Artykuł

maj 31 2011
0

Ciekawe i użyteczne aplikacje na Androida część 7

Mijają kolejne miesiące, więc przyszła pora na kolejne zestawienie (już siódme) ciekawych i użytecznych aplikacji na Androida. Tym razem mała niespodzianka, ponieważ wszystkie aplikacje, które pojawią się w dzisiejszym zestawieniu to polskie i darmowe produkcje:) Trzeba przyznać, że nasz rodzimy rynek rozwija się coraz bardziej dynamicznie. Szkoda tylko, że sam Google nie potrafi się do tego dostosować i dostarczyć programistom wszystkie prawa i możliwości jakie mają ich zagraniczni koledzy.

Tymczasem jednak, przejdźmy do zestawienia:)

Gotujemy

Opis: Gotujemy, jest aplikacją zawierającą dość bogatą kolekcję przepisów dostępną w w trybie offline. Wszystkie przepisy, zostały umieszczone w odpowiednich grupach np. Ciasta i desery, Dania rybne itp. Każdy z przepisów, możemy dodać do ulubionych oraz wysłać znajomym. Aplikacja została wyposażona również w przelicznik miar, który pozwoli odpowiednio dobrać proporcje w dawkowaniu podstawowych składników oraz tabelę kalorii.

Darmowa: Tak

Język polski: Tak

Market: Gotujemy

Informacje

Opis: Informacje, to aplikacja przygotowana przez Plus GSM i umożliwia nam dostęp do m.in. takich elementów:

 • Wiadomości
 • Sport
 • Plotek
 • Wiadomości gospodarcze
 • Kultura
 • Lotto
 • i wiele innych...

Do pobierania danych, konieczne jest aktywne połączenie sieciowe.

Darmowa: Tak

Język polski: Tak

Market: Informacje

Listonic wygodna lista zakupów

Opis: Listonic, jest polską aplikacją, która dostępna jest praktycznie na wszystkich platformach mobilnych. Narzędzie umożliwia:

 • Tworzenie listy zakupów
 • Współdzielenie listy zakupów pomiędzy rodziną, znajomymi
 • Możliwość korzystania z popularnych list, zawierających np. składniki określonego dania
 • Dostęp do listy z poziomu telefonu oraz przeglądarki internetowej
 • Darmowa: Tak

  Język polski: Tak

  Market: Listonic wygodna lista zakupów

  Mobilang.pl - fiszki, nauka

  Opis: Fiszki pozwalają na sprawną naukę języków obcych z pomocą zielonego robota. W przypadku aplikacji mobilang.pl, możemy korzystać z darmowych fiszek tworzonych przez użytkowników, lub płatnych udostępnionych przez specjalistów od wybranego języka. Trochę cukierkowa oprawa aplikacji, może nie być zachęcająca dla wszystkich, ale jeśli uczysz się języka, to być może warto się przełamać;)

  Darmowa: Tak

  Język polski: Tak

  Market: Mobilang.pl - fiszki, nauka

  Motostat

  Opis: Motostat, to taki mały niezbędnik każdego kierowcy. Co oferuje ta aplikacja użytkownikowi? Pozwala ona m.in na:

  • Kontrolę wydatków związanych z autem
  • Dodawanie informacji o tankowaniach
  • Rejestrowanie przebiegu auta
  • Monitorowanie spalania

  Warto wspomnieć, że aplikacja wykorzystuje konto z serwisu motostat.eu.

  Darmowa: Tak

  Język polski: Tak

  Market: Motostat

  PAP NEWS

  Opis: PAP NEWS, to bardzo pożyteczna aplikacja, ponieważ dostarcza nam najświeższe informacje z kategorii:

  • Wiadomości
  • Biznes
  • Sport
  • Rozmaitości

  Autorem aplikacji jest Polska Agencja Prasowa, czyli możemy mieć pewność co do wiarygodności i świeżości znajdujących się tutaj wiadomości:)

  Darmowa: Tak

  Język polski: Tak

  Market: PAP NEWS

  PetroKumpel

  Opis: PetroKumpel, należy do popularnej na Androida grupy aplikacji, które na bazie mapy oraz GPS pozwalają nam na zlokalizowanie określonych rzeczy (w pierwszej części cyklu, pojawiły się np. Bankomaty. W przypadku niniejszej aplikacji są to stacje benzynowe, a jeśli dodamy do tego fakt, że pojawiają się tutaj również informacje o cenach - możliwość filtrowania według tego kryterium, to kroi nam się tutaj mały hit:)

  Dodatkowo, aplikacja otwarta jest na działania użytkowników i każdy z nas, może dodać tam swoją stację, jeśli nikt nie zrobił tego prędzej;)

  Darmowa: Tak

  Język polski: Tak

  Market: PetroKumpel

  Pismo Święte PL

  Opis: Pismo święte, to kolejny przykład ciekawej aplikacji na Androida w dzisiejszym zestawieniu i po raz kolejny pokazuje, że na Androidzie można robić bardzo wiele różnych rzeczy:)

  Ciekawym dodatkiem, jest możliwość wyświetlania psalmów i czytań przypisanych do poszczególnych dni.

  Darmowa: Tak

  Język polski: Tak

  Market: Pismo Święte PL

  Pkt.pl

  Opis: Polskie książki telefoniczne, to jedna z największych polskich książek, zawierających dane ogromnej liczby polskich firm. Aplikacja z pewnością przyda się w podróży, ponieważ pozwala na wyszukiwanie określonych firm w dowolnej lokalizacji - w tym naszej aktualnej pobranej z telefonu.

  Darmowa: Tak

  Język polski: Tak

  Market: Pkt.pl

  Poloko.pl

  Opis: Poloko.pl, to bardzo przydatna wyszukiwarka połączeń komunikacji publicznej - oczywiście w Polsce. Z założenia, przypomina popularny w sieci serwis Jak dojadę. W androidowym światku, może to być pewna konkurencja dla Transportoida. Niestety w chwili obecnej liczba miast jest ograniczona, ale należy wierzyć, że wraz z kolejnymi wersjami się to zmieni:)

  Darmowa: Tak

  Język polski: Tak

  Market: Poloko.pl

  Radio Internetowe PolskaStacja

  Opis: PolskaStacja, czyli prawdopodobnie jedno z najpopularniejszych polskich radio internetowych, teraz dostępna również z poziomu Androida (o tej i kilku innych aplikacjach z tego zestawienia, wspominałem wcześniej na Facebookowym fanpage'u). W aplikacji, można znaleźć wiele różnych kanałów - z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie:)

  P.s. uważajcie na transfer danych w sieci komórkowej;)

  Darmowa: Tak

  Język polski: Tak

  Market: Radio Internetowe PolskaStacja

  Radio ZET

  Opis: Aplikacja Radio ZET, pozwala oczywiście na streaming Radia ZET.. oraz dostarcza kilka kanałów tematycznych. Dużą atrakcją aplikacji, jest możliwość słuchania podcastów, z nagranymi wcześniej audycjami prowadzonymi przez takie osobistości jak Monika Olejnik, Rafał Bryndal, Beata Pawlikowska, Janusz Weiss oraz Marek Starybrat. Program posiada znacznie więcej ciekawych funkcji i z czystym sercem mogę polecić go każdemu (choćby do testów) i nie tylko fanom Radia ZET - dla nich to pozycja obowiązkowa:)

  Darmowa: Tak

  Język polski: Tak

  Market: Radio ZET

  Poza konkurencją

  Na koniec, chciałbym wspomnieć o dwóch innych polskich aplikacjach, które w przeciwieństwie do powyższych są/lub będą w jakiś sposób płatne.

  Pierwszą z nich jest myDialer, czyli alternatywa dla standardowej, wbudowanej w Androida aplikacji do wybierania numerów i z pewnością spora konkurencja dla Dialer One opisywanego w czwartej części tego cyklu. Pewną wadą aplikacji może być fakt, że po siedmiu dniach, należy zakupić kod umożliwiający dalszą pracę z aplikacją.

  Drugą aplikacją jest polski produkt eksportowy, czyli IVONA od niedawna dostępna na Androida w wersji beta. Co ważne, w chwili obecnej wersja ta jest darmowa, docelowo będzie jednak płatna. W wersji beta na zielonego robota, dostępny jest głos Mai, a sama aplikacja potrafi przeczytać m.in. (za Android Market):

  • E-booki w aplikacjach takich jak Book Speech
  • Wiadomości SMS oraz emaile za pomocą programów Handcent i Drive Carefully
  • Menu telefonu dzięki aplikacji Spiel
  • Rozmówki turystyczne w darmowej aplikacji Tourist Language Learn & Speak
  • Wiele innych treści a aplikacjach obsługujących mowę

  To na tyle w dzisiejszej części i zapraszam do kolejnej, która raczej na pewno się pojawi w najbliższej przyszłości:)

  Jeśli podobał Ci się ten wpis, być może zainteresują Cię inny wpisy z cyklu Ciekawe i użyteczne aplikacje na Androida (cykl oznaczony tagiem CiU oraz nowa seria wpisów aplikacja tygodnia.

  Data ostatniej modyfikacji: 06.09.2011, 08:22.

  Komentarze

  blog comments powered by Disqus