Artykuł

freeimages.com freeimages.com
gru 08 2014
0

Demotywatory - recenzja oficjalnej aplikacji na Androida

Internet w dzisiejszych czasach daje ogromne możliwości zdobywania wiedzy, ułatwia dostęp do informacji, komunikację, a ostatnimi czasy coraz częściej zastępuje TV. Mimo licznych benefitów, globalna sieć może być swojego utrapieniem, szczególnie jeśli mamy problemy ze skupieniem w pracy. Jest wiele stron które chcą odciągnąć naszą uwagę, a Demotywatory z pewnością zaliczają się do czołówki tego typu witryn. Czy zatem tworzenie mobilnej aplikacji ma w takiej sytuacji sens? Być może tak, ponieważ będziemy mogli przeglądać najnowsze demoty np. właśnie w drodze do pracy, czy szkoły.

Ważne jest jednak to, by mobilna aplikacja spełniała pokładane w niej nadzieje. Czy tak jest właśnie w tym przypadku? Przekonajmy się.

Opis

Na pierwszy rzut oka, aplikacja wygląda całkiem przyzwoicie. Szata graficzna zbliżona jest do tego, co możemy oglądać na co dzień w sieci (w tym przypadku nie jest to jednak żadne, większe wyzwanie). Interfejs jest prosty i czytelny - działają gesty oraz funkcja pinch-to-zoom, dzięki czemu łatwiej jest oglądać demoty nawet na mniejszych ekranach.

Aplikacja wspiera konta użytkowników, komentarze, a także daje możliwość głosowania na swoje ulubione demotywatory. Nie zabrakło również funkcjonalności toplisty i poczekalni. I na tym zasadniczo można by zakończyć plusy aplikacji. Niestety jest też kilka niuansów, które w dość istotny sposób psują cały wizerunek aplikacji.

Twórcy zapomnieli np. o możliwości logowania się do konta za pomocą Facebooka. Niby drobiazg, ale jest to dość istotna rzecz, zwłaszcza na urządzeniach mobilnych.

Zapomniano również o funkcjonalności dodawania nowych demotów. Ta też dostępna jest tylko z poziomu WWW.

Program posiada jeszcze jedną, pewną dość irytującą wadę - reklamy. Oczywiście mobilne reklamy są w dzisiejszych czasach standardem, aczkolwiek w tym przypadku pasek AdMob bardzo często przykrywa belkę głosowania/komentarzy na ekranie konkretnego demota - przynajmniej tak działo się w moim przypadku...

Podsumowanie

Nie można powiedzieć, że Demotywatory są aplikacją kiepską, ale jednocześnie nie jest to produkt, który jest w stanie porwać użytkownika. W tym przypadku otrzymaliśmy klienta read-only Demotywatorów, który nie posiada funkcji dodawania nowych obrazków, a czasem ma również problemy z wyświetlaniem paska funkcyjnego. Oczywiście jeśli chcecie tylko pooglądać demotywujące obrazki, czy filmiki to z pewnością będziecie zadowoleni, w takim przypadku program sprawdza się bardzo dobrze i to właśnie tylko dlatego, trafił do kategorii aplikacja tygodnia. W tym tygodniu - tylko jedno gwiazdkowa rekomendacja.

Informacje zbiorcze

  • Wymagania: Android 2.3 lub nowszy
  • Testowano na: Samsung Galaxy Note 3, Android 4.4.2
  • Język polski: Tak
  • Cena: darmowy
  • Google Play: Demotywatory
  • Rekomendacja:

*/***

Szukasz ciekawych i przydatnych aplikacji na Androida/WP? Sprawdź inne posty z kategorii aplikacja tygodnia.

Znasz dobrą aplikację mobilną? Daj mi o niej znać!

Data ostatniej modyfikacji: 15.12.2014, 19:16.

Komentarze

blog comments powered by Disqus