minęło ponad 3,5 miesiąca, co w światku Androida, jest okresem niezwykle długim (zważywszy na jego dynamiczny rozwój). W tym czasie, miały miejsce dwa istotne wydarzenia, z punktu widzenia aplikacji dla zielonego robota. Po pierwsze, pojawił się w końcu pełno prawny Android Market w Internecie. Dzięki niemu, możemy przeglądać oraz instalować aplikacje oraz zarządzać naszym kontem wygodnie z poziomu komputera. Drugim niewątpliwie istotnym wydarzeniem, było pojawienie się usługi Amazon appstore dla Androida, która może być niezłym konkurentem dla marketu. Amazon organizuje wiele promocji, stara się również o gry i aplikacje, które są eksluzywne czasowo tylko dla ich sklepu. Niestety, na razie nie jest dostępny nigdzie indziej poza USA. Miejmy nadzieje, że szybko się to zmieni, a tymczasem zapraszam do kolejnego zestawienia:)

Amazon Appstore

Opis: We wstępie nawiązałem do nowego appstore uruchomionego przez Amazon, teraz chciałbym przedstawić aplikację, która z poziomu telefonu pozwala na jego sprawną obsługę. Aplikację tę, można pobrać ze strony Amazonu. Oczywiście najpierw musimy się zarejestrować i wprowadzić podstawowe dane związane z naszym kontem. Aplikację mogą pobrać nawet Polacy;). Możemy nawet przeglądać aplikacje i gry za jej pomocą oraz dane naszego konta. Niestety na dzień dzisiejszy chyba tylko tyle...

Darmowa: Tak

Język polski: Nie

Amazon: Amazon Appstore

chamskie.pl

Opis: Aplikacja, która pozwala przeglądać chamskie dowcipy z serwisu chamskie.pl. Humor jest naprawdę cięty i może umilić naszą drogę np. do pracy;) Jedną z ciekawszych funkcji, jest możliwość losowania dowcipu przez potrząsnięcie telefonem.

Darmowa: Tak

Język polski: Tak

Market: chamskie.pl

Dolphin Browser HD

Opis: Jak na mój gust, rewelacyjna przeglądarka i po zmianie telefonu zajęła u mnie miejsce Opery. Do najważniejszych zalet przeglądarki, należy zaliczyć:

  • Obsługę Flash
  • Menadżer zakładek - można synchronizować zakładki z kontem Google (konieczna dodatkowa wtyczka)
  • Multi-touch pinch zoom
  • Karty
  • RSS
  • Gesty
  • Rozszerzenia

Do tego, warto dorzucić ładny i intuicyjny interfejs. Wersja HD przygotowana została z myślą o telefonach z większą rozdzielczością i dużą mocą. Można również alternatywnie spróbować wersji Mini.

Darmowa: Tak (wersja z reklamami),

Język polski: Tak

Market: Dolphin Browser HD, Dolphin Browser Licence

ezPdfReader

Opis: Bardzo dobry czytnik PDF, który kusi rozbudowaną funkcjonalnością i szybkością działania. Jak na mój gust, zdecydowanie lepszy niż Acrobat Reader. Wygodny w działaniu, doskonale radzi sobie nawet z dużymi plikami PDF. Ze szczegółową listą wszystkich funkcji aplikacji, warto zapoznać się na stronie marketu.

Darmowa: Tak

Język polski: Nie

Market: ezPdfReader

Locus Free

Opis: Dużą popularnością na altcontroldelete.pl, cieszy się wpis poświęcony tworzeniu map offline. Dotyczhczas, przydatny był do tego komputer, teraz możemy go jednak rzucić w kąt, bo pojawił się Locus. Aplikacja Locus, pozwala na pobieranie map, wtedy kiedy jesteśmy np. podłączeni do wifi i późniejsze ich wykorzystywanie w terenie. Ogromną zaletą Locusa, jest mnogość dostawców map (ponad 40!), z których możemy utworzyć nasze mapy. W takim zestawie, niewątpliwie każdy powinien znaleźć coś dla siebie;)

Darmowa: Tak (wersja z reklamami)

Język polski: Nie

Market: Locus Free

OS Monitor

Opis: OSMonitor jest aplikacją, która zgodnie z tytułem pozwala na monitorowanie pracy systemu operacyjnego. Za pomocą OS Monitora, możemy np. poznać aktualne zużycie pamięci oraz procesora, zarówno globalnie jak i przez poszczególne procesy. Możemy również zakończyć dowolny proces. Ponadto, aplikacja potrafi pokazywać aktualne użycie łącza internetowego z podziałem na aplikacje oraz dostarcza wielu istotnych informacji systemowych. UWAGA. Ze względu na specyfikę pracy aplikacji, nie zaleca się jej pozostawienia samej sobie do pracy w tle (aplikacja pochłania bardzo dużo zasobów i baterii). Po sprawdzeniu istotnych informacji, zawsze zakończmy ten proces, np. poprzez zabicie procesu OS Monitor;)

Darmowa: Tak

Język polski: Nie

Market: OSMonitor

Pracuj.pl

Opis: Szukasz pracy? Korzystasz z portalu pracuj.pl? To na pewno ucieszy Cię informacja, że specjalna aplikacja pracuj.pl dostępna jest na Androida:) Aplikacja w oparciu słowa kluczowe, branżę oraz region pozwala na wyszukiwanie ofert pracy spełniających zadane kryteria. Wszystko to, dostosowane pod ekrany naszych komórek;)

Darmowa: Tak

Język polski: Tak

Market: Pracuj.pl

ReadItLater Pro

Opis: ReadItLater jest aplikacją, która pozwala na czytanie artykułów offline. Artykuły możemy zapisywać zarówno w przeglądarce, czy też udostępniając je np. w czytniku RSS. Nasze artykuły trafiają do konta na serwerze, skąd później pobierane są do aplikacji ReadItLater, w momencie gdy jest ona online. Jest to swego rodzaju elektroniczna zakładka.

Darmowa: Nie

Język polski: Nie

Market: ReadItLater

Rozkład PKP

Opis: Aplikacja, której funkcjonalności mnie szczególnie dotychczas brakowało na Androidzie. Rozkład PKP, jak nie trudno się domyślić, pozwala na sprawdzenie szybkie rozkładu pociągów. Choć liczba funkcji jest bardzo mała, ale jak dla mnie wystarczająca, by szybko sprawdzić pociąg w okreśłonym kierunku jak i powrotny. Można również zapisywać ulubione połączenia.

Darmowa: Tak

Język polski: Tak

Market: Rozkład PKP

Springpad

Opis: Pamiętacie Evernote? Taki fajny i użyteczny notatnik? To poznajcie Springpada - prawdopodobnie jednego z jego największych konkurentów (wspominałem o nim na fanpage'u na Facebooku). Springpad, który działa podobnie jak Evernote, umożliwia notowanie bardzo wielu różnych rzeczy. Począwszy od notatek, linków, filmów, muzyki, poprzez wszelkiego rodzaju listy, a skończywszy na miejscach, które odwiedzaliśmy lub planujemy odwiedzić. Osobiście aplikacja bardzo przypadła mi do gustu:)

Darmowa: Tak

Język polski: Nie

Market: Springpad

TeamViewer

Opis: Jakiś czas temu, poświęciłem osobny wpis, tej właśnie aplikacji. W momencie pisania tego tekstu, nie było jeszcze wersji dla Androida. Teraz, możemy łączyć się z innymi komputerami, bezpośrednio z poziomu telefonu;) Niestety na razie brakuje funkcji, która pozwalałaby na odwrotną komunikację, ale może kiedyś się doczekamy i tego:)

Darmowa: Tak

Język polski: Tak

Link: TeamViewer

vCommunicator

Opis: vCommunicator, pozwala na kontaktowanie się z naszymi znajomymi, którzy korzystają z GG oraz Tlenu. Komunikator ten, to projekt rozwijany niezależnie. I choć w tej chwili jest dopiero w wersji beta, to już w tym momencie może śmiało konkurować z oficjalnym Gadu-Gadu, które pomimo, że teraz stało się już w pełni bezpłatne (pisałem o tym ostatnio na Facebooku), to wkrótce może otrzymać np. reklamy, tak jak stało się to z jego desktopową wersją.

Darmowa: Tak

Język polski: Tak

Market: vCommunicator

WykopDroid

Opis: WykopDroid jest aplikacją, która pozwala na mobilny dostęp do serwisu Wykop. Aplikacja pozwala na dostęp do profilu, przeglądanie wykopów oraz wiele, wiele innych. Cały layout utrzymany jest w kolorystyce charakterstycznej dla serwisu. Z komentarzy, które znaleźć można w markecie wynika, że aplikacja bywa dosyć niestabilna.

Darmowa: Tak

Język polski: Tak

Market: WykopDroid

Zumi.pl

Opis: Zumi.pl, ostatnia aplikacja w dzisiejszym zestawieniu, to kolejna aplikacja, która jest mobilną wersją serwisu, doskonalne znanego w sieci. Choć aplikacja posiada na razie jeszcze dość ograniczoną funkcjonalność, może się jednak przydać w odnalezieniu wielu istotnych dla nas miejsc w kryzysowych sytuacjach.

Darmowa: Tak

Język polski: Tak

Market: Zumi.pl

Fanpage Alt Control Delete

Jeśli szukasz najświeższych i aktualnych informacji na temat aplikacji na Androida, to zapraszam na fanpage'a Alt Control Delete, gdzie zawsze staram się pisać o aplikacjach godnych polecenia, które później często opisywane są w tych właśnie wpisach;)

Jeśli podobał Ci się ten wpis, być może zainteresują Cię inny wpisy z cyklu Ciekawe i użyteczne aplikacje na Androida (cykl oznaczony tagiem CiU oraz nowa seria wpisów aplikacja tygodnia.

Data ostatniej modyfikacji: 06.09.2011, 08:22.

Komentarze

blog comments powered by Disqus