Artykuł

freeimages.com freeimages.com
cze 02 2014
0

Dots - czyli prosty sposób na nudę

Pozytywnym aspektem mobilnego grania jest fakt, że naszego smartfona mamy zawsze przy sobie. Obojętnie czy jesz śniadanie, stoisz w tramwaju, czy czekasz na wizytę u lekarza - zawsze jest okazja by zagrać. Przez długi czas wzbraniałem się przed tego rodzaju rozgrywką i dopiero ostatnio zaczynam patrzeć na nią przychylnym okiem, w momencie gdy coraz mniej czasu mam na komputer, czy konsolę;-)

Dzięki temu też właśnie wpadłem na dzisiejszą aplikację tygodnia, czyli grę Dots, w której chodzi po prostu o łączeniu kropek.

Opis

Dots nie jest już grą pierwszej świeżości i wpadła w moje łapki głównie dlatego, że w ostatnich dniach miała miejsce premiera drugiej części tej świetnej produkcji. Niestety Two Dots na razie dostępne jest tylko na iOS, dlatego też uważam, że jest to dobry moment, by przypomnieć użytkownikom zielonego robota właśnie o pierwszej części tej produkcji. Być może wkrótce doczekamy się kolejnej wersji również na Androida;-)

Przejdźmy jednak do meritum. Idea tytułowej gry jest całkiem prosta. Naszym głównym zadaniem jest kolekcjonowanie kropek. Te z kolei zbieramy łącząc w linie (potrzeba przynajmniej dwóch kropek w jednego koloru w rzędzie), bądź też w kwadraty. Ta druga opcja jest zdecydowanie bardziej premiowana.

Dots oferuje trzy zasadnicze tryby rozgrywki:

  • Rozgrywka na czas - musimy zebrać jak najwięcej kropek w ciągu minuty. Czas możemy wydłużyć za pomocą pomagajek
  • Rozgrywka z określoną liczbą ruchów - w tym trybie mamy nieograniczony czas więc możemy dokładnie pomyśleć, jednak nasze możliwości zostają skrępowane przez liczbę ruchów, które możemy wykonać - w tym przypadku 30
  • Nieskończony - ten tryb pozwala grać bez ograniczeń, a dodatkową atrakcja jest tryb grawitacji. Niestety aby korzystać z tego modułu, musimy zapłacić trochę ponad 6 zł

Wspominałem wyżej o pomagajkach. Oprócz tej która wydłuża czas/liczbę ruchów, mamy jeszcze dwie inne, które pozwalają kolejno na usunięcie pojedynczej kropki, bądź też wszystkich kropek określonego koloru. 1 i 3 pomagajkę możemy zastosować tylko raz w ciągu każdej rundy.

Pomagajki nabywamy w oparciu o zgromadzone wcześniej kropki. Kropki nabywamy z kolei podczas rozgrywki, a także za zdobycie określonego trofeum. Trofeów w grze mamy aż 35, a każde z nich daje określoną liczbę kropek (nawet do kilku tysięcy). W tym miejscu twórcy wykazali się świetnym wyczuciem biznesowym, ponieważ dodali opcję zakupu kropek za realne pieniądze (coś dla mniej cierpliwych graczy). Stąd standardowa uwaga - uważajcie na mikropłatności.

Podsumowanie

Dots nie jest grą nowatorską, lecz jest raczej zgrabnym połączeniem kilku ciekawych pomysłów znanych z innych tytułów. Produkcja cieszy się naprawdę sporą grywalnością i jednocześnie jest to ten typ gry, który nie wymaga od nas nie wiadomo jakich długich sesji. Nawet jeśli masz tylko minutę, czy dwie to i tak zdążysz się z tą grą pobawić;-) Generalnie rzec biorąc polecam!

Informacje zbiorcze

  • Wymagania: Android 2.2 lub nowszy
  • Testowano na: Samsung Galaxy S4 - Android 4.3
  • Język polski: Nie
  • Cena: darmowy, dostępne mikropłatności (Free-to-play)
  • Google Play: Dots: A Game About Connecting
  • Rekomendacja:

**/***

Szukasz ciekawych i przydatnych aplikacji na Androida? Sprawdź inne posty z kategorii aplikacja tygodnia.

Znasz dobrą aplikację mobilną? Daj mi o niej znać!

Komentarze

blog comments powered by Disqus