Artykuł

freeimages.com freeimages.com
paź 12 2015
0

Emoji Quiz pl - nowa gra dla najmłodszych

Niestety czy stety, ale mobilne urządzenia stały się w chwili obecnej swoistym centrum rozrywki naszych młodszych pociech. Jest to spore wyzwanie również dla rodziców, którzy muszą jeszcze większą uwagę zwrócić na to, w co na telefonie, czy tablecie grają ich dzieci. Oczywiście nie trudno znaleźć w sklepie tytuły, od których najmłodsi powinni się trzymać z daleka, ale na szczęście można znaleźć również takie produkcje, które pobudzą dziecko do myślenia. Do takich właśnie tytułów, można z pewnością zaliczyć Emoji Quiz pl - nową grę twórców 96% po polsku. Zapraszam do recenzji.

Opis

Emoji Quiz pl to gra, która jest polską wersją popularnej w Google Play produkcji, polegającej na odgadywanie haseł w oparciu o wyświetlone w grze ikonki emoji. Oprócz tego, na każdym poziomie pojawia się również kategoria tematyczna, która w pewnym sensie trochę upraszcza rozwiązanie aktualnej zagadki. Jeśli już wspomniałem o zagadkach, to warto zaznaczyć, że te łatwe są tylko na początku. Im dalej w las tym trudniej, aczkolwiek w każdym momencie możemy skorzystać z podpowiedzi, ale o tym więcej napiszę za chwile. Graficznie gra wygląda w porządku, nie bardzo jest się do czego przyczepić.

Emoji Quiz pl w wielu aspektach przypomina opisywaną przez mnie jakiś czas temu produkcję 96% po polsku. Również w tym przypadku mamy do czynienia z systemem podpowiedzi, w którym punkty dostajemy za każdą poprawnie rozwiązaną zagadkę. Możemy również oczywiście podpowiedzi kupić.

W moim odczuciu gra jest odrobinę przesycona płatnościami i reklamami. W teorii możemy grać bez mikropłatności, ale są one stosunkowo łatwo dostępne i jeśli przezorny rodzic ich nie zablokuje, to bardzo łatwo będzie w nie kliknąć dziecku. Ponadto co jakiś czas w grze wyświetlają się reklamy po zakończeniu określonego poziomu - trochę tego wszystkiego dużo.

Podsumowanie

Z jednej strony tytuły tego rodzaju cieszą użytkowników, z drugiej zaś strony, w tym przypadku nie możemy powiedzieć, że jest to coś nowego i świeżego. Straszą również nachalne reklamy i mikropłatności. Jeśli już jednak przebijemy się przez warstwę biznesową, to mimo wszystko gra się całkiem przyjemnie, a każdy nowy poziom staje się coraz większym wyzwaniem, dlatego też w moim odczuciu ciężko jednoznacznie ocenić tę produkcję. Z mojej strony minimalna rekomendacja. Polecam sprawdzić, aczkolwiek uważajcie na wszystkie banerki i ikonki.

Informacje zbiorcze

  • Wymagania: 2.3 lub nowszy
  • Testowano na: Samsung Galaxy Note 3, Android 5.0
  • Język polski: Tak
  • Cena: darmowy, dostępne mikropłatności
  • Google Play: Emoji Quiz pl
  • Rekomendacja:

*/***

Szukasz ciekawych i przydatnych aplikacji na Androida/WP? Sprawdź inne posty z kategorii aplikacja tygodnia.

Znasz dobrą aplikację mobilną? Daj mi o niej znać!

Komentarze

blog comments powered by Disqus